Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
96,216.48
Altın
1,279.47

WeWork SoftBank'tan 6 Milyar Dolarlık Yatırım Elde Etti

WeWork SoftBank'tan 6 Milyar Dolarlık Yatırım Elde Etti

The We Company'nin Lansmanı Duyuruldu

NEW YORK --(BUSINESS WIRE)-- WeWork bugün, SoftBank'tan 6 milyar dolarlık yatırım aldığını açıkladı. 5 milyar dolar, birincil büyüme sermayesi ve geri kalan 1 milyar dolar, yatırımcılardan ve çalışanlardan hisse alımlarını finanse etmek için kullanılacak ikincil sermayededir. WeWork'un işlem sonrası değeri 47 milyar dolar olmuştur.

Bu yatırım, SoftBank'tan 1 milyar dolarlık değiştirilebilir not ve 3 milyar dolarlık emir şeklinde açıklanmış 4 milyar dolarlık bir fon taahhüdünü içeriyor. WeWork ve bağlı ortaklıkları SoftBank'tan 2017'den bu yana toplam taahhütlerde 10 milyar doların üzerinde para elde etti.

“WeWork, alan gereksinimleri için eksiksiz bir çözüm sunan bir teknoloji platformuyla trilyonlarca dolarlık bir sektörü rahatsız ediyor. WeWork şimdiden eşsiz bir büyüme yaşadı ve Adam'ın vizyonu ve bu büyüme sermayesi ile şirketin önündeki muazzam pazar fırsatını agresif bir şekilde takip edebileceğinden eminiz ” dedi SoftBank Group Corp. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Masayoshi Son.

WeWork bugün aynı zamanda The We Company'nin de lansmanını duyurdu. The We Company, WeWork, WeLive ve WeGrow'u, WeWork'un bu alanlardaki mevcut çabaları üzerine genişletecek üç ayrı iş kolu olarak kuracak: WeWork'un misyonu, insanların sadece bir yaşam için değil, bir hayat için çalıştıkları bir dünya yaratmak; WeLive'in misyonu, kimsenin yalnız hissetmediği bir dünya inşa etmektir; ve WeGrow'un misyonu her insanın süper gücünü açığa çıkarmaktır.

“Geniş WeWork ağı ve Meetup topluluğu aracılığıyla, We Company şu anda dünya çapında yaklaşık 5 milyon kişiye dokunarak milyonlarca kişiye daha ulaşması için fon sağlıyor. Ortak bir niyetle birlikte çalıştığımızda sahip olabileceğimizi bildiğimiz etkiden yararlanıyoruz. Çalışanlarımıza, üyelerimize ve SoftBank'taki inanılmaz ortağımıza misyonumuza bağlılıklarından dolayı minnettarım. dedi Adam Neumann,TheWe Company Kurucu Ortağı ve CEO'su.

WeWork, 2019'a, 27 ülkede 100 şehirde 425 noktada, 400.000'den fazla üye ile başladı. Kurumsal müşteriler (1.000'den fazla çalışanı olan üyeler) şirketin toplam üyelik tabanının% 30'undan fazlasını oluşturdu. Girişim üyelerinin yüzde kırk altısı, WeWork'a yeni pazarlara büyüme özgürlüğü ve esnekliği sağladığı için değer verdi. Eylül 2018 itibariyle, Global Fortune 500'ün %30'u WeWork'le birlikteydi.

The We Company hakkında daha fazla bilgi edinmek için we.co adresini ziyaret edin.

The WeCompany Hakkında

The We Company dünyanın bilincini yükseltmek misyonuyla yola çıkmıştır. İnsanların proaktif ve amaçlı bir şekilde yaşamalarına, yaşamın öğrencisi olmalarına, yaşam boyu öğrenmelerine ve insanların daima büyüdüğünü ve sürekli kendini keşfetme, kendini geliştirme ve değiştirme durumunda olmalarını kabul etmeye yardımcı olmayı istemektedir.

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Medya İletişim
The We Company: press@wework.com
SoftBank: Ben Spicehandler – bspicehandler@sardverb.com