Euro
6.88
Dolar
6.23
BIST 100
105,284.30
Altın
1,577.35

WELL Sağlıklı İnsanları ve Daha İyi Binaları Destekleyen Önemli Küresel Kilometre Taşına Ulaştı

WELL Sağlıklı İnsanları ve Daha İyi Binaları Destekleyen Önemli Küresel Kilometre Taşına Ulaştı

Yarım milyar feetkareden fazla proje yaklaşık 60 ülkede WELL kullanıyor 

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- International WELL Building Institute (IWBI) bugün Building Standard (WELL) uyarınca tescilli ve sertifikalı binaların 500 milyon feetkarelik sınırı geçtiğini duyurdu.  Kilometre taşı, bu ayki WELL Akredite Uzmanların (AP) ve tescil ettirenlerin sayısının 10.000'i aştığını, insanların daha iyi binalar ve topluluklar ve daha güçlü organizasyonlar yoluyla gelişmelerine yardımcı olmak için küresel hareketin hızlanan büyümesinin daha fazla kanıtı olduğunu belirtiyor.

IWBI Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Rick Fedrizzi, “60'a yakın ülkede 4.000'den fazla proje ve tüm alan türlerini kapsayan - ofisler, okullar, oteller, konutlar ve daha fazlası - bu ikinci sürdürülebilirlik dalgasının güçlü bir ivme kazandığı açıktır” demiş ve eklemiştir: “WELL uygulayarak yarım milyar feetkarelik alanlara ulaşmak, daha fazla yerde daha fazla insanın sağlığını ve refahını olumlu yönde etkilemek ve zamanımızı harcadığımız alanları nasıl tasarladığımız ve işlettiğimiz hakkındaki anlatıyı gerçekten değiştirmeye başlamaktır.

“WELL'in başarısının büyük bir kısmı, WELL AP'lerimiz ve dünyadaki meslektaşlarımıza ve müşterilerimize WELL hakkında eğitim veren aktif ve büyüyen bir topluluk olan WELL Fakültemizden kaynaklanmaktadır” ve devam etmiştir: “130'dan fazla organizasyon üyemizin pazar erişimiyle birlikte, bu kombine liderlik, IWBI'nin pazar dönüşümü yolunda kritik bir rol oynamıştır; bu, önemsediğimiz insanları vermiş olduğumuz her kararın merkezine doğru yerleştirir.”

2019 boyunca, 2018'in tamamında olduğu gibi WELL'i takip etmek için yaklaşık dört kat daha fazla yeni proje kaydedildi.

IWBI Başkanı Rachel Gutter “Bir milyarın yarısı bir şey, ancak asıl dikkat çekici olan şey benimseme hızı” dedi ve ekledi: “WELL 2014 yılında pazara girdi ve 250 milyon feet kareye ulaşmak yaklaşık dört yıl sürdü, ancak bunu yarım milyara çıkarmak sadece bir yıl sürdü. Bu güçlü bir piyasa sinyali olsa da, gerçekten dünya çapında sağlık yatırımına kendini adamış adanmış bir topluluğun inanılmaz bir yükselişini yansıtıyor. ”

Bu büyüme ve ivme üzerine inşa etmek için IWBI, öncelikli pazarlara ulaşmak ve daha iyi binalar sunmanın faydalarını ölçeklemek için yeni ortaklık fırsatlarından da yararlandı.

“Yardım eden daha iyi binaların vaadini nasıl sağladığımızı radikal bir şekilde dönüştürmek için tüm insanları geliştiren küresel bir hareket teşvik ediyoruz” diyen Gutter şöyle devam etti: “Bunu yalnız yapamayacağımızı biliyoruz. Bu yüzden geçen yıl bir Kurumsal Topluluk Ortakları ile ortaklık  duyurduk ve ülke çapında yeşil uygun fiyatlı konut inşaatı için önde gelen bina standardı olan Kurumsal 2020 Yeşil Topluluklar Kriterleri ile WELL'i entegre ederek sürdürülebilirlik ve sağlık arasında köprü kurmak istedik ”dedi. Şu anda 27 eyalet ve Washington D.C., kamu fonu alan ekonomik konut gelişmeleri için Kurumsal Yeşil Topluluklar sertifikasına ihtiyaç duyuyor veya teşvik ediyor. Ekim ayında başlayarak bu gereksinimleri karşılayan projeler de WELL sertifikasına sahip olacak.

Fedrizzi, “Her boyutta ölçeklemeye devam ettikçe, topluluğumuzun bu hareketin gücünü deneyimlemesi için bir yer ve zaman bulmamız her zamankinden daha önemli hale geliyor” dedi ve ekledi: “Bu yüzden iki kısa ayda WELL Konferansı ile dünyayı değiştirmemize yardımcı olan insanlara ve organizasyonlara ilham vermek, enerji vermek ve kutlamak için tasarlanmış bir toplantı ile Arizona, Scottsdale'de toplanacağız. ”

American Society of Interior Designers (ASID) ve Emerald Expositions (Emerald) ile işbirliği içinde, WELL Konferansı mimari geliştiriciler, kurumsal yetkililer, halk sağlığı pratisyenleri ve teknoloji şirketleriyle birlikte mimari, tasarım ve mühendislik topluluklarını bir araya getirecektir. Binalarımızın ve topluluklarımızın sağlığımız ve refahımız için temel olduğu fikrine odaklanan etkinlik, sanayi ve sektörlerin çeşitli bir temsilini ortak bir misyon etrafında birleştirecek.

“WELL'in ilk lansmanından bu yana sadece beş yıl içinde bu muazzam başarılar göz önüne alındığında, bu yeni on yılın ne getireceğini görmek için çok heyecanlıyız,” diyen Fedrizzi ekledi: “Her yeni proje, WELL AP, WELL Faculty ve IWBI üyesi bu yolculukta daha ileri adımlar atmamıza yardımcı oluyor. Ve görev insanların sağlığını iyileştirmek olduğunda, her kilometre taşı kutlamaya değerdir. ”

 International WELL Building Institute Hakkında

 International WELL Building Institute (IWBI), binalarımızı, topluluklarımızı ve organizasyonlarımızı insanların gelişmesine yardımcı olacak şekilde dönüştürmek için küresel harekete liderlik ediyor. WELL v2, popüler WELL Building Standard’ın en son sürümüdür ve WELL Community Standard pilotu, sağlıklı topluluklar için yeni bir küresel kriter belirleyen bir bölge ölçeği derecelendirme sistemidir. WELL, yalnızca binaların ve toplulukların ve bunların içindeki her şeyin konforumuzu iyileştirebileceği, daha iyi seçimler yapabileceği ve genellikle taviz vermemeye, sağlığımızı ve sağlığımızı iyileştirme yollarına odaklanmıştır. IWBI, sağlık topluluğunu WELL AP kimlik bilgilerinin yönetimi, uygulanabilir araştırmaların takibi, eğitim kaynaklarının geliştirilmesi ve her yerde sağlığı ve iyiliği geliştiren politikalar için savunuculuk yoluyla seferber eder. IWBI, dünyanın en büyük kurumsal vatandaşlık girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin bir katılımcısıdır ve şirketlerin WELL kullanarak BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH) geliştirmelerine yardımcı olur. WELL hakkında daha fazla bilgi şuradan bulunabilir

International WELL Building Institute, IWBI, WELL Building Standard, WELL v2, WELL Certified, WELL AP, WELL, WELL Portfolio, WELL Conference, WELL Community Standard ve diğerleri ve ilgili logoları WELL Building Institute pbc'nin Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde ticari markaları veya sertifika markalarıdır.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Jamie Matos, 646.827.2955

media@wellcertified.com  

 

Kaynak: International WELL Building Institute