Spotify, Podcast Teknoloji Lideri Megaphone'u Stratejik Nedenlerle Satın Aldığını Duyurdu

Spotify, Podcast Teknoloji Lideri Megaphone'u Stratejik Nedenlerle Satın Aldığını Duyurdu

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Dünyanın en popüler ses akışı abonelik hizmeti olan Spotify Technology SA (NYSE: SPOT), bugün dünyanın en yenilikçi podcast reklam ve yayın platformlarından biri olan Megaphone'u satın almak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu. Spotify ve Megaphone birlikte, reklamverenlerin ve podcast yayıncılarının podcast'lerin tam potansiyelini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak. İki şirket bunu Megaphone Targeted Marketplace'in gücüyle ve Akışlı Reklam Eklemeyi üçüncü taraf podcast yayıncılarına ilk kez sunarak başaracak.

Bu satın alma ile Spotify, dünyanın önde gelen ses platformu olma hedefine ulaşmaya ve sektör genelinde artan ses ürünlerinden para kazanmaya odaklanmaya devam ediyor.  Satın alma, Spotify'ın geleneksel podcast reklamlarının samimiyetini ve kalitesini günümüz dijital pazarlamasının hassasiyeti ve şeffaflığı ile sunan yenilikçi bir podcast reklam teknolojisi olan Streaming Ad Insertion'ı piyasaya sürmesini takip ediyor.

Reklamverenler artık Megaphone Hedefli Pazaryeri aracılığıyla erişimi ölçeklendirirken Spotify'ın Orijinal ve Özel podcast'lerini etkinleştirebilecekler.  Bu satın alma Podcast yayıncıları için, çalışmalarından daha fazla kazanmalarına yardımcı olacak yenilikçi araçların kilidini açacak. Bu, dinleyicilerini reklamverenlerin daha da büyük talepleriyle eşleştirerek içeriklerinden para kazanmayı tercih etme fırsatını içerir.  İşlem kapanışının ardından Spotify yakında Akışlı Reklam Eklemeyi Megaphone'daki tüm podcast yayıncılarının kullanımına sunacak ve bu teknoloji ilk kez üçüncü şahısların kullanımına sunulacak.  Akışlı Reklam Ekleme ile podcast yayıncıları, onaylanmış reklam gösterimlerine dayalı olarak reklamverenlere daha değerli podcast kitleleri sunabilecek. 

Spotify İçerik ve Reklamcılık Baş Sorumlusu Dawn Ostroff, "Ses akışı endüstrisi hikayesinin hâlâ ilk bölümlerindeyiz, ancak potansiyelin yüksek olduğu kesinlikle açıktır" dedi ve şöyle devam etti:  "Megaphone'un ölçeklendirilmiş bir kitle ve en son teknolojiyle desteklenen reklamverenler ve podcast yayıncıları için daha akıllı podcast para kazanma sürecini hızlandırma misyonumuzda Spotify'a katılmasını dört gözle bekliyoruz."

Megaphone CEO'su Brendan Monaghan, "Hem yayıncılar hem de reklamverenler için podcast ortamını ilerletmeye yardımcı olmak amacıyla Spotify'a katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz," dedi ve şöyle devam etti"Megaphone ve Spotify'ın inovasyondaki ortak değerinin podcast ekosistemini dünya çapında ileriye taşıyacağına inanıyoruz." İşlemin sonlanması, alışılmış düzenleyici onaylarına tabidir.

Spotify Technology SA Hakkında

Spotify, 2008'de piyasaya çıktığında sonsuza kadar müzik dinlemeyi dönüştürdü.  Ücretsiz olarak 1.9 milyondan fazla podcast başlığı da dahil olmak üzere 60 milyondan fazla parçayı keşfedin, yönetin ve paylaşın ya da gelişmiş ses kalitesi ve isteğe bağlı, çevrimdışı ve reklamsız dinleme deneyimi gibi özel müzik özelliklerine erişmek için Spotify Premium'a yükseltin.

Bugün Spotify, 92 pazarda 144 milyon abone dahil 320 milyon kullanıcıyla dünyanın en popüler ses akışı abonelik hizmetidir.

Önemli şirket bilgilerini sunmak amacıyla Investors and For the Record web sitelerimizi ve Yatırımcılar web sitemizin "Resources – Social Media" sekmesinde listelenen diğer sosyal medyayı kullanırız. Daha fazla bilgi, resim veya basın ekibiyle iletişim kurmak için https://newsroom.spotify.com/.

Megaphone Hakkında

Megaphone, yayıncılar için barındırma ve reklam ekleme yetenekleri ve marka ortakları için hedefli reklam satışları sağlayan bir podcast teknolojisi şirketidir. Megaphone platformu ses içeriklerini yayınlamak, para kazanmak ve ölçmek için kurumsal düzeydeki podcast'leri ve medya şirketlerini sınıfının en iyisi araçlarla birleştirir.  Megafon Hedefli Pazar Yeri (MTM), markalara benzeri görülmemiş bir dinleyici erişimi, gerçek ölçüm, verimli uygulama ve garantili marka güvenliği sunarak podcast reklamcılığında devrim yaratıyor. Megafon Yaratıcı Çözümler (MCS), reklamcılar için uçtan uca yaratıcı hizmetler sağlar, kullanıcıyı saran ve sonuçları yönlendiren çığır açan sesli reklamlar geliştirir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Basın İletişim: 
Spotify Communications 
press@spotify.com

Kaynak: Spotify Technology S.A.