Dolar
13.44
Euro
15.36
Altın
1,821.96
ETH/USDT
3,286.70
BTC/USDT
42,815.00
BIST 100
2,087.94

Ethos Asset Management Inc., USA (Ethos), Otomotiv Sektörü Üreticileri ve Bayilerinin Dijitalizasyonunu Hızlandırma Misyonuna sahip bir şirket olan Servislet ile Türkiye'de İlk Anlaşmasını Duyuruyor

Ethos Asset Management Inc., USA (Ethos), Otomotiv Sektörü Üreticileri ve Bayilerinin Dijitalizasyonunu Hızlandırma Misyonuna sahip bir Teknoloji Şirketi olan Servislet ile Türkiye'de Toplam 12 Milyon USD tutarındaki İlk Anlaşmasını Duyuruyor

 

Ortaklık, Servislet'e eksiksiz bir A Serisi yatırım sağlıyor. Servislet, Aralık 2021'de San Diego merkezli Ethos ve Attributed Holdings Turkey'in liderliğinde 12 Milyon USD tutarında çığır açan bir yatırım aldı.

SAN DIEGO--(BUSINESS WIRE)-- ETHOS ASSET MANAGEMENT INC USA birkaç yıl boyunca devam edecek olan 12 Milyon USD'lik önemli sermaye katkısı üzerinden Ankara merkezli Servislet ile yeni bir uzun vadeli finansal ortaklığı duyurdu. Ethos tarafından gerçekleştirilen proje ve yatırım, Servislet'in, proje planı ile uyumlu programları finanse etmesine imkan verecek. Servislet, tümü dijitalizasyon sorunları olan otomotiv sektörü satış sonrası pazarı, markalar, yedek parça üreticileri, hizmet tedarikçileri ve satış konumlarına odaklanmaktadır. Bu sorunun başlıca bileşeni, üreticiler – satış konumları ve pazar yerlerinin dikey entegrasyonudur.

Ethos Başkanı ve CEO'su Carlos Santos şunları belirtti, “Bu Servislet, Türk otomotiv endüstrisi, ekonomi ve yerel halk için son derece özel ve önemli bir andır. Yalnızca Türkiye'deki pazar boyutu 6,2 Milyar USD olan sektör dahilindeki uzun dönemli sorunları çözmeye çalışan böylesine dinamik ve ileri görüşlü bir firmanın ortağı olmaktan dolayı onur duymaktayım. Ethos ekibi, marka web sitelerini satış makinelerine ve pazar yerlerine dönüştürmeyi ve müşteri deneyiminin 24/7 kullanıcı deneyimi değerlendirmesi ile test ve analiz edildiği markalar ve üreticiler için bir bütüncül kanallı satış platformu oluşturmayı içeren Servislet Değer Teklifinden olağanüstü şekilde etkilenmişti. Servislet geçtiğimiz sene aldığı üçüncü yatırımla değerlemesini bir yılda 130 kat artırdı. Bu, bağlı ortağımız Ethos (Ethos Commercial Consultancy JSC) için harika bir gün ve İngiltere, Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu'ya olan sürekli genişleme yönü, hızlanan bir ivme ile ileri gitmektedir.”

ServisletKurucu Ortağı Gökmen Bolayır şunları söyledi, “Bu yatırım, 3. yatırım turumuzu işaret etmekte olup, bunların ilki, 100.000 USD'lik tutarla lider melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum Turkey ile ve ikincisi de 500.000 USD'lik tutarla Temmuz 2021'de otomotiv aksesuarlarının öncü üreticisi olan Autostop Global ile gerçekleşmişti.”

“Şu anda, Servislet, lider markalarla ortaklık halinde Türkiye ve Yunanistan'da pazar yerleri işletmektedir. Ethos’un yatırımı ile, türünün tek örneği olan dijital varlıkları lanse edeceğiz ve hem tüketiciler ve hem de üreticiler tarafından kullanılacağını umduğumuz oto hizmet sektörüne yeni bir perspektif getireceğiz. Büyümekte olan 'talep üzerine' ekonomi ile, tüketicilerin oto hizmete daha hızlı, daha kolay ve şeffaf erişim isteyeceklerini anlıyoruz. Ve erişim süresini 2 saate indirgemek istiyoruz. Global olarak.”

“Yeni SAAS yazılımımız Servislet Dali, kilit öneme sahip pazarlarda farklı dil desteği ile global olarak kullanıma sunulacak. Lider lastik üreticileriyle anlaşmalarımızı halihazırda yapmış durumdayız. Dali kullanan markaların, tam uygulamaya geçtikten sonra çevrimiçi ve çevrimdışı pazar paylarını asgari 5 puan artırmalarını bekliyoruz. Bu ezber bozan bir durumdur. Son ve en önemlisi olarak, Ethos’un desteği ile, otomobil üreticileriyle sınırlı olmamak üzere, mobilitedeki tüm oyuncular için blokzincir tabanlı veri depolama transfer araçlarımızı lanse edeceğiz.”

“Ürünlerimizle, üreticiler tek bir ağ üzerinde araç verilerini, tamamlanan hizmetleri, yedek parçaları, sigorta bileşenlerini tkip edecektir. Bu durum hedeflenmiş, %100 doğru veri toplamayı, daha iyi pazarlama kampanyalarını ve basitleştirilmiş sadakat programlarını mümkün kılacaktır.”

“Bu otomobil sahipleri için mükemmel bir haber. Otomobil veri geçmişlerine gerçek ve doğru bir şekilde erişecek ve tek bir tıklama ile aktarım yapabilecekler.”

Attributed Holdings Yönetici Ortağı Hans Kastensmith şunları belirtti, “Servislet anlaşması, Ethos’un proje finansman tarzı için Türkiye pazarına açılmada 8 aylık işi temsil etmektedir. Özer Fırat ve Kemal Genc tarafından yönetilen kardeş firma Attributed Consultancy Turkey'nin dahil olduğu AHI ekibi, başarılı bir şekilde sonuçlandırılması için anlaşmayı oluşturmak ve ardından denetlemek için Servislet ve Ethos ile yakından çalıştı. Türkiye'deki ilk anlaşmamızda çalışmak üzere Ethos ve Sn. Santos'tan daha iyi bir müşteri ve yatırımcı bulamazdık ve yolculukları boyunca Servislet ekibi için en iyisini diliyor ve bu mükemmel başarıdan dolayı Ethos'u kutluyoruz.”

Ethos Asset Management Hakkında:

Ethos, proje finansmanında global bir erişime sahip, bağımsız, ABD merkezli bir şirkettir.

Ethos hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin:

https://www.ethosasset.com/

Servislet Yazılım Anonim Şirketi (Servislet) Hakkında:

Global ölçekte otomotiv endüstrisi tarafından ihtiyaç duyulan teknolojiyi sunan Servislet, almış olduğu yatırımlar ve değerlemeler ile doğru yolda olduğunu göstermektedir.

Servislet hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin:

https://www.servislet.com/

Attributed Holdings ve Attributed Consultancy Hakkında

Attributed Holdings ve kardeş firması Attributed Consultancy, kaynak mobilizasyonuna odaklanmış olan global bir holding ve danışmanlık şirketidir. Attributed, Ethos'un bir iştiraki ve ortağı olarak başarılı proje finansmanı oluşturulması için çalışır.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52543039/en

İletişim Bilgileri

Sn. Gökmen Bolayır Kurucu Ortak, Servislet E-posta: gokmen@servislet.com https://www.servislet.com/

Sn. Hans Kastensmith Attributed Holdings International – Ethos Associate info@attributedholdings.com www.attributedholdings.com

 

Kaynak: Ethos Asset Management Inc., USA

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.