Coty, Lancaster Güneş Bakım Ürünleri İçin Sürdürülebilirlik Sertifikası ile Bir Endüstri İlki Gerçekleştirdi

Coty, Lancaster Güneş Bakım Ürünleri İçin Sürdürülebilirlik Sertifikası ile Bir Endüstri İlki Gerçekleştirdi

 • Coty'nin Lancaster yeni Sun Sensitive serisi, Cradle to Cradle Products Innovation Institute'tan Gümüş C2C Sertifikalı Malzeme Sağlığı Sertifikası alan ilk güneş bakım serisi oldu
 • Sun Sensitive, Lancaster'ın ilk temiz, vegan ve okyanus dostu koleksiyonudur.

PARİS--(BUSINESS WIRE)-- Coty Inc. (NYSE: COTY), dünyanın önde gelen güzellik şirketlerinden biri ve kokularda dünya lideri, bugün Lancaster'ın prestijli Cradle to Cradle Products Innovation C2C Certified Gümüş seviyesinde Malzeme Sağlık Sertifikası ödülüne layık görülen ilk güneş bakımı markası olduğunu duyurdu.

Ödül, Lancaster Sun Sensitive koleksiyonundaki bileşenlerin %100'ünün - Lancaster'ın ilk temiz ve vegan serisi ve şimdiye kadarki en çevre dostu ürünü - Enstitünün katı kriterlerini karşıladığını gösteriyor. Koleksiyonun arkasındaki sürdürülebilir yeniliği tanımanın yanı sıra, Sertifikasyon, güneş bakım ürünlerinin sürdürülebilirliğini ve ürün güvenliğini zaman içinde daha da iyileştirmek için bir temel görevi görür.

Lancaster Sun Sensitive koleksiyonu, hassas ciltlerde bile kızarıklık ve rahatsızlıktan korunmuş narin bir altın ışıltı sağlayan temiz, minimalist ** vegan bir formül aracılığıyla güneş spektrumunun %100'ünü hedefleyen geniş bir güneş koruması * sağlar. Ürünler ayrıca okyanus dostu bir UV filtre sistemine sahiptir *** - tümü eko tasarımlı ambalajlarda teslim edilir.****

Sue Y. Nabi, Coty İcra Kurulu Başkanı, şunu söylemiştir: "Sürdürülebilirlik, inovasyonun nihai itici gücüdür ve Lancaster gibi markalar gerçekten temiz ve çevreci olan olağanüstü ürünler yaratmaktadır. Günümüz tüketicisi haklı olarak, en sevdikleri ürünlerin çevresel performans söz konusu olduğunda da uyum sağlamasını bekliyor. Coty'i diğerlerinden ayıran ürün yeniliğine yaklaşımımız ve bu sektördeki ilklerimiz olup ekiplerimizin ve markalarımızın uzmanlığını yansıtıyor. "

Cradle to Cradle Products Innovation Institute tarafından sunulan C2C Sertifikalı Malzeme Sağlığı Sertifikası, tedarik zincirlerindeki ürünlerde kullanılan kimyasallar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve endişe verici kimyasallardan kaçınmak için artan endüstri ve tüketici ilgisine bir çözüm sunar. Cradle to Cradle Sertifikalı Ürün Standardının titiz, küresel olarak tanınan malzeme sağlığı değerlendirme metodolojisini kullanarak, Malzeme Sağlığı Sertifikası, üreticilere ürün kimyalarını güvenlik ve çevre açısından değerlendirmek, optimize etmek ve doğrulamak için güvenilir bir yol sağlar. Çok özellikli Cradle to Cradle Certified ™ Ürün Standardının Malzeme Sağlığı gereksinimlerini karşılayan ürünlere C2C Sertifikalı Malzeme Sağlığı Sertifikası verilir. Sertifika iki yıl geçerlidir.

"Coty, kategorideki ilk C2C Sertifikalı Malzeme Sağlığı Sertifikası ile güneş bakımında lider olmanın ötesinde, güzellik endüstrisinde daha fazla ürün güvenliği, şeffaflık ve yeniliğe giden yolu açıyor.," diyor Cradle to Cradle Products Innovation Institute için Strateji ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Christina Raab.

Laure Calvel, Lancaster şirketinde Küresel Başkan Yardımcısı, şöyle söylemiştir: "Sun Sensitive ürün serimiz için Cradle to Cradle Products Innovation Institute'ün Gümüş Seviyesi Malzeme Sağlığı Sertifikasını almak, ürünlerimizde dairesel ve sorumlu malzemelerin güvenli kullanımını göstermede bir başka olumlu adımdır. Portföyümüzdeki tüm ürünlerin sürdürülebilirliğini iyileştirmek için bir çerçevemiz ve önümüzdeki yıllar için çok iddialı planlarımız var. "

Ürün yeniliği, Coty'nin daha döngüsel bir işletme haline gelme ve daha sürdürülebilir ve kapsayıcı bir dünya yaratma yolculuğunun çok önemli bir unsurudur- Süren Güzellik stratejisinde olduğu gibi. Bugünkü duyuru, Calvin Klein'ın ilk temiz ve çevreye duyarlı kokusu CK EVERYONE'ın başarısına dayanmaktadır. Koku, 2020 yılının Nisan ayında Cradle to Cradle Products Innovation Institute'tan Gümüş seviyesinde Malzeme Sağlık Sertifikası almıştır.

Geçtiğimiz ay Coty LanzaTech ile, tutulan karbon emisyonlarından üretilen sürdürülebilir etanolü koku ürünlerine dahil etmek için bir ortaklık duyurdu. LanzaTech endüstriyel emisyonları yakalar ve atık gazları kokularda kullanıma uygun yeni, daha sürdürülebilir bir etanol kaynağı olarak işler. Coty, koku portföyünün çoğunu 2023 yılına kadar karbon yakalamadan elde edilen etanol kullanarak elde etmeyi hedeflemektedir.

* Hiçbir güneş koruyucu ürün güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlayamaz. Güneşe aşırı maruz kalmak tehlikeli bir sağlık riskidir. ** Formüller, önceki seriye/rakiplere göre ortalama %40 daha az içerik içerir. *** Bir güneş koruyucu ürünün cnidarian hücreler üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirmek için Nice Üniversitesi ile kurulan in vitro test yöntemi bulunmaktadır. **** Tüpler/şişeler minimum %50 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzeme içerir.

Coty Inc. Hakkında

Coty, parfüm, renkli kozmetikler, cilt ve vücut bakımında ikonik bir marka portföyüne sahip dünyanın en büyük güzellik şirketlerinden biridir. Coty, koku alanında dünya lideridir ve renkli kozmetikte üçüncüdür. Coty'nin ürünleri dünya çapında 150'den fazla ülkede satılmaktadır. Coty ve markaları, çevre üzerindeki etkisini en aza indirmenin yanı sıra çeşitli sosyal nedenlere de bağlıdırlar. Coty Inc. hakkında ek bilgi için lütfen adresini ziyaret edin. www.coty.com.

Cradle to Cradle Products Innovation Institute Hakkında

Cradle to Cradle Products Innovation Institute, insanlar ve gezegen üzerinde olumlu etkisi olan ürünler aracılığıyla döngüsel ekonomi için yeniliği güçlendirmeye kendini adamıştır. Enstitü, Cradle to Cradle Certified® Ürünler Programı aracılığıyla, güvenli, döngüsel ve sorumlu bir şekilde yapılmış ürünler için küresel standardı belirler. Cradle to Cradle Certified; malzeme sağlığı, ürün döngüselliği, yenilenebilir enerji ve iklim için aynı zamanda su ve toprak yönetimi ve sosyal adalet için dünyanın en gelişmiş bilime dayalı önlemlerine göre malzemeleri ve ürünleri yenilemek ve optimize etmek için değer zincirindeki birçok geleceğe odaklı tasarımcı, marka, perakendeci ve üretici tarafından kullanılmaktadır. Enstitü ayrıca, işletmeleri, hükümetleri ve diğer paydaşları ürünlerin tasarlanma ve üretilme şeklini yenilemek için ihtiyaç duydukları teknik çözümler ve bilgilerle donatan ortaklıklar ve iş birliğine dayalı girişimler yoluyla küresel bir döngüsel ekonomiye geçişi güçlendirir. Enstitü hakkında daha fazla bilgi için c2ccertified.org adresini ziyaret edin. C2C Certified Material Health Certificate™, Cradle to Cradle Products Innovation Institute tarafından lisanslanan bir kelime işaretidir.

Lancaster SUN SENSITIVE Hakkında

Lancaster'ın en geniş güneş koruması, en hassas cildin ihtiyaçlarına saygı duyar:

 • Güneş spektrumunun (1) (UVB, UVA, Görünür Işık ve Kızılötesi ışınlar) %100'ünü hedefleyen Tam Işık Teknolojisi ile optimum koruma sağlar.
 • Hiç bitmeyen bir yaz için doğal bronzlaşma sürecini harekete geçiren seçkin doğal kökenli Tan Aktivatör Kompleksi sayesinde kademeli olarak gelişen parlak ve uzun ömürlü bir bronzluk verir.
 • Yeni doğal kökenli Sunsicalm kompleksi sayesinde hassas cildi güneşin zararlarından korurken kızarıklık ve rahatsızlık hissini azaltmaya yardımcı olur.
 • Okyanus dostu UV filtre sistemi ve suya dayanıklı formüllerle deniz yaşamına saygı gösterirken, tümü eko tasarımlı ambalajlarda (3) minimalist (2) vegan formüllerle cilde saygılıdır.
 • Beyaz iz bırakmadan kolayca nüfuz eden ultra duyusal ve hafif dokular sağlar, uygulamadan sonra şeffaf bir yüzey ve temiz bir koku bırakır.
 • Çocuklar için tüm ihtiyaçlarını karşılayan kullanışlı bir yüz ve vücut spreyi (kum önleyici, ıslak cilt uygulaması, göz yaşartmayan formül, suya dayanıklı ve kokusuz).
  1.  Hiçbir güneş koruyucu ürün güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlayamaz. Güneşe aşırı maruz kalmak tehlikeli bir sağlık riskidir.
  2.  Formüller, önceki seriye/rakiplere göre ortalama %40 daha az içerik içerir.
  3.  Tüpler/şişeler minimum %50 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzeme içerir.

İletişim

BASIN: Corentine Geneste Direktör, Global Influencer Marketing Corentine_Geneste@cotyinc.com

 

Kaynak: Coty Inc.

Multimedia

 Photo

(Photo: Business Wire)

 Photo

(Photo: Business Wire)