Euro
10.37
Dolar
8.74
BIST 100
1,391.06
Altın
1,764.55
Politika

AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu: Bu millet her zaman doğru karar vermiştir

AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu, "İnşallah 16 Nisan'da Mecliste kabul edilen bu anayasa değişikliği halkımızın, milletimizin onayına sunulacak. Her zaman şuna inandık. Bu millet her zaman doğru karar vermiştir." dedi.

14.04.2017
AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu: Bu millet her zaman doğru karar vermiştir Fotoğraf: AA/Orhan Akkanat

KONYA

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda düzenlenen "Konya Buluşması"nda yaptığı konuşmada, kritik bir evrede ve enerjilerini toplamaları gereken bir zamanda anayasaya değişikliğine gittiklerini ifade etti.

Anayasa paketini, AK Parti'nin firesiz oylarıyla Mecliste kabul ettiklerini belirten Davutoğlu, "İnşallah 16 Nisan'da mecliste kabul edilen bu anayasa değişikliği halkımızın, milletimizin onayına sunulacak. Her zaman şuna inandık. Bu millet her zaman doğru karar vermiştir. Söz de karar da milletin." ifadelerini kullandı.

"Konyalı nefret diline karşıdır"

Davutoğlu, sandıktan çıkan karar ne olursa olsun başlarının tacı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu karar içinde, bu karar sürecinde, kim ne demiş olursa olsun, milli birliğimizi tahkim etmeliyiz ve omuz omuza vermeliyiz. Bu vesileyle şunu da bir Konyalı olarak esefle söylemek isterim ki biz, Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün AK Parti yetkilileri 'evet' de 'hayır' da diyen bizim kardeşimizdir. Kararlara saygılıyız, derken bir Konya Milletvekili çıkıp, 'Bunları denize dökeceğiz' dedi. İşte Konya Ovası burada ve deniz de İzmir'de. Bilsinler ki bu nefret kimseye fayda getirmez. Hepimiz, hep birlikte demeliyiz ki; 80 milyon kardeştir. Referandum millete istişare için başvurulan bir araçtır. Bu istişarede kim ne derse, hepimizin başımızın üstündedir. Bu birliğimizi, bu kardeşliğimizi kimse bozamayacaktır. Bilinsin ki bu Konya Milletvekilinin sözü hiçbir Konyalı'yı temsil etmemektedir. Konyalı nefret diline karşıdır. Konyalı muhabbet dilinin yanındadır."

"Onlara gereken cevabı vermeye devam edeceğiz"

Dünyanın çok büyük bir kriz sarmalının içinden geçtiğine dikkati çeken Davutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"ABD'de, Avrupa Birliği'nde, dünyanın değişik yerlerinde ırkçılık ve İslamofobi yükseliyor. Halep'te kardeşlerimiz şehit edilirken, İdlib'te çocuklar ve bebekler kimyasal silahlarla katledilirken, Birleşmiş Milletler aciz, Rusya ve Çin gelen her kararı veto ediyor. Buradan Halep'e ve İdlib'e şehit çocuklarına selam olsun. Bu kriz sarmalının içerisinde Filistin kan ağlıyor, Filistin'de ezanlar susturuluyor. İslam dünyası kıskaca alınmış. Bu kıskaçta Türkiye hedef seçilmiş. Terör örgütleri her biri ayrı cepheden ayrı isimlerle, PKK'sıyla, FETÖ'süyle ve DEAŞ'ıyla saldırıya geçmiş. Uluslarası çevreler onları koruyor ama bizim aziz milletimiz var. Allah'ın izniyle, onlara gereken cevabı verdik, vermeye devam edeceğiz."

Muhabir: Muhammed Boztepe

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın