Euro
9.77
Dolar
8.11
BIST 100
1,368.26
Altın
1,769.48

Walgreens, InComm Payments ile Finansal Hizmetler İş Stratejisinin İlave Genişlemesini Duyuruyor

Walgreens, InComm Payments ile Finansal Hizmetler İş Stratejisinin İlave Genişlemesini Duyuruyor

Walgreens, InComm Payments platformunu destekleyerek Mastercard banka kartı ile yeni bir banka hesabı sunacak

InComm Payments, Walgreens markalı hediye kartı programını geliştirecek

DEERFIELD, Ill. & ATLANTA--(BUSINESS WIRE)-- Walgreens bugün müşterileri için kullanışlı ve erişilebilir finansal hizmetler seçenekleri sağlamak üzere, önde gelen bir global ödemeler teknoloji şirketi olan InComm Payments ile yapılan bir anlaşmayı duyurdu. Birlikte şirketler, müşterileri için MetaBank* nezdinde Walgreens'in hem mağaza hem de çevrimiçi müşterilerine hizmet verecek bir Mastercard banka kartı ile oluşturulacak ve Kasım 2020’de lansmanı yapılan myWalgreens müşteri sadakat programının bir parçası olarak tüm satın almalarda myWalgreens Cash ödülleri kazanmalarına olanak sağlayacak yeni bir banka hesabı ürününün lansmanını yapacaklar.

Bu anlaşma, Walgreens’in alternatif kâr stratejisinin bir parçasıdır ve şirket kısa bir süre önce müşterilerine farklılaştırılmış hizmetler ve faydalar sunmak için devam eden taahhüdünü takviye eden yeni finansal ürünler ve hizmetler lansmanını yapmak üzere daha geniş bir girişimin duyurusunu yapmıştır. Yeni bankacılık çözümü, Walgreensin sağlık ve zindelik odağını sürdürmeye ve sadakat programını ve müşteri kişiselleştirmesini geliştirmeye yönelik planlarını destekleyecektir. Çözüm, InComm Paymentsin modern dijital bir hizmet olarak bankacılık platformunu desteklemektedir. Walgreens müşterileri ürünü mağaza içinde bulabilecek veya yeni kullanımı kolay mobil bankacılık uygulamasında doğrudan çevrimiçi olarak kaydolup, günlük finans işlemlerini kolaylıkla yönetebileceklerdir. Banka hesabının, 2021’in ikinci yarısında neredeyse 9.000 Walgreens mağazasında ve çevrimiçi kullanıma sunulması beklenmektedir.

Walgreens, müşterilerininin sağlık ve zindelik ihtiyaçlarına yardımcı olmaya kararlıdır ve finansal hizmet sunumlarımızı, müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılayan deneyimleri ve yolları daha da zenginleştirecek şekilde genişletmekten dolayı memnunuz diyor, Walgreens başkanı John Standley ve ekliyor. Yakın gelecekte yeni gelir kanalları yaratırken, daha da müşteri odaklı ve zindelik ödeme girişimlerini keşfetmeyi ve uygulamaya geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Walgreensin müşterilerine ve topluluklarına ilave faydaları sağlamak için InComm Paymentsi finansal hizmetler çözümü olarak seçmesinden onur duyuyoruz diyor, InComm Payments Başkanı Stefan Happ ve ekliyor. Bu yeni ürün sunumu, Walgreens’in eczane ve genel ihtiyaçlar için tek başvuru mağazası olduğu konusundaki mirasını geliştirerek, Walgreensi finansal hizmetler için bir müşteri destinasyonu haline getirecektir.

Ek olarak, Walgreens ve InComm Payments, Walgreens markalı hediye kartı programının yeniden lansmanını yapmayı planlamaktadır. InComm Payments, Walgreensin mevcut fiziksel hediye kartı programının yönetimini denetleyecek, Walgreensin dijital hediye kartlarının lansmanını yapacak ve walgreens.com’da dijital satın almalara ve hediye kartı kullanımına olanak sağlayacaktır. Ayrıca, InComm Payments B2B, sadakat, ödüller ve e-ticaret kanalları genelinde Walgreens hediye kartının daha geniş dağıtımını da kolaylaştıracaktır. Genişleme InComm Payments ve Walgreensin 12 yıllık ortaklığını daha da güçlendiriyor ve diğer yandan da mağazada, çevrimiçi ve mobil yoluyla Walgreensin marka ve müşteri deneyimini zenginleştiriyor.

*Banka hesapları, Mastercard International Incorporated lisansı uyarınca FDIC Üyesi MetaBank®, N.A. tarafından düzenlenen banka kartları ile oluşturulacak isteğe bağlı mevduat hesapları olacaktır.

Walgreens Hakkında

Walgreens (www.walgreens.com) perakende ve toptan eczacılık alanında global bir lider olan Walgreens Boots Alliance, Inc.’nin (Nasdaq: WBA) ABD Perakende Eczacılık Bölümü’nde yer almaktadır. Amerikanın en sevilen eczane, sağlık ve güzellik şirketi olarak, Walgreens’in amacı, Amerika’da her topluluğun sağlığını ve zindeliğini desteklemektir. Amerika, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları genelinde 9.000’i aşkın perakende konumlarını işleten Walgreens, her gün yaklaşık olarak 8 milyon müşteriye hizmet eden komşu sağlık destinasyonu olmaktan gurur duymaktadır. Walgreens eczacıları, geniş bir eczane ve sağlık bakım hizmetleri yelpazesini sağlayarak, ABD sağlık hizmeti sisteminde kritik bir rol oynarlar. Müşterilerin ve hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, Walgreens ülke genelinde yerel toplumlara yüksek kaliteli ürünleri ve hizmetleri sunmak için en son teknolojiyle desteklenen fiziksel ve dijitali bir araya getiren platformlarla gerçek bir çok kanallı deneyim sunar.

InComm Payments Hakkında

InComm Payments, yenilikçi ödemeler teknolojisinde global bir liderdir. Dinamik teknolojiden ve kanıtlanmış uzmanlıktan yararlanan InComm Payments, işletmelerin perakende, sağlık hizmetleri, biletleme ve geçiş, teşvikler, mobil ödemeler ve finansal hizmetler dahil olmak üzere geniş bir sektör yelpazesinde büyümelerine olanak sağlayan gelişmiş uçtan uca ödeme platformları ve yeni çıkan finansal teknoloji çözümlerini sunar. InComm Payments, giderek büyüyen dijital ekosistemde sürekli genişleyen bir tüketici tabanına çok kanallı bağlantıları sağlayarak, dünya genelinde kesintisiz ve değerli ticari deneyimleri oluşturur. 27 yılı aşkın deneyimi, 500.000’i aşkın dağıtım noktası, 386 global patenti ve 30’u aşkın ülkedeki varlığı ile InComm Payments Atlanta, Georgia’daki genel merkezinden ödemeler sektörüne liderlik etmektedir. Daha fazlasını www.InCommPayments.com adresinden öğrenin.

MetaBank®, N.A. Hakkında

MetaBank®, N.A., Güney Dakota’da yerleşik finansal holding şirketi Meta Financial Group, Inc.®'nin (Nasdaq: CASH) bir iştiraki olan ulusal bir bankadır. MetaBank, herkes için finansal kullanılabilirliği, seçimi ve fırsatı artırmak için çalışan bir finansal kolaylaştırıcı şirkettir. MetaBank, geleneksel kuruluşların finansal erişimin yoluna koydukları engelleri kaldırmaya, gerçek ekonominin temelinde yer alan bireylere ve topluluklara katkıda bulunan sorumlu, güvenli, yüksek kaliteli finansal ürünleri sağlayarak, ekonomik mobiliteyi desteklemeye çaba sarf etmektedir. Ek bilgi www.metapay.com veya www.metafinancialgroup.com adresi ziyaret edilerek elde edilebilir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Walgreens Emily Hartwig-Mekstan media@walgreens.com

InComm Payments Nilce Piccinini npiccinini@incomm.com

 

Kaynak: Walgreens