Euro
10.27
Dolar
8.47
BIST 100
1,454.25
Altın
1,866.80

Vision AI lideri Neurala, Avrupa’daki Bağlı Kuruluşunu Başlattı

Vision AI lideri Neurala, Avrupa’daki Bağlı Kuruluşunu Başlattı

Neurala Europe'un İtalya'da lansmanı, EMEA'da ve tüm dünyada Endüstri 4.0 için Yapay Zeka girişimlerinin gelişimini daha da ileriye taşıyacak

BOSTON ve TRIESTE, İtalya--(BUSINESS WIRE)-- Bugün, Vision AI yazılımında lider olan Neurala , İtalya merkezli Avrupa yan kuruluşu Neurala Europe'un lansmanını duyurdu. Neurala, Avrupa'da bir varlık kurarak endüstriyel alandaki çabalarını ilerletiyor, sektör, Endüstri 4.0 girişimlerinin bir parçası olarak yapay zeka ve otomasyona giderek daha fazla öncelik verdiği için Avrupalı ortakları, VAR'lar ve üretim müşterileri için yerinde uzmanlığı destekliyor.

İtalya, Trieste merkezli bir yatırım firması olan Friulia S.p.A ve İtalya, Milano merkezli bir yatırım firması olan AddValue tarafından desteklenen yeni yan kuruluş, Neurala'nın küresel ayak izini sağlamlaştıracak ve şirketi, endüstriyel ve imalat inovasyonunun Birleşik Devletler dışında büyümesi için bir katalizör olarak konumlandıracak. Neurala halihazırda şu küresel stratejik ortaklarla çalışmaktadır IMA Goup, Antares Vision, FLIR Systems ve IHI Lo Logistics and Machinery, yanı sıra birkaç Avrupa sistem entegratörü gibi.

Neurala'nın CEO'su ve kurucu ortağı Max Versace, “Dünya yeniden açılmaya başladığında, üreticilerin kolayca dağıtılabilen ve geçen yıl norm haline gelen dalgalı tüketici taleplerini karşılamak için ölçeklenebilen uygun maliyetli çözümlere ihtiyacı var” demiş ve eklemiştir: "Bu yeni girişim, Neurala'nın yerel ortaklarla ve sahadaki ekibimizle yakın bir şekilde çalışarak endüstriyel makinelere, kameralara ve üretim hatlarına yapay zekayı getirmek için bu ihtiyacı karşılamasını sağlayacak."

"Birçok yönden, bu benim ve Neurala için bir eve dönüş," diye devam etti Versace. ''Friuli bölgesinde doğup büyüdüm ve her zaman İtalya ile bir bağlantım oldu. Doğal olarak, İtalya ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki köprüyü resmen uzatmaktan heyecan duyuyorum. Neurala Europe'un piyasaya sürülmesiyle, umudum, Neurala'nın yapay zeka uzmanlığını Avrupa'nın endüstriyel inovasyon dürtüsüyle birleştirebilmemizdir.”

IMA Group Kurumsal Araştırma ve İnovasyon Direktörü Dario Rea, “Neurala'nın stratejik ortaklarından biri olarak, şirketin vizyon AI yazılımının ve endüstriyel alandaki inovasyonunun etkisini ilk elden gördük” dedi ve ekledi: “Avrupa'daki bir yan kuruluşun eklenmesi, Neurala'nın yerel ortaklar ve distribütörler ile ilişkilerini geliştirmeye devam edebilmeleri, onları küresel ölçekte daha da rekabetçi hale getirebilmeleri ve bu oyunu paylaşma yeteneklerini artırabilmeleri için Avrupa'da zemin hazırlayacaktır ve Avrupa ve ötesindeki kilit oyuncularla değişen teknolojiyi paylaşmamıza olanak sağlayacaktır.”

Neurala Europe lansmanının bir parçası olarak şirket, üretim ve görsel denetimlerde artan yapay zeka talebini karşılamaya yardımcı olmak için İtalya merkezli satış, yazılım mühendisliği ve araştırma personelini işe alacak. Neurala Europe, Versace ve Neurala Europe Yönetim Kurulu'na katılacak ve günlük operasyonları denetleyecek olan Neurala'nın Müşteri Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Daniel Glasser tarafından yönetilecektir.

Neurala Hakkında

Neurala Vision AI yazılımında bir öncüdür. Yapay zekayı gerçek dünya uygulamalarında daha uygulanabilir ve kullanışlı hale getirme görevinde olan Neurala, üretim kalitesinde özel vizyon yapay zeka çözümlerini oluşturmak ve sürdürmek için gereken süreyi, maliyeti ve becerileri önemli ölçüde azaltan teknolojiyle endüstriyel şirketlerin kalite denetim süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olur. 2006 yılında kurulan Neurala'nın araştırma ekibi, AI modeli geliştirme için veri gereksinimlerini azaltan ve bulutta veya uçta sürekli öğrenmeyi sağlayan Lifelong-DNN™ (L-DNN) teknolojisini icat etti. Neurala'nın merkezi Boston, MA'dadır ve Avrupa'daki bağlı kuruluşu İtalya, Trieste'dedir.

Neurala'yı dünyada takip edin Twitter (@Neurala) ve Facebook, Youtube ve LinkedIn.

Neurala'nın AI yazılımı hakkında daha fazla bilgi için, demo talep edin.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Hailey Melamut
March Communications
neurala@marchcomms.com
617-960-9856

Kaynak: Neurala