Euro
10.33
Dolar
8.63
BIST 100
1,424.27
Altın
1,806.79

Spotify ve Universal Music Group Global Ölçekte Çok Yıllık Lisans Anlaşmasını Duyurdu

   

22 Temmuz 2020, 11:30, UTC

Spotify ve Universal Music Group Global Ölçekte Çok Yıllık Lisans Anlaşmasını Duyurdu

STOCKHOLM & SANTA MONICA, Calif.--(BUSINESS WIRE)-- Dünyanın en ünlü müzik aktarım aboneliği hizmeti Spotify (NYSE:SPOT) ile müzik odaklı eğlence alanında dünya lideri olan Universal Music Group (UMG) bugün, sanatçılara değer katan ve müzik tutkunlarına harika deneyimler sunan bazı yeni özellikleri geliştirme hususundaki çabalarını birleştirmek üzere global ölçekte yeni çok yıllık lisans anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Bu basın bülteninde multimedya içerikler yer almaktadır. Bültenin tamamını aşağıdaki adresten görüntüleyebilirsiniz: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005444/en/

Bu yeni anlaşmayla şirketler, müziğin sürekli olarak gelişimine, daha geniş çapta müzik keşiflerine ve Spotify platformundaki yeni, son teknoloji pazarlama kampanyalarına yönelik işbirliğine ortak bağlılıklarını göstererek sektörde öncü olan birlikteliklerini bir adım ileri taşıyor. Ayrıca, en yenilikçi müzik şirketi ve Spotify’ın en eski destekçilerinden biri olan UMG, gelecekte sunulacak ürünlerin adaptasyonu ve bununla ilgili değerli geri bildirimlerini Spotify’ın geliştirme ekibine sağlama konusundaki öncülüğüne devam edecektir.

Spotify Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Ek: “Marquee ile ilk deneyimlerinden Canvas gibi yeni deneyimlere kadar pek çok süreçte, Universal Music Group, pazarlama araçlarımızın gelişimini şekillendirmede önemli bir ortak olmuştur. Bugünkü duyuruyla, bu erken yenilik düzeyini yükseltecek, ortaklığımızı daha da güçlendirecek ve kariyerlerinin her aşamasında öncü sanatçılara yardım etme vizyonunu paylaşacağız. Başından beri söylediğimiz gibi, Marketplace stratejimizin amacı Spotify’ın daha önce eşi benzeri görülmemiş bir şekilde sanatçılarla hayranlarını birleştirme ve sektöre yeni fırsatlar sunma özelliğinden yararlanmaktır. Birlikte, yeniden yatırım yapacağımız, yeni araçlar oluşturacağımız ve dünyanın dört bir yanındaki sanatçılara teklifler sunacağımız günü heyecanla bekliyoruz.”

Universal Music Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Lucian Grainge: “Bu anlaşma ile UMG ve Spotify, tüm müzik ekosisteminin gelişmesi ve dünya çapında yeni kitlelere ulaşması konusundaki bağlılığını hiç olmadığı kadar güçlendirmiştir. Yeniliğe ve müzik teknolojilerinin erken adaptasyonuna olan bağlılığımız ile Spotify’ın ileriye dönük araçların gelişiminde lider konumda olması sayesinde, yeni ortaklığımız, sanatçılara Spotify’ın gelişen platformunda hayranları ile bağlantı kurmasına yarayan yeni ve önemli fırsatlar sunacaktır. Ekiplerimiz birlikte çalışarak, sanatçı odaklı girişimlerde bulunmak, stratejik pazarlama kampanyaları yürütmek ve dünya çapındaki hayranlar için yeni ve heyecanlı deneyimler sunmak amacıyla sarf ettiğimiz ortak çabaları artıracak ve hızlandıracaktır.”

Spotify Technology S.A. Hakkında

2008 yılında kurduğumuz Spotify müzik dinleme anlayışını tamamen değiştirmiştir. Misyonumuz, bir milyon yaratıcı sanatçıya sanatlarını yaşama fırsatı vererek insan yaratıcılığının potansiyelini ortaya çıkarmak ve milyarlarca hayrana bu yaratıcı sanatçılardan keyif ve ilham alma fırsatı tanımaktır. Yaptığımız her şey müziğe ve podcast'lere olan sevgimizden beslenmektedir.

1 milyonu aşkın podcast de dahil olmak üzere 50 milyondan fazla parçayı ücretsiz olarak keşfedin, yönetin ve paylaşın, ya da gelişmiş ses kalitesiyle isteğe bağlı olarak çevrimdışı ve reklamsız dinleme deneyimi gibi özel müzik özelliklerine erişmek için Spotify Premium'a yükseltin.

Bugün, 92 pazarda 130 milyon Spotify Premium abonesi de dahil olmak üzere 286 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan bir topluluğa sahip dünyanın en popüler müzik aktarım aboneliği hizmetiyiz.

Fiziksel şirket bilgilerini yayınlamak için Yatırımcılar ve Dikkat Edilecek Hususlar web sitelerimizin yanı sıra Yatırımcılar web sitemizin “Kaynaklar – Sosyal Medya” kısmında gösterilen sosyal medya hesaplarımızı da kullanıyoruz. Daha fazla bilgi ve görüntü elde etmek veya basın ekibiyle iletişime geçmek için https://newsroom.spotify.com/ adresine gidin.

Universal Music Group Hakkında

Universal Music Group (UMG), 60'tan fazla ülkede kayıtlı müzik, müzik yayıncılığı, ticari satış ve görsel-işitsel içerikle uğraşan çok sayıda işletmesi ile müzik odaklı eğlence alanında dünya lideri konumundadır. Her müzik türünde en kapsamlı kayıt ve şarkı koleksiyonuna sahip olan UMG, sanatçıları tanımanın ve geliştirmenin yanı sıra dünyada eleştirmenlerce en çok kabul gören ve ticari açıdan başarılı olan müziğin üretim ve dağıtımını yapar. Sanata, yeniliğe ve girişimciliğe kendini adayan UMG, sanatçılarımız için sanatsal ve ticari fırsatları artırmak ve hayranlara yeni deneyimler sunmak amacıyla hizmetlerin, platformların ve iş modellerinin geliştirilmesini destekliyor. Universal Music Group bir Vivendi şirketidir.

Kaynak sürümü businesswire.com sitesinde görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005444/en/

İletişim

Basın 
Spotify için: 
Chris Macowski 
cmacowski@spotify.com 
+1-347-429-3396

Universal Music Group için: 
Andy Fixmer 
andy.fixmer@umusic.com 
+1-310-865-0132

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.