Euro
7.74
Dolar
6.85
BIST 100
116,427.10
Altın
1,773.63

Seoul Viosys'in Yeni Korona Virüsleri Sterilize Ettiği Kanıtlanan Dünyanın İlk UV LED Teknolojisi Violeds, Çinli Önde Gelen Klima Üreticisi Gree tarafından Kullanılmıştır

 

Seoul Viosys'in Yeni Korona Virüsleri Sterilize Ettiği Kanıtlanan Dünyanın İlk UV LED Teknolojisi Violeds, Çinli Önde Gelen Klima Üreticisi Gree tarafından Kullanılmıştır

ANSAN, Güney Kore--(BUSINESS WIRE)-- Önde gelen bileşik yarı iletken çözüm sağlayıcısı, Seoul Viosys (KOSDAQ: 092190) – yeni korona virüsleri sterilize ettiği kanıtlanan dünyanın ilk UV LED teknolojisi – morötesi LED Violeds teknolojisinin, Çinli en büyük klima üreticisi Gree Electric Appliances Inc. (Gree) tarafından üretilen yeni “Fresh Air” markalı klimalar için kullanılmış olduğunu duyurdu.

Gree “Fresh Air” kliması için kullanılan Violeds UV LED teknolojisi, evaporatör yüzeyinde güçlü dezenfeksiyonun yanı sıra, iç mekan havada bulunan zararlı virüsler ve bakteriler dâhil olmak üzere kirleticilerin klimaya çekilerek sterilizasyonunu sağlayan ve sürekli olarak taze hava tahliyesi sunan farklılaştırılmış UV teknolojisidir. Geleneksel ev klimaları tipik olarak dış havayı Klima ünitesine çeker ve havayı soğuttuktan ve filtreledikten sonra sürekli olarak sirküle ettiği iç mekana verir. Bu iç mekan havasının yeniden sirkülasyonu, virüsler varken, aerosol iletimi yoluyla daha yüksek enfeksiyon riskine neden olabilir.

Çin, Guangzhou Mikrobiyoloji Enstitüsü (CGMT) tarafından yapılan test sonuçları yoluyla, Gree, Violeds UV LED teknolojisi olan yeni “Fresh Air” klimasının virüslerin ve bakterilerin %99,15'ini, EV71 ve H1N1 gibi enterovirüslerin %98'ini ve stafilokok albus bakterilerin %99'unu sterilize etme performansına sahip olduğunu ortaya koymuştur. Ek olarak, Kore Üniversitesi araştırma grubu tarafından 2020 Nisan ve Mayıs aylarında yapılan testlerin sonuçları, Violeds UV LED teknolojisinin yeni korona virüslerin %99,9'unu sterilize ettiğini kanıtlanmıştır. Seoul Viosys, bu başarılı test sonuçlarına dayalı olarak optimize UV LED çözümlerini önemli müşterilere sağlamaktadır.

“İklimlendirme sistemlerinin iç mekana çekilen havanın sirküle edilmesi ve tekrar tahliye edilmesi ile çalışmaları nedeniyle, bu sistemler kullanılırken aerosol iletimi bir endişe kaynağıdır. Güney Kore'de, sağlık otoriteleri, aerosol iletimini önlemek için vatandaşlara yönelik klimalar kullanılırken her iki saatte bir pencerelerin açılmasını önermeyi içeren yeni bir rehber yayınlamıştır”, diyor Seoul Viosys icra kurulu başkan yardımcısı Chae Hon Kim ve ekliyor. “Virüslerin havada eşzamanlı olarak dezenfeksiyonuna ve klimaya çekilen havanın dezenfekte edilerek arındırılmasına ve Violeds teknolojisini kullanarak havadaki virüslerin temizlenmesine olanak sağlayacak optimize bir çözüm sunar. Daha fazla uygulama sağlıklı yaşamı desteklemek için Violeds teknolojisini kullandıkça, UV LED'lerin maliyetinin görünür beyaz LED'lerin maliyetine daha yakın seviyeye düşmesi beklenmektedir.”

“Seoul Viosys'in Violeds teknolojisi sadece Çinli Klima üreticisi Gree tarafından değil, ayrıca ABD'de önde gelen boru içi hava arıtma tedarikçisi RGF Environmental Group tarafından da benimsenmiştir. Bu önde gelen global şirketlere Violeds ürünlerini tedarik etmek için üretim onayını almanın bir sonucu olarak, Violeds UV LED'ler hava arındırıcıları ve klima sistemleri için temel teknoloji olarak açık bir biçimde fark edilmişlerdir”, diyerek sözlerini sonlandırıyor.

Violeds optik yarı iletken teknolojisi, 2005'te ABD'de SETI ile iş birliğine başlayan Seoul Viosys tarafından geliştirilen yeni bir temiz teknoloji konseptidir. Seoul Viosys'in UV LED'leri dünya genelinde kızılötesi ışığa maruziyet yoluyla virüslerin ve bakterilerin çoğalmasını önlemeye yönelik 4.000'i aşkın patentli teknoloji markasında kullanılmaktadır. Violeds teknolojisinin uygulaması için 1.000'i aşkın alınmış ve doğrulanmış patent ile şirket, UV LED cihazların kullanım ömürlerini 50.000 saate uzatmayı başarmıştır ve klimalar, hava arındırıcılar, su arındırıcıları ve çoklu dezenfeksiyon cihazları için geniş biçimde kullanılmıştır.

Seoul Viosys Hakkında

Seoul Viosys, UV LED, 3B sensör ve lazer için gelecek nesil ışık kaynağı olan VCSEL (Dikey Kavite Yüzeyi Yayıcı Lazer) ve ekranlar için tek piksel RGB “Micro Temiz Piksel” için eksiksiz bir ürün yelpazesinde bir çözüm sağlayıcısıdır. 2002 yılında Seoul Semiconductor'ın bir iştiraki olarak kurulan şirket, UV LED sektöründe 1 numaralı pazar payına ulaşmıştır (LEDinside, 2018). Seoul Viosys tüm dalga boyları 200 nm ila 1600 nm aralığında geniş bir UV LED, görünür ışınlar ve kızılötesi (UV) ışınlar portföyüne sahiptir. Şirket, UV LED teknolojisi ile ilgili 4.000'i aşkın patenti elinde tutmaktadır. En önemli UV LED teknolojisi olan Violeds, sağlam sterilizasyon ve dezenfeksiyon (UVC), cilt yenileme (UVB), su/hava arındırma ve bahçecilik için etkili yetiştirmeye yönelik geniş bir endüstri yelpazesine en uygun çözümleri sağlar. 2018'de, Seoul Viosys, akıllı telefon yüz tanımayı ve otonom sürüşü destekleyen gelişmiş VCSEL teknolojisini bünyesine katmak için önde gelen optoelektronik uzmanı RayCan'i satın almış ve seri üretime başlamıştır. Ocak 2020'de, ekran pazarında çığır açma potansiyeline sahip yenilikçi “Micro Temiz Piksel”i tanıtmıştır. Daha fazla bilgi için http://www.seoulviosys.com/en adresini ziyaret edin.

Fotoğraflar/Çoklu Ortam Galerisi Şuradadır: https://www.businesswire.com/news/home/52237351/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Medya ile İletişim:
Seoul Semiconductor Co., Ltd.
Jeonghee Kim
Tel: +82-70-4391-8311
E-posta: jeonghee.kim@seoulsemicon.com

Kuzey Amerika
Andrew Smith
E-posta: andrew.smith@seoulsemicon.com

Satış ile İletişim:
Kuzey ve Güney Amerika
Mike Berens
mberens@s-et.com

Asya
Dong Ju Kim
djkim@seoulviosys.com

Avrupa
Marko Hofmann
marko.hofmann@seoulviosys.com

Kaynak: Seoul Viosys