PVH Europe'ın Modern Depo ve Lojistik Merkezi'nde Dünyanın Çalışır Durumda Olan En Güçlü Solar Çatısının Kurulumu Tamamlandı

 

PVH Europe'ın Modern Depo ve Lojistik Merkezi'nde Dünyanın Çalışır Durumda Olan En Güçlü Solar Çatısının Kurulumu Tamamlandı 

Hollanda'daki tüm PVH Europe binalarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere güç sağlayan bu sürdürülebilirlik başarısı, PVH Corp.'un 2030 yılına kadar elektriğinin %100'ünü yenilenebilir kaynaklardan temin etme taahhüdünün bir parçası. 

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- PVH Corp. [NYSE: PVH] şirketlerinden Tommy Hilfiger'ın küresel genel merkezi ve Calvin Klein'ın Avrupa merkez ofisi olan PVH Europe, Hollanda'nın Venlo şehrinde bulunan Depo ve Lojistik Merkezi'nde dünyanın çalışır durumda onlan en güçlü* solar çatısı olduğuna inanılan sistemin kurulumunun tamamlandığını duyurdu. 48.000'den fazla güneş panelinin oluşturduğu solar çatı, merkezin elektrik tüketimini tamamen karşılamakla kalmıyor, Hollanda kamu elektrik ağı aracılığıyla PVH Europe'un Hollanda'daki depoları, ofisleri ve mağazaları için tüm enerjinin %100'ünü de dolaylı olarak sağlıyor. PVH Europe'un enerji ortağı Eneco, yeni çatı sisteminin bu binalara güç sağlamak için gereken tüm enerjiyi ürettiğini onayladı. AG Real Estate ile ortak girişim kapsamında Belçikalı lojistik gayrimenkul şirketi Heylen Warehouses'a ait Venlo Depo ve Lojistik Merkezi çatı için teknik kurulum ortağı olarak IZEN ile işbirliğinde bulunuyor. 

Bu kilometre taşı, PVH'nin ofislerinde, depolarında ve mağazalarında kullandığı elektriğin %100'ünü yenilenebilir kaynaklardan temin etme ve 2030 yılına kadar tedarik zinciri karbon emisyonlarında %30 azalma sağlama yolculuğunda bir başka adımı oluşturuyor. Bu çalışma, PVH'nin bilimi esas alan ve Paris Anlaşması'yla belirlenen en iddialı karbonsuzlaştırma düzeyiyle uyumlu olan emisyon hedefiyle bağlantılı. Ayrıca, şirketin olumsuz etkileri sıfıra indirmeyi, olumlu etkileri %100'e çıkarmayı ve şirketin değer zincirinde 1 milyondan fazla yaşamı iyileştirmeyi amaçlayan Forward Fashion kurumsal sorumluluk stratejisinde belirlenen önceliklerden biri. 

Önemli Bilgiler: 

  • Venlo deposu, PVH Europe'un 110.000 m2 alana sahip ana dağıtım merkezidir. 
  • Merkezin BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Yöntemi) sürdürülebilirlik derecesi "Çok İyi" olarak belirlenmiştir. 
  • 18 MWp (megawatt tepe noktası) üretim kapasitesiyle dünyanın en güçlü solar çatısıdır. 
  • 48.000'den fazla yüksek performanslı güneş paneli kullanır. 
  • Hollanda'da PVH Europe'a ait tüm mağaza, depo ve ofislerin kullandığı enerjinin tamamını sağlar. 

Tommy Hilfiger Global ve PVH Europe CEO'su Martijn Hagman şunları söylüyor: "Bu, Venlo'daki Depo ve Lojistik Merkezimiz ve PVH Europe'un sürdürülebilirlik yolculuğu için inanılmaz bir kilometre taşı. "Halen dünyanın en güçlü ve tam olarak çalışır durumda olan solar çatısı olduğuna inandığımız sistemin kurulumunda yer aldık. Bu, 2030 yılına kadar %100 yenilenebilir elektrik kullanma ve yine 2030 yılına kadar tedarik zinciri emisyonlarını %30 azaltma taahhüdümüze doğru büyük bir adım. Böyle yetenekli, tutkulu ve sadık PVH çalışanlarından oluşan birinci sınıf bir ekip olmadan bunu başaramazdık." 

Halen her gün 600.000 adede kadar TOMMY HILFIGER ve CALVIN KLEIN ürünü, Venlo'daki PVH Avrupa Depo ve Lojistik Merkezi'nden firmanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da kendisine ait olan veya işletmesini üstlendiği mağazalar dahil olmak üzere satış noktalarına ve doğrudan müşterilere dağıtılıyor. Deponun "Çok İyi" olarak belirlenen BREEAM derecesi enerji, su, nakliye, malzeme, atık, kirlilik, ekoloji, sağlık ve refah için örnek niteliğinde standartlar belirliyor. Bu, alanın %100'ünde enerji tasarruflu aydınlatma, %100 FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı ambalaj kullanımı ve tüm kağıt, plastik ve basılı malzemelerin %100 geri dönüştürülmesinde kendini gösteriyor. 

PVH, Climate Group liderliğindeki kurumsal yenilenebilir elektrik girişimi RE100'ün üyelerinden biri ve RE100'e 2030 yılına kadar elektriğinin %100'ünü yenilenebilir kaynaklardan temin etmeyi taahhüt etmiş durumda. 

Climate Group bünyesindeki RE100'ün başkanı Sam Kimmins şunları söylüyor: “Venlo solar çatısını tamamladığı için PVH'yi tebrik ederim. Bu, firmanın 2025 RE100 hedefine yönelik küresel çalışma ve ortaklıklarında attığı başka bir heyecan verici adım. Sahada yenilenebilir enerji kullanımında çıtayı bir kez daha yükseltiyor." 

Heylen Warehouses CEO'su Philippe Deschilder ise şunları ifade ediyor: "Lojistik binalarının, yeni nesil güneş enerjisi santralleri olacağına inanıyoruz. Solar çatı projesi için PVH Europe ile yaptığımız ortaklık, yenilenebilir enerjiye yatırım yapma isteğimizi destekliyor ve karbon ayak izlerini azaltmalarını sağlayarak müşterilerimiz için katma değer yaratıyor.” 

PVH Corp. Hakkında 

PVH dünyanın en beğenilen moda ve yaşam tarzı şirketlerinden biridir. Modayı tümüyle ileri taşıyan markalara güç veririz. Marka portföyümüz ikonik CALVIN KLEIN, TOMMY HILFIGER, Van Heusen, IZOD, ARROW, Warner’s, Olga ve Geoffrey Beene markalarının yanı sıra dijital odaklı True&Co. iç giyim markasını içermektedir. Bu markaların yanı sıra bize ait olan veya lisans sahibi olduğumuz ulusal ve uluslararası çapta tanınmış diğer markaların altında çeşitli ürünler pazarlamaktayız. PVH, 40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren 40.000'i aşkın iş ortağına ve yıllık 9,9 milyar Amerikan doları gelire sahiptir. Bu, Bizim Gücümüz. Bu, PVH'nin Gücü. 

Bizi Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn üzerinde takip edin. 

RE100 Hakkında 

RE100 dünyanın %100 yenilenebilir enerji taahhüdünde bulunan en etkili işletmelerini bir araya getiren küresel bir girişimdir. CDP ortaklığında Climate Group'un liderlik yaptığı grup, toplam 5,4 trilyon ABD doları gelire sahip olup çok çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. Üye şirketler, birlikte temiz bir ekonomiye geçişi hızlandırmak için politika üreticilere ve yatırımcılara güçlü bir sinyal göndermektedir. #RE100 

*PVH, "dünyanın en güçlü solar çatısını", halen çalışır durumda olan ve tek bir yapı üzerine inşa edilmiş en güçlü solar çatı olarak tanımlamaktadır. 

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52300752/en

İletişim

PVH Europe
Baptiste Blanc, +31 62904 2334
Sr. Director, Global Communications
Baptiste.Blanc@tommy.com 

Kaynak: PVH Corp.