Mary Kay Inc. COVID-19 Destek Girişimleri Kızılderili Sağlık Hizmetleri Ağı yoluyla Orantısız Biçimde Etkilenmiş Yerel Amerikan Popülasyonlarını Hedefliyor

Mary Kay Inc. COVID-19 Destek Girişimleri Kızılderili Sağlık Hizmetleri Ağı yoluyla Orantısız Biçimde Etkilenmiş Yerel Amerikan Popülasyonlarını Hedefliyor

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- COVID-19 pandemisinin yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak ve ön hat çalışanlarını desteklemek için Mary Kay Inc.,dünya genelinde faaliyet gösterdiği toplumlara parasal ve dağıtım desteği olarak 10 milyon ABD$'ına yakın miktarda bir parayı bağışlayacağını duyurdu. Dünya virüsle savaşmaya devam ederken, Mary Kay destek kuruluşları ile ortaklıklarını genişletirken ve COVID-19 tarafından orantısız biçimde etkilenmiş bu popülasyonları hedeflerken, bu taahhüdünü 10 milyon ABD$'ının üzerine artırmıştır.

Bu popülasyonlardan biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde kişi başına en çok COVID-19 vakalarından bazılarına sahip olan Navajo Ulusu'dur. Arizona, New Mexico ve Utah genelinde 25.000 mil karelik bir araziye yayılmış yaklaşık 244.000 kişi buraya Navajo Ulusu'nun yuvası demektedir. Topluluk, çoğu topluluktan daha yüksek bir enfeksiyon oranına sahiptir ve neredeyse 10.000 onaylı COVID-19 vakası bulunmaktadır.

Bu virüsle savaşmaya yardımcı olmak için büyük, tarama amaçlı girişimler önemlive etkilidirancak bununla birlikte en hassas topluluklarımıza da odaklanmalıyız diyor, Mary Kay Inc. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı David Holl ve ekliyor Ülkemizdeki büyük Yerel Amerikan popülasyonunda etkilenmiş sayısız ailenin hikâyesi çok acı ve yıkıcı. Kuruluşların Kızılderili Sağlık Hizmetini desteklemeyi sürdürmelerini, böylelikle ön hat çalışanlarının yayılmayı güvenli biçimde durdurabilmelerini ve virüs tarafından zaten etkilenmiş olanlar için bakım sağlayabilmelerini umut ediyoruz.

Mary Kay, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı'nda faaliyet gösteren bir birim olan Kızılderili Sağlık Hizmeti'ne (IHS) neredeyse 75.000 birimlik el dezenfektanı bağışlamıştır. IHS, federal olarak tanınan Yerel Amerikan kabilelerinin ve Alaska yerel toplumunun üyelerine doğrudan tıbbi ve kamu sağlığı hizmetlerini sağlamaktan sorumludur. Ağ, 37 eyalette 574 federal olarak tanınan kabiledeki yaklaşık olarak 2,6 milyon Amerikan Kızılderilisine ve Alaska Yerel toplumuna kapsamlı sağlık hizmeti tedarik sistemini sağlayan Kızılderili toplumundan sorumlu federal sağlık hizmeti sağlayıcısı ve sağlık savunucusudur. Bağışlanan el dezenfektanları, ülke genelinde IHS ağındaki 26 hastaneyi, 59 sağlık merkezini ve 32 sağlık ocağını ikmal etmek için kullanılmıştır.

Ayrıca, şirket ev hijyen bakım kitlerini oluşturmak ve eğitimsel materyaller yoluyla sağlığı desteklemek için kendi girişimlerini desteklemeye yardımcı olmak üzere Gallup Kızılderili Tıp Merkezi'ne (GIMC) el dezenfektanı birimleri tedarik etmiştir. GIMC Topluluk Müdahale ekibi, araca hizmet yapılan test merkezleri gibi hasta erişim noktalarında sağlık promosyonunun ve hijyen materyallerinin dağıtımını standart hale getiriyor. Sağlık desteği, tıbbi uzmanlarla kişisel görüşmeler ve İngilizce ve Navajo dillerinde mevcut yazılı bilginin dağıtımı yoluyla sağlanacaktır.

“Kabile ve kent Kızılderili kuruluş ortakları ile birlikte Kızılderili Sağlık Hizmeti olağandışı şartlarda kritik hizmetler sunuyor” diyor, IHS Direktörü Tuğamiral Michael D. Weahkee ve ekliyor. “El dezenfektanı COVID-19'un yayılmasını durdurmak için önemli bir kaynaktır. Bu bağıştan ve farklı kaynaklardan aldığımız tüm bağışlardan dolayı minnettarız. Onlar topluluklarımıza daha iyi hizmet verme ve IHS'nin Amerikan Kızılderililerinin ve Alaska Yerel Toplumunun fiziksel, zihinsel, sosyal ve manevi sağlığını artırma misyonunu yerine getirme yeteneğimizde gerçek bir fark yaratıyor.”

Mary Kay Hakkında

Erkeklerin hakim olduğu alanlardan birinde engelleri aşan Mary Kay Ash, güzellik şirketini 56 yılı aşkın bir süre önce üç hedef koyarak kurdu: kadınlar için ödüllendirici fırsatlar geliştirmek, dayanılmaz ürünler sunmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek. Bu hayal, neredeyse 40 ülkede milyonlarca bağımsız satış personeli üyesiyle birlikte milyarlarca dolarlık bir şirket haline dönüştü. Mary Kay, güzelliğin ardındaki bilime yatırım yapmaya ve en yeni cilt bakım, renk kozmetikleri ve parfümleri üretmeye adanmıştır. Mary Kay, dünya genelindeki kuruluşlar ile iş birliği yaparak, kanser araştırmalarını desteklemeye, aile içi şiddet mağdurlarını korumaya, topluluklarımızı güzelleştirmeye ve çocukları hayallerinin peşinden koşmaları için teşvik etmeye odaklanarak, kadınları ve ailelerini güçlendirmeye adanmıştır. Mary Kay Ashin orijinal vizyonu ışık saçmaya devam ediyorher seferinde bir ruj. Şu adresten daha fazla bilgi alın: MaryKay.com.

Kızılderili Sağlık Hizmeti (IHS) Hakkında

ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı'nın bir dairesi olan IHS, 37 eyalette 574 federal olarak tanınan kabiledeki yaklaşık olarak 2,6 milyon Amerikan Kızılderilisine ve Alaska yerel toplumuna kapsamlı sağlık hizmeti tedarik sistemini sağlayan Kızılderili toplumundan sorumlu federal sağlık hizmeti sağlayıcısı ve sağlık savunucusudur. Kuruluşu sosyal medya yoluyla Facebook, Twitter ve LinkedIn üzerinden takip edin.

Fotoğraflar/Çoklu Ortam Galerisi Şuradadır: https://www.businesswire.com/news/home/52282004/en

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 veya media@mkcorp.com

Kaynak: Mary Kay Inc.