Dolar
13.57
Euro
15.37
Altın
1,778.35
ETH/USDT
4,730.10
BTC/USDT
57,235.00
BIST 100
1,809.65

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı, WE Empower UN SDG Challenge ile Kadın Girişimcilerin Kalkınma Etkisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İşbirliği Yapıyor

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı, WE Empower UN SDG Challenge ile Kadın Girişimcilerin Kalkınma Etkisini En Üst Düzeye Çıkarmak için İşbirliği Yapıyor

Arizona Eyalet Üniversitesi’nde Vital Voices ve Global Futures Laboratory tarafından birlikte yönetilen WE Empower Challenge, Kadın Sosyal Girişimciler için Türündeki İlk ve Tek Yarışmadır

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Beş Birleşmiş Milletler ajansı ve Mary Kay Inc.’den oluşan stratejik bir ortaklık girişimi olan Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı (WEA), geçen haftaki Global Girişimcilik Günü Haftasını ve Kadın Girişimciliği Gününü desteklerken, dünya genelinde kadın sosyal girişimciler için türündeki ilk ve tek yarışma olan WE Empower UN SDG yarışması ile işbirliğini duyurdu.

WEA, kadın girişimciler için büyüme, sürdürülebilirlik ve esnekliği teşvik eden bir ekosistem sağlayarak BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine SDG) ulaşılması için kadın girişimcilerin kalkınma üzerindeki etkisini azamiye çıkarmak amacıyla tasarlandı. BM WEA Ortakları arasında Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Birleşmiş Milletler Küresel Etki (UNGC), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve BM Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women) yer almaktadır.

WE Empower UN SDG Challenge BM Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerini ilerleten ve 2030 itibarıyla tüm toplulukların istedikleri dünyayı yaratmak için hareket geçmelerine ilham veren global bir iş yarışmasıdır. WE Empower UN SDG Challenge, iş uygulamaları yoluyla SDG’lerini ilerleten kadın girişimcileri onurlandırır. Girişim, onların yenilikçi çalışmalarını takdir eder, kadın girişimcilerin SDG’lere yönelik yapabilecekleri değerli katkı hakkındaki farkındalığı ateşler ve kazananlara kapasite geliştirme eğitimi oturumlarını ve dünya genelindeki iş uzmanları ile bağlantıları sağlar.

Program, kadın girişimcilerin ve iş liderlerinin SDG’lere yönelik dünyanın en büyük zorluklarını çözerken yapabilecekleri değerli katkıları artırır ve vitrine taşır. WE Empower, ASU’da Vital Voices ve Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory tarafından ortak olarak yönetilir ve Bank of Montréal (BMO), Diane von Furstenberg, the G5 Collective, GroYourBiz, Hawaii Tropical Botanical Garden, Mary Kay, Inc., Oxford University Said Business School, Procter & Gamble, Salesforce, BM Vakfı ve Dünya Bankası nezdindeki ortakları tarafından desteklenir.

“WE Empower SDG Challenge kadın girişimcileri pozitif iş, sosyal ve çevre performansını gösteren ideal rol modeller olarak güçlü biçimde vitrine taşır” diyor, Mary Kay Inc. Baş İşletme Görevlisi Deborah Gibbins ve ekliyor “Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı daha da yüksek çarpanlı etki için güçlerini birleştiren 70’i aşkın ortaktan oluşan konsorsiyum WE Empower ile ortaklık yapmaktan onur duymaktadır.”

“WE Empower ana ortağı Mary Kay Inc. ile ortak olarak kurulan Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programıyla işbirliğimizi kutlamaktan dolayı heyecanlıyım” diyor, WE Empower UN SDG Challenge ortak başkanı ve ASU Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory’den Amanda Ellis ve ekliyor. “Kadın girişimciler BM SDG’ler ve global 2030 gündemi için değerli çözüm sağlayıcılardır ve WEA pozitif etkiyi artırmaya yardımcı olmak için değerli destek aletleri paketini sunmaktadır.”

Küresel olarak, kadınlar zaten tüm iş sahiplerinin üçte birini oluştururlar ve karşılaştıkları sistemik engellere rağmen kritik ekonomik ve sosyal katkılarda bulunurlar. Ülkelerin sadece yüzde beşi Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı tarafından sağlanan destek araçlarını daha da önemli hale getirerek, tam cinsiyet eşitliğini yasalaştırmıştır. WEA; Haziran 2021’de Paris’te düzenlenen Nesil Eşitliği Forumunun yanı sıra Ekonomik Adalet ve Haklar Eylem Koalisyonuna katıldı ve 2030 itibarıyla cinsiyet eşitliğine yönelik ilerlemeyi hızlandırmak amacıyla dünya çapında beş milyon kadın girişimciye destek olma taahhüdünde bulundu.

BM Genel Kurulu (UNGA 76) sırasında, WEA tümü bir cinsiyet odağı yoluyla tasarlanmış bir dizi etkili girişim ve bilgi ürünleri lansmanını duyurdu. WEA’nın etki yaratan çalışmaları arasında dijital kapasite oluşturma araçları ve eğitimleri, girişimcilik ve politika araştırmaları ve cinsiyete duyarlı tedarik (GRP) savunuculuğu ve eğitimleri gibi girişimler bulunmaktadır. Ekim ayında, WEA, İngiliz Milletler Topluluğu’nun 54 ülkesinde kadın girişimciliğini ilerletmeyi hedefleyen İngiliz Milletler Topluluğu İş Kadınları Ağı (CBWN) ile bir dönüm noktası iş birliğini duyurdu.

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı Hakkında Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı (WEA); 5 BM kuruluşu, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), BM Küresel Etki (UNGC), BM Kalkınma Programı (UNDP), BM Kadın ve Mary Kay Inc. tarafından, 2030 itibarıyla 5 milyon kadın girişimciyi yetkilendirmek için kurulan kadın girişimciliği konusundaki çok ortaklı bir girişimdir.

Girişimin nihai hedefi, Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerine (SDG'ler) ulaşmak için, dünya çevresindeki kadın girişimcilere yönelik kolaylaştırıcı bir ekosistem oluşturarak kadın girişimcilerin geliştirici etkisini en üst düzeye çıkarmaktır. Hızlandırma Programı kadın girişimcilerin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla benzersiz ölçekte çok taraflı ortaklığın dönüştürücü gücüne bir örnektir.

we-accelerate adresinden daha fazla bilgi alın. Bizi takip edin: Twitter (@We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator), LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator)

WE Empower UN SDG Challenge Hakkında WE Empower UN SDG Challenge, BM Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerini ilerleten ve 2030 itibarıyla tüm toplulukların istedikleri dünyayı yaratmak için hareket geçmelerine ilham veren, kadın sosyal girişimciler için türünün tek örneği olan global bir yarışmadır. WE Empower Challenge, SDG’leri sürdürülebilir iş uygulamaları yoluyla ilerleterek ve diğerlerine bunu izlemeleri konusunda ilham vererek dünya genelinde yenilikçi kadın liderlerini onurlandırmaktadır. Girişim, onların yenilikçi çalışmalarını takdir eder ve Kazananlara işletmelerini ilerletmek için benzersiz bir küresel ağ ile bağlantı kurmaları amacıyla kapasite geliştirme eğitimi oturumlarını ve dünya genelindeki iş uzmanları ile bağlantıları sağlar. Bu program, kadın girişimcilerin ve iş liderlerinin SDG’lere yönelik dünyanın en büyük zorluklarını çözerken yapabilecekleri değerli katkıları artırır ve vitrine taşır.

Vital Voices Global Partnership Hakkında Vital Voices Global Partnership, dünya genelinde yaratıcı ve korkusuz kadın liderleri tanımlayan ve onlarla iş birliği yapan uluslararası kâr gütmeyen bir kuruluştur. Vital Voices değişiklik için cesur vizyona sahip kadın liderler için dünyayı arar, ardından bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için onlarla birlikte çalışır. Kapasite geliştirme, beceri eğitimi, hibeler, akranlarından oluşan bir ağ erişimi, akıl hocalığı, görünürlük, takdir ve küresel ölçekte değişikliği hızlandırmaya yönelik tavsiyeyi liderlere sağlayan girişim katalizörleriyiz. 20 yılı aşkın süredir Vital Voices 182 ülkede ve bölgede 18.000’i aşkın kadın liderlerine yatırım yapmıştır ve onlar da dünya genelinde milyonlarca insanı etkileyen değişimi yaratmaya başlamıştır. Vital Voices ekonomik fırsatı ilerleten kadınlar ile çalışır, siyasi ve kamusal katılımı artırır, cinsiyet temelli şiddeti sonlandırır ve önemli burslar, bireyselleştirilmiş yatırımlar ve anlamlı, uzun süreli ortaklıklar yoluyla insan haklarını destekler. Vital Voices topluluklarında sorunları çözen kadınları birbirleriyle bağlar ve onları küresel, pozitif değişimi gerçekleştirmeleri ve herkes için paylaşılan ilerlemeyi hızlandırmaları için ihtiyaç duydukları araçlarla donatır. Daha fazlasını öğrenmek için, www.vitalvoices.org adresini ziyaret edin.

ASU’daki Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory Hakkında Arizona Eyalet Üniversitesi’ndeki Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory, yaşanabilir bir gezegen ve içinde zindeliğe ulaşılabilir olan bir geleceği sağlamaya yönelik anlamlı bir katkı yapabileceğimize ve yapmamız gerektiğine dair acil inancı temsil eder. Global Futures Laboratory gezegenin ve sakinlerinin sağlığına adanmış dünyanın ilk laboratuvarıdır. Bu, ASU’nun derin uzmanlığı üzerine kurulmuştur ve çevresel bozulmadan kaynaklanan mevcut ve gelecekteki tehditlerin doğurduğu karmaşık sosyal, ekonomik ve bilimsel zorluklarını ele almak için tüm bilgi alanları genelinde devam eden ve geniş ölçekli paylaşım için kapsamlı bir ortak ağından yararlanmaktadır. Bu platform, uluslararası bilim insanları, akademisyenler ve yenilikçilerden oluşan bir grup için yeni bir dünya merkezinde konumlanır ve mevcut ve ortaya çıkan zorlukları öngörmek, bunlara müdahale etmek ve geleceğimizi amaçlı biçimde şekillendirmek ve bilgilendirmek üzere inovasyonu kullanmak için temeli oluşturur. Daha fazla bilgi için, globalfutures.asu.edu adresini ziyaret edin.

Fotoğraflar/Çoklu Ortam Galerisi Şuradadır: https://www.businesswire.com/news/home/52535840/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim marykay.com/newsroom (+1) 972.687.5332 veya media@mkcorp.com

Kaynak: Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.