Dolar
13.46
Euro
15.26
Altın
1,834.53
ETH/USDT
2,527.60
BTC/USDT
35,934.00
BIST 100
2,011.16

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı, Dünya Genelinde Kadınlar için Çevrim İçi Girişimcilik Sertifika Programını Başlatıyor

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı, Dünya Genelinde Kadınlar için Çevrim İçi Girişimcilik Sertifika Programını Başlatıyor

WEA’yı desteklemek üzere ITC SheTrades tarafından geliştirilen ve Mary Kay tarafından güçlendirilen rehberli Sertifika Programı iş geliştirmenin yedi önemli aşamasını kapsayan 200’ü aşkın videoyla zenginleştirilmiş 27 etkileşimli modülü içeriyor

NEW YORK VE CENEVRE--(BUSINESS WIRE)-- Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı (WEA) bugün dünya genelinde kadın girişimcilere ilham vermek, eğitmek ve güçlendirmek için tasarlanan çevrim içi girişimcilik eğitim programının küresel olarak lansmanını duyurdu. Çevrim içi Girişimcilik Sertifika Programı ilk olarak WEA’nın ikinci yıl dönümünde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (UNGA 76) sırasında duyuruldu.

WEA, altı Birleşmiş Milletler ajansını bir araya getiren çok paydaşlı stratejik bir ortaklıktır: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Global Compact (UNGC), BM Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women) ve Mary Kay ITC çoklu ortaklığın kapasite geliştirme bileşenine liderlik ediyor.

WEA’yı desteklemek üzere ITC SheTrades tarafından geliştirilen ve Mary Kay tarafından güçlendirilen rehberli Girişimcilik Sertifika Programı 200’ü aşkın videoyla zenginleştirilmiş 27 etkileşimli modülü içeriyor. Hedef, – tutkulu veya tecrübeli – kadın girişimcilere ekonomik olarak uygulanabilir olma potansiyeli taşıyan işletmeleri tasarlama ve kurma becerilerini öğretmektir. Katılımcılar girişimcilik kültürünü nasıl benimseyeceklerini, tasarım düşüncesi ve sınırlı bütçeli başlangıç metodolojileri aracılığıyla fikir geliştirmeyi, bir iş modeli kanvası hazırlamayı, sunum tasarlamayı, fon kaynaklarını tespit etmeyi, doğru ortaklar bulmayı, yol gösterici bulmayı, ekip oluşturmayı ve işletmelerini kurmayı öğrenecekler.

Sertifika Programı, iş geliştirmenin yedi anahtar aşamasını kapsar:

  • 1. Sertifika: Bir Girişimci Olmaya Karar Verme (6 modül),
  • 2. Sertifika: Fikir Geliştirme – İşin Fikir Haline Dönüştürülmesi (3 modül),
  • 3. Sertifika: İş Modelleme (4 modül),
  • 4. Sertifika: İşin Sunulması/Tanıtılması (4 modül),
  • 5. Sertifika: Girişimi Finanse Etme (3 modül),
  • 6. Sertifika: Ekibi Kurma (4 modül),
  • 7. Sertifika: İşi Kurma (3 modül).

WEA Çevrim İçi Girişimcilik Sertifika Programı şimdi doğrudan ITC SheTrades sitesinden (www.shetrades.com/en/learn/e-learning) WEA sitesinden milyonlarca kadının parmak uçlarıyla erişilebilir. Şu anda İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerinde mevcut olup, 2022’de Arapça, Rusça ve Mandarin Çincesi dilleri gelecek. shetrades.com’un tüm kullanıcılarına giriş engeli olmadan ücretsizdir. Katılımcılar iş geliştirmenin yedi ana aşamasının her birinin tamamlanmasından sonra bir sertifika alacaklar.

“Dünya daha fazla kadın girişimciye ihtiyaç duyuyor.” diyor Mary Kay Inc. İcra Kurulu Başkanı Deborah Gibbins ve ekliyor. “Tüm kadın girişimcilerin neredeyse yarısı, büyük sosyal yarara katkıda bulunma isteğinden güç aldıklarını iddia ediyor. Etkileri muazzam olabilir. WEA Çevrim İçi Girişimcilik Sertifika Programı, dünya Genelinde kadınlar ve kızlar için bir oyun değiştirici etkendir. Doğru araçlar ve destek ile, kadınların yapabileceklerinde hiçbir sınır yoktur.”

“Kadınlara işletmelerini büyütmelerine yardımcı olarak uluslararası ticarete kadın katılımını artırmalıyız, bu sayede daha kapsayıcı ve sürdürülebilir topluluklar için katalizörler haline gelebilirler. Kadınlar güçlü değişim aracılarıdır – ve kadınları güçlendirmek toplumun bütününe yarar sağlar,” diyor Uluslararası Ticaret Merkezi İcra Direktörü Pamela Coke Hamilton.

18 Ocak 2022 saat 15.00 CET itibarıyla Mary Kay ile iş birliği halinde resmi bir lansman etkinliği düzenlenecek. Dünya genelinde ITC SheTrades ağından kadın girişimciler ve kadınların sahip oldukları işletmeler bir araya gelecek. Etkinlik, sanal olarak İngilizce dilinde yapılacak ve Girişimcilik Sertifika Programını ve yaklaşan ülke içi eğitimleri sunmak için bir platform işlevi görecek. SheTrades ekibi, girişimcilik eğitim programının yanı sıra www.shetrades.com adresinde mevcut diğer araçları sunacaklar. WEA’nın ilk ücretsiz Girişimcilik Sertifika programının lansmanı için buraya kaydolun.

Ayrıca, ITC SheTrades e-öğrenme platformundaki WEA Sertifika Programının lansmanı, girişimcilik ve/veya bölgesel ve küresel değer zincirlerine entegrasyonu planlama ile ilgilenen gelişmekte olan ülkelerden gelen kadınlar için ulusal düzeyde sahada eğitimle desteklenecektir. Ülke içi eğitim oturumları, kadın girişimcilere ve MSME’lere pratik içgörü ve uzmanlık sağlayacak ve Kolombiya, Brezilya, Meksika ve Hindistan’da sanal olarak gerçekleşecektir. Eğitim oturumları İspanyolca (Kolombiya, Meksika), Portekizce (Brezilya) ve İngilizce (Hindistan) dillerinde yapılacak. Oturumlar, iki ana konuya odaklanacak: “Rekabetçilik ve İhracata Hazır Olma” (19-20 Ocak) ve “Dijital Pazarlama ve e-ticaret atölyeleri” (1-3 Şubat).

Katkı, doğrudan ITC’nin 5. odak alanı “Kapsayıcı ve Yeşil Ticareti Tanıtma ve Ana Akım Haline Getirme” ve Birleşmiş Milletlerin Gelişim Hedefleri (SDG’ler) 5, 8 ve 17 kapsamına katkıda bulunan ITC’nin “Ticaret Yapacak Kadınları Güçlendirme Programı” içine girmektedir.

WEA 2030 itibarıyla 5 milyon kadını desteklemeyi taahhüt etmiştir.

Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı Hakkında Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı (WEA); altı Birleşmiş Milletler kuruluşunu ve Mary Kay Inc.’yi bir araya getiren kadın girişimciliği konusundaki çok ortaklı bir girişimdir. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Global Compact (UNGC), BM Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women) ve Mary Kay 2030 itibarıyla 5 milyon kadın girişimciyi desteklemeyi taahhüt etmişlerdir. Girişimin nihai hedefi, Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerine (SDG'ler) ulaşmak için, dünya çevresindeki kadın girişimcilere yönelik kolaylaştırıcı bir ekosistem oluşturarak kadın girişimcilerin geliştirici etkisini en üst düzeye çıkarmaktır. Hızlandırma Programı kadın girişimcilerin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla benzersiz ölçekte çok taraflı ortaklığın dönüştürücü gücüne bir örnektir. we-accelerate.com adresinden daha fazla bilgi alın. Bizi takip edin: Twitter ve Instagram (@we_accelerator), Facebook ve LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator).

ITC SheTrades Hakkında Uluslararası Ticaret Merkezi’nin SheTrades girişimi 2021 itibarıyla üç milyon kadının pazarla bağlantısını kurmayı hedefliyor ve dünya genelindeki paydaşları ticaret engellerini ele almak ve kadın girişimciler için daha fazla fırsat yaratmaya çalışmak için bir araya getiriyor. Bir web ve mobil dijital platform tarafından desteklenmektedir. Daha fazla bilgi için, lütfen SheTrades.com adresini ziyaret edin: https://www.shetrades.com/en.

Uluslararası Ticaret Merkezi Hakkında Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Dünya Ticaret Örgütü ve Birleşmiş Milletler'in ortak kuruluşudur. ITC, Ticaret için Yardım gündemi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak için, gelişmekte olan ve geçiş ekonomilerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin küresel pazarlarda daha rekabetçi olmalarına yardımcı olur. Daha fazla bilgi için, www.intracen.org adresini ziyaret edin. ITC'yi takip edin: Twitter | Facebook | LinkedIn | Instagram | Flickr

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52560752/en

 

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim marykay.com/newsroom (+1) 972.687.5332 veya media@mkcorp.com

Kaynak: Kadınlar için Girişimciliği Hızlandırma Programı

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.