Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
95,952.77
Altın
1,272.85

Henry Schein ve Vets First Choice Planlanan Yeni Şirketin Yeni Adını Açıkladı: Covetrus

Henry Schein ve Vets First Choice Planlanan Yeni Şirketin Yeni Adını Açıkladı: Covetrus

Veterinerlik Dünyasını Geliştirmek amacıyla Covetrus İçin Yeni Yönetici Liderlik Takımı Duyuruldu

MELVILLE, N.Y. ve PORTLAND, Maine --(BUSINESS WIRE)-- Henry Schein, Inc. (Nasdaq: HSIC) ve Vets First Choice, bugün Henry Schein Hayvan Sağlığı işinin planlanan ayrıştırma ve Vets First Choice ile birleşme sonrasında ortaya çıkacak yeni bağımsız halka açıkşirketinin Covetrus olarak isimlendirileceğini açıkladı.

İşlemin 2019'un ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Yeni şirket Covetrus, refakatçi, at ve büyük hayvan veterinerlik pazarlarını destekleyen global, teknoloji destekli bir hayvan sağlığı şirketi olacak. Covetrus, veteriner hekimler ve müşterileri arasındaki bağlantıyı geliştirmek için lider uygulama yönetimi yazılımı, reçete yönetimi, çok kanallı müşteri hizmetleri ve tedarik zinciri altyapısını birleştirecek.

Covetrus, yaklaşık 25 ülkede 5.000'den fazla takım üyesi istihdam edecek ve işlerinin ekonomisini ve iş akışını iyileştirmek aynı zamanda müşteri deneyimini geliştirmek için veterinerlik uygulamalarına yardımcı olacak entegre çözümler sunacak. İşletmenin Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralasya ve Güney Amerika dahil olmak üzere önemli coğrafi bölgelerde yaklaşık 100.000 müşterisi olacak.

Covetrus, şirketin veteriner topluluğu ile derin ortaklıklarını ve “Veterinerlik Dünyasını Geliştirmek” çabalarını yansıtıyor. “Co-”, ortaklar olarak çalışmayı vurgularken, şirketin ne yapacağı merkezindeki “vet” tarafından vurgulanır ve “-us”, veterinerlik uygulamasının bir uzantısı olarak hizmet edecek profesyonellerden oluşan bir ekip fikrini güçlendirir.

Vets First Choice'un kurucusu ve CEO'su Benjamin Shaw şöyle diyor: “Veteriner pratiği müşterileri için uzun vadeli taahhüdümüzün her zaman işimizin merkezinde olduğunu gösteren yeni bir marka ve yeni isim oluşturmak önemliydi. Müşterilerimize yeni sağlık ve finansal çıktıları daha ileri taşıyabilmeleri için yeni yetenekler ve hizmetler sunarak, '' Veterinerlik Dünyasını Geliştirmek '' taahhüdünde bulunduk.'' ve ekliyor: “Covetrus, benzersiz yeteneklerimiz ve bu birleşik varlığın dünyanın dört bir yanındaki veteriner müşterilerine sunacağı farklılaştırılmış değer önerisi etrafındaki heyecanı yansıtıyor.”

İki şirket, bugün Covetrus'un önerilen yönetici liderlik takımını açıkladı.

Daha önce açıklandığı gibi, Benjamin Shaw birleşik şirketin CEO'su olacak ve Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet verecek. Covetrus'un yönetici liderlik ekibi şu kişileri içerecek:

• Christine T. Komola, Başkan Vekili ve Mali İşler Müdürü
• Erin Powers Brennan, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Danışman aynı zamanda Sekreter
• Russell Cooke, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Operasyon Baş Mali İşler Müdürü
• Francis X. Dirksmeier, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, Kuzey Amerika
• David Christopher Dollar, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, Yazılım ve Hizmetler
• Michael Ellis, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, Avrupa
• David Hinton, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, APAC ve Yükselen Piyasalar
• Timothy Ludlow, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Dönüştürme Görevlisi
• Anthony Providenti, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Kurumsal Gelişim
• Georgina Wraight, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, Vets First Choice
• James Young, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı

Shaw, “Bu etkileyici ve yetenekli bir liderlik takımıdır ve yakın zamanda bu yeni bağımsız organizasyona liderlik edecek olmaktan onur duyuyoruz” demiş ve eklemiştir: “Bu yönetici ekip, tüm iş alanlarında ve coğrafyada liderliğin güçlü bir şekilde sürekliliğini sağlayacak ve bağımsız halka açık bir şirkete sorunsuz geçişi kolaylaştırmak için yeni yetenekler içerecektir. Önemli olarak, ekibimiz müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya ve aşmaya kararlıdır.”

Henry Schein Animal Health ve Vets First Choice, işlemin sona ermesinden önce iki bağımsız, ayrı kuruluş olarak çalışmaya devam edecektir.

Ek Bilgiler ve Bu Bilgilerin Nerede Bulunacağı
Önerilen işlemle bağlantılı olarak Covetrus, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”) ile ilgili materyalleri, bir prospektüs içeren Form S-1/S-4'e ilişkin bir tescil beyanı da dahil olmak üzere dosyalamayı planlamaktadır. Yatırımcıların ve menkul kıymet sahiplerinin, kayıt bildirimi/prospektüsünü (bunlarla ilgili herhangi bir değişiklik ya da ek ya da bu belgede yer alan tüm belgeler de dahil olmak üzere) dikkatlice okumaları ve ek olarak SEC ile ilgili olarak sunulan diğer ilgili belgelerin de dikkatlice okunması istenmektedir çünkü bunlar taraflar ve önerilen işlem hakkında önemli bilgiler içerecektir. SEC ile yapılan kayıt beyannamesi/prospektüs ve diğer ilgili belgeler, SEC'in www.sec.gov adresindeki web sitesinden ücretsiz olarak (mevcut olduğunda) edinilebilir. Bu belgeler (mevcut olduğunda) Henry Schein, Inc.'den Carolynne Borders’a135 Duryea Road, Melville, NY 11747, adresinden yazılı talep üzerine, ücretsiz olarak temin edilebilir. Bu iletişim, herhangi bir menkul kıymet satmak için bir teklifin oluşturulması ya da bir satışın teklif edilmesi için bir teklifin oluşturulması ya da talep edilmesi için bir talep teşkil etmeyecek, ya da bu teklif, talep ya da satışın hukuka aykırı olacağı herhangi bir yargı dairesinde bu tür yargı alanlarının menkul kıymet yasaları uyarınca kayıt veya kalifikasyondan önce herhangi bir menkul kıymet satışı yapılmayacaktır. Değiştirilen şekliyle 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası'nın 10. Maddesinin gereklerini karşılayan bir prospektüs dışında menkul kıymet teklifi yapılmayacaktır.

İleriye Dönük İfadeler
1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Davaları Reform Yasası'nın "Güvenli Liman" hükümlerine uygun olaraktaraflar, ileriki dönemlerde ileriye dönük ifadelerden, beklentilerden ve gelecekteki sonuçlardan maddi olarak farklılık gösterebilecek önemli faktörler hakkında aşağıdaki uyarıcı ifadeleri, burada açıklanan veya ima edilen varsayımları sunmaktadırlar. Bu ifadeler "olabilir", "olabilecek", "bekliyor", "niyet", "inan", "plan", "tahmin", "beklenti", "bekleme", "öngörme" gibi terimlerin kullanımıyla veya diğer benzer terimlerin kullanımıyla tanımlanır. Bu ileriye dönük ifadeler, gelecekteki mali ve faaliyet sonuçları, planlar, hedefler, beklentiler ve niyetler de dahil olmak üzere işlemin faydaları hakkındaki açıklamaları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Beklenen sinerjiler ve önerilen işlemin tamamlanması için beklenen zaman çizelgesi ile ilgili açıklamalar da dahil olmak üzere, ileride beklediğimiz veya tahmin edeceğimiz işletme performansı, olayları veya gelişmeleri ele alan tüm beyanlar ileriye dönük ifadelerdir. Tarafımızdan yapılan tüm ileriye dönük ifadeler, risklere ve belirsizliklere tabidir ve gelecekteki performansın garantisi değildir. Bu nedenle, bu ileriye dönük ifadelerden hiçbirine güvenilmemelidir. Bu ileriye dönük ifadeler, bilinen sonuçlarımıza, performansımıza ve başarılarımıza ya da sektör sonuçlarımıza bu tür geleceğe dönük ifadelerle ifade edilen ya da ima edilen gelecekteki sonuçlardan, performanstan ya da başarılardan maddi olarak farklı olabilecek, bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve diğer faktörleri içerir. Örneğin, bu ileriye dönük ifadeler, sınırlama olmaksızın, işlemin tamamlanabilmesi ve işlemin kapanmasının zamanlaması ile ilgili riskler de dahil olmak üzere, şu faktörlerden etkilenebilir; Gerekli onayları alma yeteneği; Operasyonları ve çalışanları başarılı bir şekilde entegre etme yeteneği; İşlemin beklenen faydalarını ve sinerjilerini gerçekleştirme yeteneği; işlemin duyurulmasının veya işlemin, çalışanlar, müşteriler ve rakipler de dahil olmak üzere ilişkiler üzerindeki potansiyel etkisi; kilit personeli tutma yeteneği; performans hedeflerine ulaşma yeteneği; finansal piyasalarda, faiz oranlarında ve döviz kuru oranlarında değişiklikler; ve bu ek riskler ve faktörler, S-1/S-4 Formuna ilişkin kayıt beyanında, kayıt beyanındaki "Risk Faktörleri" başlığı altında ele alınanlar da dahil olmak üzere, SEC ile dosyalanırBurada bahsedilen İleriye Dönük İfadeleri güncellemek için herhangi bir görev ve zorunluluk kabul etmemekteyiz.

Henry Schein Hakkında
Henry Schein, Inc (Nasdaq: HSIC) insanlar ve teknoloji ağı tarafından desteklenen sağlık profesyonelleri için bir çözüm şirketidir. 22.000'den fazla Schein Takımı Üyeleri ile 1 milyondan fazla müşteriye global çapta hizmet veren Şirket dünyanın en büyük, İşletme, Klinik, Teknoloji ve Tedarik Zinciri çözümleri sağlayıcısıdır ve bu yolla ofis tabanlı verimliliği diş, hayvan sağlığı ve tıbbi bölümlerde artırır. Şirket ayrıca diş laboratuarları, hükümet ve kurumsal sağlık bakım klinikleri ve diğer alternatif bakım alanlarında hizmet vermektedir.

Bir Fortune 500® Şirketi ve S&P 500® ve Nasdaq 100®endeksleri üyesi olan Henry Schein'in güvenilir danışmanlar ağı, sağlık profesyonellerine operasyonel başarı ve klinik sonuçları iyileştirmek için ihtiyaç duydukları değerli çözümleri sunmaktadır. Şirket, uygulama yönetimi yazılımı, e-ticaret çözümleri, uzmanlık ve cerrahi ürünler ve geniş bir yelpazede dahil olmak üzere müşterilere özel, yenilikçi ürünler ve çözümler sunmakta aynı zamanda geniş çapta finansal hizmetler vermektedir. Henry Schein, 120.000'den fazla markalı ürün ve stokta bulunan Henry Schein özel markalı ürünlerinin yanı sıra özel sipariş öğeleri olarak sunulan 180.000'den fazla ek ürünün bulunduğu merkezi ve otomatik bir dağıtım ağı aracılığıyla faaliyet gösteriyor.

Merkezi NY, Melville'de bulunan Henry Schein, 34 ülkede yan kuruluşlarıyla veya kendi kişiliğiyle operasyonlara sahiptir. Şirketin satışları 2017 yılında 12.5 milyar dolar seviyesine ulaşmış ve Henry Schein 1995 yılında halka açık bir şirket haline geldiğinden beri yıllık yaklaşık %15'lik bir bileşik oranla büyümüştür. Daha fazla bilgi için Henry Schein'i ziyaret edin: www.henryschein.comFacebook.com/HenrySchein ve Twitter'da @HenrySchein.

Vets First Choice Hakkında
Vets First Choice, veteriner hekimleri, müşteri katılımını ve veteriner hekimliği pratiğini arttırmak için tasarlanmış iç görülerle güçlendiren, teknoloji destekli hizmetlerde yenilikçi bir firmadır. Veteriner Hekim uygulaması yönetim yazılımı iş akışına entegre edilen Vets First Choice platformu, proaktif reçete yönetimi ile daha iyi tıbbi uyum sağlamak için içgörü ve analitik, müşteri hizmetleri ve eczane hizmetlerinden yararlanmaktadır. Vets First Choice, veterinerlik hizmetlerini, bakımdaki boşlukları yönetmek için doğrudan çalışarak, yeni gelir fırsatları yaratmaya, değişen evcil hayvan sahibi satın alma davranışlarına uyum sağlamaya, müşteri ilişkilerini geliştirmeye ve bakım ve sağlık kalitesini geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.vetsfirstchoice.com adresini ziyaret edin.

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

William Durling
Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı
wdurling@vetsfirstchoice.com
603 769 7471

Nicholas Jansen
Yatırımcı İlişkileri Başkan Yardımcısı
nicholas.jansen@vetsfirstchoice.com
407 761 8172

Ann Marie Gothard
Başkan Yardımcısı, Kurumsal Medya İlişkileri
annmarie.gothard@henryschein.com
631-390-8169

Carolynne Borders
Başkan Yardımcısı, Yatırımcı İlişkileri
Carolynne.borders@henryschein.com
631 390-8105

Kaynak: Vets First Choice ve Henry Schein, Inc.

Bu haber bülteni ve multimedyayı şu adresten çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz:
http://www.businesswire.com/news/home/20181220005954/en