Dolar
17.96
Euro
18.25
Altın
1,780.65
ETH/USDT
1,890.00
BTC/USDT
24,000.00
BIST 100
2,857.18

Eight Sleep Pod 3: Uyku Kalitesini %32 oranına kadar Artıran Son Nesil Uyku Formu Teknolojisini Tanıtıyor

Eight Sleep Pod 3: Uyku Kalitesini %32 oranına kadar Artıran Son Nesil Uyku Formu Teknolojisini Tanıtıyor 

Pod'un imza özelliklerini sürdüren yeni nesil 10 kez daha hızlı hesaplama gücü, daha yüksek sağlık izleme doğruluğu ile iki kat daha fazla sensör sayısı ve 5 GHz Wi-Fi desteği özelliklerine sahip. 

MIAMI--(BUSINESS WIRE)-- Dünyanın ilk uyku formu şirketi Eight Sleep, bugün ödüllü uyku teknolojisinin yeni bir sürümü olan Pod 3'ü tanıttı. Pod 3 yeni quad çekirdekli CPU ile iki kat sensör sayısı ve 4000x daha iyi çözünürlükle daha kesin biyometrik ve sağlık izlemesine olanak tanıyan sensör sistemi yükseltmelerine sahip. Yeni sensör sistemi klinik referans ile kıyaslandığında %99 kalp atışı sayısı algılama doğruluğuna erişiyor¹. Dahası, klinik veriler Pod 3'ün gerisindeki teknoloji uyku kalitesi endeksini %32², derin uykuyu %34³ ve kalp atışı değişkenliğini (HRV) %19³ oranına kadar artırabildiğini gösteriyor. Pod 3'ün piyasaya sürülmesi Eight Sleep'in iyileşmeyi ve performansı hızlandırmak için sıradan bir yatağı gelişmiş bir sağlık platformuna dönüştürme yolculuğunun bir parçası. 

Eight Sleep Eş Kurucusu ve CEO'su Matteo Franceschetti, “Başlangıçtan beri uyku optimizasyonunu beslemek amacıyla dünyadaki en iyi sistemi yaratmak için yola çıktık ve Pod 3'ün lansmanı ile ileriye doğru devasa bir adım atıyoruz. Orijinal Pod'un lansmanından üç yıl sonra, klinik olarak doğrulanan sonuçların her geçen gece daha da iyileşme sağladığını kanıtlayan inovasyonlarımızın insanların yaşamlarını nasıl iyileştirdiğini görmek bizi gururlandırıyor”, dedi.

Uyku kalitesini geliştiren ve HRV'yi artıran ısı düzenlemesi teknolojisi 

Pod'un herhangi bir yatağı örtü gibi sarmalayan Active Grid katmanı yatağın her iki tarafında  55℉ ile 110℉ arasında değişen dinamik ısıtma ve soğutma sağlamaya devam eder. Bu, uyku kalitesi endeksini, derin uykuda geçirilen zamanı ve kalp atışı değişkenliğini klinik olarak iyileştirdiği kanıtlanan, üyelerin uyku sırasında konforlu bir ısı aralığı sürdürmelerine olanak tanır: 

 • Derin uykuyu %34'e varan oranda artırır³: Sadece bir hafta Pod'da uyku sonrasında, bireyler derin uykuda %10 ortalama artış ve %34 maksimum artış deneyimledi. Başlarda ortalamanın altında derin uyku süresine sahip bireyler Pod kullandıktan sonra derin uykuda en yüksek artışı yaşadı. Derin uyku öğrenme ve hafıza, egzersiz sonrası düzelme, bağışıklık ve metabolizma dahil, çok sayıda vücut süreci için hayati öneme sahip olduğundan, Pod'da uyumak her gece optimum miktarlarda derin uyku uyumak isteyen insanlar için oldukça yararlı olabilir. 

 • Klinik uyku kalitesini %32'ye varan oranda iyileştirir²: Standart klinik ölçümler kullanılarak Pod'un bireylerin uyku kalitesini %32'ye varan oranda iyileştirdiği görülmüştür. Ortalama bir Pod kullanıcısı, ayrıca, Pod kullanmadan önceki uyku referans değerleriyle karşılaştırıldığında, %34 daha yüksek gündüz enerji puanı, %23 daha az uyku bölünmesi ve %44 daha hızlı uykuya dalma deneyimler. 

 • Kalp atışı değişkenliğini (HRV) %19'a varan oranda artırır³: Bir hafta Pod üzerinde uykudan sonra, kullanıcıların HRV'lerinde %6 ortalama artış görülmüştür. Üç Eight Sleep kullanıcısından biri için HRV en az %10 artar ve dört kullanıcıdan biri en az %15 HRV artışı görür. Daha da önemlisi, ortalamanın altında HRV değerlerine sahip olan bireyler Pod üzerinde uyuduktan sonra en yüksek artışı deneyimledi; ortalama %9 artış ve maksimum %19 artış. HRV'de artış daha hızlı iyileşme, kardiyovasküler sağlık ve kognitif performans anlamına geliyor. 

Pod 2 Pro'nun ödüllü özelliklerini koruyan yeni Pod 3 aşağıdaki güçlendirmelerle geliştirilmiş teknoloji ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimini içeriyor: 

Yeni quad çekirdekli CPU hesaplama gücünü artırıyor 

Güçlü yeni quad-çekirdekli CPU, Pod 3'ün hesaplama gücünü ciddi oranda artırırarak kalp hızı, HRV, solunum hızı, uyku aşamaları ve daha fazlası gibi önemli biyometrikleri ölçmek için sensör sayısının iki katına çıkarılmasına olanak tanır. Güçlü bir donanım sistemiyle, Pod şimdi uyku sırasında biyometrik izleme için hayati öneme sahip olan, yerel olarak daha karmaşık veri ve algoritmaları işleyebilir. Ek olarak, yeni donanım, sık gerçekleştirilen bulut güncellemeleriyle gelecekteki derin öğrenmeyle beslenen özellikleri kullanıcılara gönderebilir. 

İki kat sensör sayısına ve uyku ve sağlık izlemesinde 4000 kat daha fazla çözünürlüğe sahip olan Invisible Sensing tasarımı 

Pod 3 sensörlerinde konforu en üst düzeye çıkarırken sensör miktarını iki katına çıkararak ve 4000 kat daha fazla sensör çözünürlüğü sağlayarak daha kesin ölçümler sunan yeni bir Invisible Sensing tasarımı içerir. Daha önceki neslin mükemmel biyometrik kesinliğini³ geliştiren Pod 3'ün çift sensörleri, kalp atışı değişkenliği kesinliğinde %20 geliştirmeye olanak tanımanın yanında klinik referansa kıyasla dakikada 1 atıştan daha az maksimum kalp atışı hatası sunar. 

Daha geniş bağlanabilirlik aralığı için 5 GHz uyumlu çift bantlı Wi-Fi çipi 

Hub'da yeni, çift bantlı bir Wi-Fi çipi uyumluluğu 2,4 GHz ağlardan 5 GHz ağlara genişletmenin yanında örgüsel ağlar için desteği geliştirir. Bu güncelleme bağlantı hızını ve Wi-Fi stabilitesini artırarak, kullanıcının evinin oturma düzeni nasıl olursa olsun, Pod'un uzun menzilli ve yüksek bant genişliğine sahip bağlantı arasında en iyi dengeyi bulmasına olanak tanır. 

Eight Sleep uygulaması 8+ ile sağlık içgörüleri ve daha fazlasını sağlar 

Pod 3'ün güçlü özellikleri, tek bir panodan sağlık ve uyku ölçümlerinin görülebileceği, uyku tercihlerinin ayarlanabileceği ve ısı ayarlarının yapılabileceği, Eight Sleep uygulaması ile kontrol edilir. Seçeneğe bağlı 8+ üyeliği ile kullanıcılar uykularını bir üst düzeye çıkarabilirler. 8+, 90 milyon saati aşkın uyku verisinden elde edilen içgörüleri kullanarak ürünün tam zekasını ortaya çıkarır. Eight Sleep uygulamasındaki özellikler arasında şunlar bulunur: 

 • Isı Otomatik Pilotu: Otomatik pilot YZ'yi kullanarak kullanıcının uyku geçmişi, geçmiş sıcaklık tercihleri, yatak odası ısısı, yerel hava durumu ve kullanıcı geri bildirimine dayanarak gerçek zamanlı olarak kullanıcının uyku ısısını ayarlar. 

 • Sağlık ve Uyku Raporları: Bir Uyku Formu Raporu günlük olarak mevcuttur ve kalp atışı, kalp atışı değişkenliği, uyku süresi, derin uyku, REM uykusu ve solunum hızı gibi önemli sağlık ölçümlerini içerir. 

 • Üçüncü taraf giyilebilir teknolojilere bağlantı: Kullanıcılar favori üçüncü taraf form cihazlarını Eight Sleep uygulamasına bağlayarak günlük aktivitelerinin uykularını nasıl etkilediğini öğrenebilirler. Desteklenen cihazlar arasında Peloton, Oura, Garmin, Apple Health, Google Health, Fitbit, Trainingpeaks, Polar ve Zwift bulunuyor. 

 • Davranışsal İçgörüler: 8+, 90 milyon saati aşkın uyku verisine dayalı olarak güçlü uyku ve sağlık içgörüleri sunar ve olumlu davranış değişikliklerini teşvik etmek için her kullanıcıya özel, gerçekleştirilebilir davranış değişikliği önerilerinde bulunur. 

 • Uyumanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış içerik: 8+ üyeleri, daha hızlı uykuya dalmalarına ve enerji depolamış olarak uyanmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış, rehberli nefes alıp verme, yoga, meditasyon ve benzerleri dahil büyüyen bir içerik kütüphanesine erişim sağlar. 

Eight Sleep'in Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Dr. David He, “Pod 3, Eight Sleep'in yalnızca sağlığınızı izleyen değil aynı zamanda iyileştiren uyku teknolojisinde mümkün olanın sınırları zorlamasının bir sonraki adımını temsil ediyor. Pod 3'teki yeni algılama ve hesaplama donanımı daha karmaşık biyometrik algoritmaların uygulanmasına olanak tanıyarak üyelerimize yeniden kazandırıcı ve önleyici sağlık için en iyi ve en yenilikçi özellikleri sağlıyor. Bunların tümüne yeni Invisible Sensing tasarımı ile Pod'u daha da rahat hale getirirken ulaşıldı”, dedi.  

Bugün hazır 

Eight Sleep Pod 3 bugün çevrimiçi olarak satın almak için hazır. Fiyatlar Tam Boy için 2.095 $, Queen Boy için 2.195 $, King Boy ve Kaliforniya King Pod 3 Örtüsü için 2.395 $'dan başlıyor. Mevcut Eight Sleep üyeleri için öncelikli yükseltmeler mevcuttur. Eight Sleep, 100 geceye varan deneme ve ücretsiz iade seçeneği ile müşteri memnuniyetini garanti eder. Pod 3 hakkında daha fazla bilgi için, buradan videoyu izleyin ve Pod'u satın almak için eightsleep.com adresini ziyaret edin. 

Eight Sleep Hakkında 

Eight Sleep, optimum uyku yoluyla insan potansiyelini desteklemeye yönelik bir misyona sahip dünyanın ilk uyku formu şirketidir. Donanım, yazılım ve YZ teknolojileri, kar kızağı yeteneği ve Olimpiyat Altın Madalya Kazananı Red Gerrard, dünyanın en formda insanı 2021 CrossFit Oyunları Kazananı Justin Medeiros ve 8 Kez Formula Bir Şampiyonu Mercedes-AMG PETRONAS Formula Bir Ekibi dahil, dünya çapında profesyonel sporcuları ve gündelik olarak yüksek performans sarfedenleri güçlendiriyor. Eight Sleep 2019 ve 2022'de Fast Company'nin En Yenilikçi Şirketlerinden biri seçildi. Şirket ayrıca art arda iki yıl TIME'ın “Yılın En İyi İcatları” tarafından takdir edildi. Eight Sleep Kuzey Amerika (Birleşik Devletler ve Kanada) ve Birleşik Krallık, Avrupa (Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İspanya) ve Avustralya'da eightsleep.com adresi üzerinden satın alınabilir. 

Referanslar 

 1. Eight Sleep Pod’un Kalp Atışı Değişkenlik Doğruluğu 

 2. Eight Sleep Pod Uyku Kalitesini İyileştirir 

 3. HRV, HR ve Derin Uyku İyileşmesi 

 Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52792912/en 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Stephen Simmons
Jack Taylor PR
eightsleep@jacktaylorpr.com 

Kaynak: Eight Sleep


* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.