EIG ve Aramco Enerji İşbirliğini Genişletmek için Mutabakat Anlaşması İmzaladı

EIG ve Aramco Enerji İşbirliğini Genişletmek için Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Taraflar İleri Teknolojilere Yatırım Yapacaklar

WASHINGTON --(BUSINESS WIRE)-- Küresel enerji ve altyapı sektörlerinin önde gelen kurumsal yatırımcısı EIG, bugün gelecekteki enerji projeleri üzerinde iş birliği yapmak için Aramco ile bir mutabakat anlaşması (“MoU”) imzaladığını duyurdu.

Mutabakat anlaşmasının şartları uyarınca, taraflar, alternatif yakıtlar, karbon yakalama, hidrojen ve doğal gaz, ulaşım ve enerji depolama gibi mevcut ve yeni teknolojiler de dahil olmak üzere ortak sürdürülebilirlik hedeflerini ilerletecek projelerde yatırım fırsatları aramaya çalışacaklardır.

EIG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su R. Blair Thomas, “Küresel enerji talebi arttıkça, EIG, karbondan arındırma ve güvenilirliğin ikiz hedeflerini dengelemeye kararlıdır” demiş ve eklemiştir: “Bu çabanın bir parçası olarak, enerji sektörünü karbondan arındırma yolunda Aramco gibi ilgili bir sektör lideri ile çalışma fırsatına sahip olmaktan heyecan duyuyoruz. Enerji kompleksindeki kritik altyapı konusunda Aramco ile mevcut bir ortak olduğumuz için şanslıyız ve sektörümüzün gelecekteki rotasıyla ilgili olduğu için bu ortaklığı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz."

EIG'nin ESG Direktörü Emily Rodgers, "Bu mutabakat anlaşması, iklim değişikliğini ele almak için küresel çabadaki birçok önemli adımdan birini kapsamaktadır ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara uygun fiyatlı ve güvenilir temiz enerji çözümlerinin sağlanmasında anlamlı iyileştirmeler oluşturmak için Aramco ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" demiştir.

Aramco Kurumsal Kalkınma Kıdemli Başkan Yardımcısı Abdulaziz M. Al-Gudaimi, “Bu mutabakat anlaşması, EIG ile ilişkimizi daha da güçlendiriyor ve hem ekonomik büyümeyi destekleyen hem de daha geniş enerji geçişine katkıda bulunan düşük emisyonlu enerji çözümlerine yönelik yeni yatırımları yönlendirme potansiyeline sahip” demiştir.

Mutabakat Anlaşması duyurusu, geçen yıl Aramco ile EIG liderliğindeki uluslararası bir konsorsiyum arasında Aramco'dan petrol boru hattı altyapısının kiralanması ve geri kiralanmasını içeren 12,4 milyar dolarlık bir altyapı yatırım anlaşmasının başarılı bir şekilde sonlandırılmasının ardından gelmiştir.

EIG Hakkında

EIG, 31 Mart 2022 itibariyle 25 milyar dolarlık yönetim altında olan varlıkla küresel enerji sektörünün önde gelen kurumsal yatırımcısıdır. EIG, küresel bazda enerji ve enerji ile ilgili altyapıya yapılan özel yatırımlarda uzmanlaşmıştır. 40 yıllık tarihi boyunca EIG, altı kıtadaki 38 ülkedeki 380 proje veya şirket aracılığıyla enerji sektörüne 40,1 milyar doların üzerinde yatırım yapmıştır. EIG'nin müşterileri arasında ABD, Asya ve Avrupa'daki önde gelen emeklilik planları, sigorta şirketleri, vakıflar, vakıf idareleri ve bağımsız servet fonları bulunmaktadır. Genel merkezi Washington DC'de bulunmakla beraber Houston, Londra, Sydney, Rio de Janeiro, Hong Kong ve Seul'de ofisleri bulunmaktadır. Ek bilgi için lütfen EIG'nin web sitesini ziyaret edin www.eigpartners.com.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya Sard Verbinnen & Co. Kelly Kimberly / Brandon Messina +1 212-687-8080 EIG-SVC@sardverb.com

 

Kaynak: EIG

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.