Dolar
17.96
Euro
18.25
Altın
1,780.32
ETH/USDT
1,905.60
BTC/USDT
24,140.00
BIST 100
2,857.18

Balbec Capital, Beşinci Küresel Kredi Fonu için 1,5 Milyar Dolardan Fazla Para Topladı

Balbec Capital, Beşinci Küresel Kredi Fonu için 1,5 Milyar Dolardan Fazla Para Topladı

Yükselen Piyasa Oynaklığı Sırasında Balbec'in Niş Kredi Uzmanlığına Önemli Yatırımcı Talebi

NEW YORK --(BUSINESS WIRE)-- Platform varlıkları 11 milyar doların üzerinde olan küresel bir alternatif varlık yöneticisi olan Balbec Capital, LP (" Balbec "), bugün beşinci küresel amiral gemisi fonu olan InSolve Global Credit Fund V, L.P. (" Fon "veya" IGCF V ")' nin kapanışını duyurdu. Toplam 1,5 milyar doların üzerinde taahhüt ve 100 milyon dolarlık genişletilebilir ortak yatırım aracı, Balbec'i bugüne kadarki en büyük fon haline getirdi. Fon, mevcut Balbec müşterilerinden ve küresel olarak yeni yatırımcılardan oluşan çeşitli bir tabandan önemli destek aldı.

IGCF V, Balbec'in, iflasa tabi varlıklar veya diğer yapılandırılmış geri ödeme planları da dahil olmak üzere, performans spektrumundaki konut, ticari ve tüketici kredisi portföyleri gibi krediye duyarlı finansal varlıkları başarılı bir şekilde tedarik etme ve yatırım yapma konusundaki uzun vadeli geçmişine ve konut ipoteği hizmet hakları gibi seçili alternatif kredi varlıklarına dayanmaktadır. Fon, kamu piyasalarıyla tarihsel olarak düşük bir korelasyona sahip varlıklara yatırım yaparak ve Balbec'in kapsamlı deneyiminden, çevik yaklaşımından ve küresel olarak derin karşı taraf ilişkilerinden yararlanarak gelir getirisi ile tutarlı, çekici getiriler elde etmeyi amaçlamaktadır. Bugüne kadar Fon, taahhütlerin %82 'sini önemli bir küresel fırsat setinden yararlanmaya çağırdı.

Balbec Yönetim Kurulu Başkanı Warren Spector, “Beşinci küresel amiral gemisi fonumuzu, hedefimizi aşarak, yatırımcıların Balbec'in yetenekli yatırım ekibine olan güveninin, benzersiz kaynak bulma yeteneğinin, titiz durum tespitinin ve karmaşık varlıkları küresel olarak yönetmeye yönelik disiplinli yaklaşımının gerçek bir kanıtı olarak kapattığımız için memnunuz. Balbec platformunu stratejik olarak ölçeklendirmeye çalışırken, yatırımcılarımız için cazip getiriler sağlamak için bugüne kadar piyasa koşullarında dirençli olduğu kanıtlanan tekrarlanabilir yatırım sürecimizi kullanmaya devam edeceğiz." demiştir.

Balbec'in Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Charles Rusbasan, “Fonun kurulmasından bu yana, sermayesinin önemli bir kısmını, yukarı yönlü potansiyele ve güçlü dezavantajlı korumaya sahip çekici risk/ödül profillerine sahip olduğuna inandığımız fırsatlara dağıttık. Hedeflenen fırsat setimizin ve yatırım seçeneklerimizin öngörülebilir gelecek için sağlam kalmasını bekliyoruz ve hem yeni hem de uzun süredir devam eden yatırımcılarımızın desteğine minnettarız." demiştir.

Kuruluşundan bu yana, Balbec 22 ülkede 14 milyar doların üzerinde yatırım yaptı ve makro riskleri azaltırken en cazip fırsatları sağlamak için coğrafyalar ve varlık türleri arasında seçici olarak yatırım gerçekleştirdi. Fonun selefi araç IGCF IV, 2020 yılını 1,2 milyar dolarlık sermaye taahhütleriyle kapattı.

Balbec Capital, LP Hakkında 2010 yılında kurulan Balbec Capital, LP, alternatif kredi yelpazesinde niş fırsatlardan yararlanan küresel bir alternatif varlık yöneticisidir. İflas geri ödeme planlarına veya diğer değiştirilmiş geri ödemelere tabi finansal varlıklara öncü bir yatırımcı olan şirket, son on yılda, Balbec ekibinin küresel ayak izi ve karşı taraf ilişkileri nedeniyle güçlü bir rekabet avantajına sahip olduğu alternatif ve tüketici kredisi varlıklarının yanı sıra, performansın tüm aşamalarında konut ve ticari ipotek kredilerinde ilgili stratejiler geliştirerek platformunu büyüttü ve çeşitlendirdi. Daha fazla bilgi için lütfen ir@balbec.com adresiyle irtibata geçin veya https://balbec.com/ adresini ziyaret edin.

İletişim

Medya Amanda Shpiner/Justin Dechiario Gasthalter & Co. (212)257-4170 Balbec@gasthalter.com

 

Kaynak: Balbec Capital, LP

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.