Euro
10.27
Dolar
8.47
BIST 100
1,454.25
Altın
1,866.17

Arrow Electronics ve ROOQ Ekibi Spor Takibine Yenilik Getiriyor

Arrow Electronics ve ROOQ Ekibi Spor Takibine Yenilik Getiriyor

 

ROOQ Boks teknolojisi sensörler, uygulama ve çevrimiçi portal yoluyla gelişmiş performans verileri sunar

CENTENNIAL, Colo.--(BUSINESS WIRE)-- Global teknoloji sağlayıcısı Arrow Electronics (NYSE:ARW) ve spor ölçümü ve analitik teknolojisinde bir yenilikçi olan ROOQ, boksörlerin daha önce sadece laboratuvar koşullarında mevcut olan verileri kullanarak performanslarını izlemelerine ve gözden geçirmelerine izin veren bir sensör teknolojisi olan ROOQ BOX geliştirmek için bir araya geldiler.

ROOQ BOX, her bir bileğe takılan bir kayış içinde bir çift sensör içerir. Sensörler boks aktivitesi sırasında yapılan hareketleri kaydeder. Ardından veri, oturuma ait kesin bir kayıt sağlamak için makine öğrenme algoritmaları kullanan beraberindeki ROOQ uygulaması ve bulutu içinde analiz edilir. Bu bilgiyi kullanan boksörler ve antrenörler yumruk sayısı, yumruk hızları, değişkenlik ve yumruk kuvveti dâhil olmak üzere eğitim oturumuna dair ayrıntılı bir resim oluşturabilir. Algoritma, boksa özgü olmayan hareketleri filtrelerken, sekiz farklı yumruk tipini belirlemek ve otomatik olarak bunları kategorize etmek için eğitilmiştir.

Şimdiye kadar atletlerin erişemediği sensör teknolojisi tarafından sunulan veri, boksörlere performanslarını izlemelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olacak değerli bir araç sağlıyor. Bu bilgi, kendi koçları ile paylaşılabilir. Sistemi geliştirirken, ROOQ veri, yazılım, donanım ve ürün yazılımı uzmanları, spor bilim adamları ve matematikçilerin yanı sıra boksörler ve koçlar dâhil olmak üzere ekip içindeki geniş bir deneyimden yararlanmıştır. Bu deneyim, en yüksek düzeye ulaşmaktadır: ROOQun spor direktörü Henry Maske, bir Olimpik boks şampiyonu (altın madalyalı, Seul 1988) ve profesyonel dünya şampiyonudur (1993 ila 1996).

Arrow, bileşenler, geliştirme ve imalat hizmetleri tedarikçileri arasında ürün yazılımı ve donanım alanında projeye liderlik konusunda önemli bir rol oynamıştır. Ayrıca, Arrowun eInfochip mühendislik hizmetleri projede kullanılmıştır. Arrow, kesintisiz ve verimli biçimde ürünün pazara getirilmesine ve üretimin ölçeklendirilmesine olanak sağlamak için kendi lojistik ve tedarik zinciri uzmanlığını kullanmıştır.

“ROOQ ile başarılı iş birliği, uzman ekiplerin güçlerini nasıl birleştirdiklerine ve birlikte girişim zorluklarının üstesinde gelmelerine ilişkin kusursuz bir örnektir” diyor, Arrow’un EMEAdaki bileşen işi başkanı Martin Bielesch ve ekliyor. “Arrow’un teknik ve lojistik hizmetleri boksta yepyeni bir tanısal veri yakalama yolunu sunmada ROOQ’un kendi yetkinliklerine odaklanmasına ve bunları uygulamasına olanak sağladı.”

Henry Maske iki şirket arasındaki iş birliğinde pek çok avantaj görmektedir. “Arrow, bizim için güvenilir ve çözüm odaklı bir ortak. Onların muazzam deneyimlerinin yanı sıra mükemmel global ağından yararlanıyoruz.

Boks, sadece bir başlangıçtır. Eğitim tanısal teknolojisi, evrensel olarak geçerlidir. ROOQ’ta kurucu ve CEO olan Ralf Rüttgers, ROOQ’un uygulama alanlarının çok yönlü olduğuna ikna olmuştur. Bunu şöyle ifade etmektedir, "Fitness pazarına ve diğer ilgili sporlara ilave geliştirme ve transferin yanı sıra endüstriyel sektörde kullanımın tümü mümkündür. Önleme, güvenlik ve sağlık gibi alanlar, geleceğin eğitim analizinde bir rol oynayacaktır.

Arrow Electronics Hakkında

Arrow Electronics 180.000'i aşkın öncü teknoloji üreticisi ve hizmet sağlayıcısı için ileriye dönük olarak inovasyona yol gösterir. 29 milyar ABD$'lık 2020 satışlarıyla, Arrow iş ve günlük yaşamı geliştiren teknoloji çözümlerini geliştirir. Daha fazlasını fiveyearsout.com adresinden öğrenin.

ROOQ Hakkında

ROOQ eğitim analiz teknolojisi ile global pazara girmek üzere. Şirket, Almanya Aachen’da 25’i aşkın kişiden oluşan disiplinler arası bir ekibe sahiptir. 2018’de oluşturulan teknoloji modeli, boks için bir yeniliktir. İlk kez, atletler ve koçlar kendi eğitim performansları için bireyselleştirilmiş bilgi almaktadır. Daha fazla bilgi için rooq.de adresini ziyaret edin.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52442428/en

İletişim Bilgileri

Medya İletişimi Thorsten Hecking e-posta: thorsten.hecking@arrow.com

Medya İletişimi Sandra Schmitz e-posta: media@rooq.de

 

Kaynak: Arrow Electronics