Dolar
8.88
Euro
10.39
Altın
1,737.13
ETH/USDT
2,852.50
BTC/USDT
41,701.00
BIST 100
1,383.77
Gündem

'Isparta'daki Kara Havacılık Okulu inşaatının yüzde 95'i bitti'

Isparta Valisi Günaydın, "Kara Havacılık Okulu inşaatının yüzde 95'i tamamlandı. Çalışmalar çok hızlı yürütülüyor. 2017 yılında Kara Havacılık Okulu Isparta'ya gelecek." dedi.

03.01.2017
'Isparta'daki Kara Havacılık Okulu inşaatının yüzde 95'i bitti'

ISPARTA

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Kara Havacılık Okulu inşaatının yüzde 95'inin tamamlandığını belirterek, "Çalışmalar çok hızlı yürütülüyor. 2017 yılında Kara Havacılık Okulu Isparta'ya gelecek." dedi.

Günaydın, Isparta Polisevi'nde düzenlendiği basın toplantısında, Kara Havacılık Okulu inşaat çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarının ardından inşaat çalışmalarının ivme kazandığını belirten Günaydın, "Kara Havacılık Okulu inşaatının yüzde 95'i tamamlandı. Çalışmalar çok hızlı yürütülüyor. 2017 yılında Kara Havacılık Okulu Isparta'ya gelecek." diye konuştu.

Türkiye'nin geçen yıl, başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere, hain saldırılarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Günaydın, şehit düşen askerlere, polislere ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diledi.

Isparta Şehir Hastanesinin tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Günaydın, hastaneyi şubat ayı sonlarında faaliyete geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

Günaydın, "Isparta Şehir Hastanesi muazzam bir hastane oldu. Türkiye'nin önemli hastanelerinden biri olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Sadece ilimiz adına değil, bölge adına da çok önemli hizmetler verecek bir hastane. Çok etkili sağlık hizmeti verebilecek şekilde dizayn edilmiş. Eskiden Avrupa standartlarında bir hastane diyorduk, artık Avrupalıların Türk standardında diyecekleri bir hastane. Bunu gururla söyleyebiliriz." dedi.

Muhabir: Murat Yolcu

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın