Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler

Görme engelli sanatçı Metin Şentürk, otomobil kullanarak yaptığı hız ile "Dünya Görme Engelliler Sürat Rekoru"nu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (İsmail Fidan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: İrfan AYDOĞDU

Nizip ilçesinde aynı anda melodika çalan 664 öğrenci, Guinness Rekorlar Kitabı'na girerek ''Dünyanın en kalabalık melodika korosu'' olmaya hak kazandılar. (İrfan AYDOĞDU - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Türk Telekom

Türk Telekom, 81 ilde 20 bin 715 çalışanının katılımıyla düzenlediği iftar yemeği organizasyonuyla, ‘’birden çok noktada, dünyanın en kalabalık iftarı’’ Guinness World Records sahibi oldu (Türk Telekom - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: İlknur Çetinbaş

Akın Gökyay, 1975 yılından bu yana yaklaşık 90 ülkeden topladığı 412 satranç takımıyla, Guinness Dünya Rekorları'ndan sertifika aldı. (İlknur Çetinbaş - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: İsmail Çolak

Emekli Su Altı Timi (SAT ) komandosu, judo, su altı, parasut, jımnastık, halter ve yuzme şampiyonu Namık Ekin, su altında 24 saatte 34 bin 800 metreden fazla yüzerek, Guinness dünya rekorunu kırdı. (İsmail Çolak - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Bağcılar Belediyesi

Bağcılar'da bir gelinlik firmasınca dikilen 45 bin 24 swarovski taşlı gelinlik, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi (Bağcılar Belediyesi - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Ömer Yıldız

Adana Güney Rotary Kulübü üyeleri, Adana'da Portakalâ Çiceği Karnavalı'nda Japonya'ya ait dünyanın 'en büyük barış resmi mozaiği' rekorunu kırdı. (Ömer Yıldız - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Merve İkiz

‘’Dünyanın en kısa kadını’’ Elif Kocaman ile ''Dünyanın en uzun adamı'' Sultan Kösen, İstanbul'da ''Guinness Rekorlar Kitabı 2011''ın tanıtımı için bir araya geldi. (Merve İkiz - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Suat Deniz

Aydın'da yöresel kıyafetli efeler, Forum Aydın Merkezi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. (Suat Deniz - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: İbrahim Uzun

Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen 5. Açık Büfe Yemek Festivali'nde hazırlanan bin 28 çeşit yemeğin yer aldığı açık büfe, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (İbrahim Uzun - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Zafer Arslan

Bayrampaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 45 metre genişliğinde, 18 metre enindeki kazak, 45 kişi tarafından 30 günde tamamlandı (Zafer Arslan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: AA

Türkiye genelindeki 9 üniversiteden 580 öğrenci tarafından yapılan 760.28 metrekarelik dev grafiti, onaylanarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. (AA - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Murat Aslan

Konya'da bir çanta firması Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi de başaran 6 metre 30 santimetre boyunda ve 900 kilo ağırlığındaki dev çantanın tanıtımını yaptı. (Murat Aslan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Bayram SARAYOĞLU

Mehmet Özyürek, 8,8 santimlik uzunluğunda ki burnu ile "Dünya Altın Burun Şampiyonu" olarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girdi. (Bayram SARAYOĞLU - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Serdar Çelenk

Milli maraton yüzücüsü Mehmet Gedik, -9 derecede buz dolu bir kuvette 51 dakika kalarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı (Serdar Çelenk - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Mehmet Ali Özcan

Ankara’da özel olarak hazırlanan ve 5 metre yüksekliğindeki ocağa takılan bin 198 kilogram döner, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. (Mehmet Ali Özcan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: AA

ABD'de 2010 yılında düzenlenen Geleneksel Türk Festivali’nde Murat Aksu ‘’Dünyanın en uzun şiş kebabı’’nı yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. (AA - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Zafer Barış

Kayseri’de bin 740 kilogram ağırlığında tek parça üretilen sucuk, ''Dünyanın en büyük sucuğu'' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (Zafer Barış - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: AA

Avusturya'nın Weissensee Gölü'nde buzun altından 110 metrelik mesafeyi geçerek buzaltı yatay dalış rekorunu kıran milli bayan dalgıç Şahika Ercümen, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (AA - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Nuray Gürel

Türk sinemasının emektar senaristlerinden Safa Önal, filme çekilmiş 395 senaryosuyla bir dünya rekoruna imza attı. Önal’ın rekoru Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tescil edildi. (Nuray Gürel - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Hüseyin Yesilkavak

Bursa'da bulunan bir alışveriş merkezinin yöneticileri 12 saatte 12 bin 972 müşterinin elini sıkıp, onlara ''hoşgeldiniz'' temennisinde bulunarak, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandılar. (Hüseyin Yesilkavak - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: MEHMET EMIN BERBER

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Nurdan Söylemez

konya'da ayakkabı ustası Zahit Okurlar tarafından imal edilen 455 numara ayakkabı, dünyanın en büyük ayakkabısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (Nurdan Söylemez - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Burak Akbulut

Judo Milli Takım Antrenörü Namık Ekin, 24 saat boyunca tatamiden ayrılmadan yaptığı 4 bin 627 judo tekliği atışı ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Berk Özkan

Danskeyfi Akademilerinin düzenlediği rekor denemesinde 5 dakika boyunca hatasız ve senkronize olarak en kalabalık Bachata Dansı yapan 198 çift Türkiye'nin adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırdı. (Berk Özkan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Tahir Turan Eroğlu

İzmit'te düzenlenen Pişmaniye Festivali'nde üretilen 1040 metrelik pişmaniye "dünyanın en uzun pişmaniyesi" ünvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. (Tahir Turan Eroğlu - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Zafer Sel

Trabzon'da bir resim öğretmeni ile 100 öğrencisi tarafından yapılan "Dünyanın En Büyük Ebrusu" rekoru Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (Zafer Sel - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Salih Zeki Fazlıoğlu

Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için bir alışveriş merkezinde ütü yapan Kemal Gökgül, 42 saat sonunda 464 parça eşya ütüleyerek rekorun sahibi oldu. (Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: İsmail Fidan

Görme engelli sanatçı Metin Şentürk, otomobil kullanarak yaptığı hız ile "Dünya Görme Engelliler Sürat Rekoru"nu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (İsmail Fidan - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Okan Özer

Antalya Valiliği koordinatörlüğünde düzenlenen 1 saatte en fazla organ bağısı rekor denemesi dalında "guinness dünya rekoru" 7 dakika içinde kırıldı. (Okan Özer - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Alper İşmen

Ünlü modacı Cemil İpekçi'nin, bir AVM'nin içini ve dışını dolaşan 2069 metrelik podyuma sahip defile ile Guiness rekorunu kırdı. (Alper İşmen - Anadolu Ajansı)

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Türkler Fotoğraf: Filiz Kınık

Cem Karabay, tüplü dalış ekipmanlarıyla 135 saat 2 dakika 19 saniyelik sualtında kalma rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. (Filiz Kınık - Anadolu Ajansı)

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler