Euro
7.66
Dolar
6.77
BIST 100
110,413.20
Altın
1,684.53
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 8 yaşındaki Shumi de bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 5 yaşındaki Roja da bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 7 yaşındaki Moumita da bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 13 yaşındaki Tania da bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 11 yaşındaki Moni de bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 13 yaşındaki Anita da bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 12 yaşındaki Sarita de bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Fotoğraf: Masfiqur Sohan

Birleşmiş Milletler genel kurulu tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenen 11 Ekim'de kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Dünya genelinde BM ve UNICEF verilerine göre 130 milyondan fazla kız çocuğu okula gidemezken, fakirlik, sağlık sorunları ve göç gibi sorunlar, çocukların eğitiminin önüne geçiyor. Çocuk işçilerin yaygın olduğu ülkeler arasında olan Bangladeş'in Bogra kentinde 12 yaşındaki Sritii de bir sigara fabrikasında çalışıyor. ( Masfiqur Sohan - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler