Euro
10.10
Dolar
8.30
BIST 100
1,460.90
Altın
1,834.83

Total Telecom, Çin Yarı İletken Endüstrisinin Gelişmiş Yonga Geliştirilmesini Hızlandırdığını Bildiriyor

27 Nisan 2021 10:30 UTC

Total Telecom, Çin Yarı İletken Endüstrisinin Gelişmiş Yonga Geliştirilmesini Hızlandırdığını Bildiriyor

LONDRA--(BUSINESS WIRE)-- Total Telecom, Çin'in ABD ile artan jeopolitik gerilimlerin ardından yarı iletken endüstrisini ilerletme çabalarını hızlandırdığını tespit etmiştir.

Çin, Çinli yonga üreticilerinin artan yeteneklerinin birkaç gösterisinden biri olan 28 nm yongaya sahip devreleri üretmek için yeni bir kapasite elde etti, bu kapasite muhtemelen bu yıl içinde çalışır hale gelecektir. Total Telecom, bu gelişmelerin Çin'in çip üretiminde hızlı bir şekilde üst düzey beceriler geliştirdiğinin bir işareti olduğunu bildirmektedir.

Çinli şirketler, 14nm yonga seti siparişlerini Taiwan Semiconductor Manufacturing Company'den (TSMC) Çin'in Semiconductor Manufacturing International şirketine (SMIC) taşımaya başladı. Önümüzdeki yıl, Çin'in 14nm yongaların üretiminde gerekli uzmanlığı kazanması ve bu ay 7nm yongaların deneme üretimini gerçekleştirmesi bekleniyor. Çin'in Ekim ayında seri üretime geçmesi muhtemel görünmektedir.

Total Telecom, ABD ile Çin arasındaki jeopolitik gerilimlerin ülkeyi çip üretim kapasitesini artırmaya zorladığını söylüyor.

Yarı iletkenler, modern dijital yaşamlarımızın temelidir. Akıllı telefonunuzun veya dizüstü bilgisayarınızın bir parçası olmaktan arabalara, çamaşır makinelerine ve tıbbi cihazlara kadar yarı iletkenler hayatımıza güç veriyor. Ayrıca, Nesnelerin İnterneti (IoT), Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik gibi tüm yeni teknolojilerin görüntüyü gerçeğe dönüştürmek için çiplere ihtiyacı vardır.

Yaptırım altındayken COVID-19 salgınının yol açtığı talep artışıyla, Total Telecom, Çin'in pazar uygulamalarını dünyanın en büyük yarı iletken ithalatçısı ve tüketicisi olmaktan çıkarıp yonga gereksinimleri için ithalata daha az bağımlı hale getirdiğini bildirdi.

Total Telecom, 14nm ve 7nm yongaların üretimi gibi yeni alanlarda uzmanlık edinerek, Çin yarı iletken endüstrisinin, kendine güvenme ve küresel yarı iletken endüstrisini etkileme yolunda öne çıkmaya hazır olduğuna inanıyor.

Total Telecom Hakkında

Total Telecom, e-posta ve aylık analiz yoluyla konulara kaydolma seçeneği ile günlük çevrimiçi haberler sunar. Total Telecom ayrıca yıllık World Communication Awards, Asia Communication Awards ve Submarine Networks EMEA, 5GLive, Gigabit Access, Connected Britain ve Connected Germany dahil olmak üzere bir dizi konferans ve ağ oluşturma fırsatını düzenler. Daha fazlasını şurada öğrenin www.totaltele.com

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

businesswire.com'da kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20210427005571/en/

İletişim

Medya James Llewellyn james.llewellyn@totaltele.com

Kaynak: Total Telecom