Euro
7.17
Dolar
6.45
BIST 100
88,322.86
Altın
1,626.70

OAG Analizine Göre Yeni Seyahat Yasağından Etkilenen Yaklaşık 2 Milyon Havayolu Koltuğu Bulunmakta

OAG Analizine Göre Yeni Seyahat Yasağından Etkilenen Yaklaşık 2 Milyon Havayolu Koltuğu Bulunmakta 

Tüm ABD uluslararası uçuşlarının %10,9'u ve planlanan ABD uluslararası koltuklarının %16,9'u etkilenecektir 

LONDRA ve SİNGAPUR --(BUSINESS WIRE)-- OAG Dünyanın önde gelen seyahat verileri ve içgörü sağlayıcısı, koronavirüsün hava seyahat pazarı üzerindeki küresel etkisi hakkındaki en son analizini yayınladı. 

Avrupa'dan ABD'ye seyahat yasağı, küresel havacılık endüstrisi için geniş kapsamlı etkilere sahip olacaktır. Yasak, ABD ve Schengen ülkeleri arasındaki tüm uluslararası uçuşların %10,9'unu ve planlanan tüm uluslararası koltukların %16,9'unu etkileyecek. Genel olarak, önümüzdeki dört hafta boyunca her seferinde 6,747 uçuş ve yaklaşık 2 milyon koltuk etkilenecek. 

Delta ve United Airlines en çok etkilenen ABD taşıyıcılarıdır Birlikte, etkilenen uçuşların %31'ini oluşturmaktadır. Lufthansa en çok etkilenen Avrupa havayoludur (%13). En çok etkilenen Avrupa ülkeleri, Schengen Bölgesi ve ABD arasındaki tüm uçuşların %57'sine hizmet veren Almanya, Fransa ve Hollanda'dır. 

OAG üst düzey havacılık analisti John Grant, “COVID-19, hava seyahat pazarında şimdiye kadar yaşanan en büyük kesintiye neden oldu” dedi. “Durum son derece akıcı, seyahat kısıtlamaları, kapasite ve havayolu programları gün geçtikçe değişiyor. Önümüzdeki günlerde ABD ve Avrupalı operatörlerden önemli miktarda iptal bekliyoruz. ” 

Nisan 2020 için planlanan kapasiteye bakıldığında, 12 Mart 2020 itibariyle, şu anda Avrupa'dan Birleşik Krallık da dahil olmak üzere ABD'den 13.169 tarifeli, tek yönlü uçuş var. En fazla planlanan uçuşa sahip ülkeler arasında İngiltere (4.121 uçuş), Almanya (1741 uçuş), Fransa (1.570 uçuş), Hollanda (1.212 uçuş) ve İspanya (851 uçuş) bulunmaktadır. 

Daha fazla bilgi için OAG'nin özel sayfasını ziyaret edin: https://www.oag.com/coronavirus-airline-schedules-data 

OAG Hakkında 

OAG 1929'dan bu yana hava seyahat ekosisteminin büyümesini ve yenilikçiliğini güçlendiren lider bir küresel seyahat verileri sağlayıcısıdır.

OAG, İngiltere, ABD, Singapur, Japonya, Litvanya ve Çin'de küresel operasyonlara sahiptir. 

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.oag.com bizi Twitter'da takip edin @OAG Aviation. 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya İletişim: 

Birleşik Krallık ve Dünyanın Geri Kalanı

Katy Ludwell 

Pazarlama Müdürü

pressoffice@oag.com 

Kaynak: OAG