Dolar
9.36
Euro
10.89
Altın
1,769.18
ETH/USDT
3,730.20
BTC/USDT
60,918.00
BIST 100
1,417.70

Blackstone ve Hipgnosis Song Management şarkılara, kayıtlı müziğe, müzik IP'sine ve telif haklarına yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık ortaklık başlattı

Blackstone ve Hipgnosis Song Management şarkılara, kayıtlı müziğe, müzik IP'sine ve telif haklarına yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık ortaklık başlattı

 

LONDRA--(BUSINESS WIRE)-- Blackstone (NYSE: BX) ve Hipgnosis Song Management Ltd (“HSM”) bugün, Blackstone tarafından yönetilen fonlarla desteklenen ve başlangıçta müzik haklarını almak ve katalogları yönetmek için yaklaşık 1 milyar dolar verecek olan yeni bir ortaklığı duyurdular.

Merck Mercuriadis tarafından kurulan ve daha önce The Family (Music) Ltd olarak bilinen Hipgnosis Song Management, müzik varlıklarına odaklanan endüstrinin önde gelen danışmanlık şirketlerinden biridir ve İngiltere'nin en büyük şirketi ve 2,2 milyar $ brüt varlıkla müzik kataloglarında ve telif ücretlerinde listelenen yatırımcı olan Hipgnosis Songs Fund Ltd'nin (LSE: SONG) yatırım danışmanıdır.

Hipgnosis Song Management CEO'su Merck Mercuriadis, şunları söyledi: “Hipgnosis Song Management, şarkıları bir varlık sınıfı olarak sağlam bir şekilde kurmuştur. Blackstone ile olan bu yeni ortaklık, kanıtlanmış şarkılara yatırım yapmak için finansal güç sağlamanın yanı sıra şarkı yönetim ekibimizi büyütmek ve HSM'ye daha fazla karmaşıklık getirerek, şarkı yazarlarımız ve SONG'daki hissedarlarımız da dahil olmak üzere paydaşlarımıza daha fazla değer yaratmamızı sağlayacak. Ürün çeşitliliğimizin gücü göz önüne alındığında, ilk taahhüdü, Blackstone ve Hipgnosis arasında SONG ile ortak yatırımı da içerecek uzun vadeli bir ortaklığın sadece başlangıcı olarak görüyoruz.”

Blackstone Taktik Fırsatlar Kıdemli Genel Müdürü Qasim Abbas şunları söyledi: “Bu ortaklık, Merck'in vizyonunu ve dinamizmini temel alarak daha geniş eğlence endüstrisinde yaratıcı içerikte gördüğümüz uzun vadeli, sürdürülebilir değerin altını çiziyor. Müzik endüstrisi, hızla büyüyen akış ekonomisinin ön saflarında yer alıyor ve içerik tüketmenin yeni yollarını açıyor. Heyecan verici yolculuklarına devam etmek ve içeriklerini bize emanet eden şarkı yazarlarının mirasını korumak için Merck ve ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Ortaklığın bir parçası olarak Blackstone, HSM'de bir mülkiyet hissesi alacak ve yeni şarkı yönetimi uzmanlığının, veri bilimi yeteneklerinin ve teknoloji çözümlerinin geliştirilmesi dahil olmak üzere altyapısının ve iş işlevlerinin genişletilmesini destekleyecek. Bu, HSM'nin şarkı yazarları, sanatçılar ve yapımcılarla yakın iş birliği içinde çalışarak satın aldığı hakların değerini daha da artırmasını sağlayabilecektir.

SONG'un, Blackstone'un HSM'nin yönetim yeteneklerine yaptığı yatırımdan faydalanması bekleniyor ve yeni Blackstone-HSM ortaklığının yanı sıra gelecekteki katalog alımlarına ortak yatırım yapma hakkına sahip olacak.

SONG Başkanı Andrew Sutch şunları söyledi: “Yatırım Danışmanımız, Hipgnosis Song Management'ın Blackstone ile olan yeni ortaklığı, Merck'in üç yıl önce SONG'u kurup listelediğinden beri bir varlık sınıfı olarak şarkıları ve müzik haklarını ne kadar başarılı bir şekilde oluşturduğunu vurgulamaktadır. Bu yeni ortaklık, SONG için yeni ortak yatırım fırsatları sağlayacak ve Hipgnosis Song Management'a devam eden yatırımın yatırımcılarımız için getirileri artıracağını umuyoruz."

Blackstone, Goldman Sachs, FTI, Kirkland & Ellis ve Deloitte tarafından işlem hakkında bilgilendirilmiştir. Hipgnosis Song Management'a RBC, Capstan Capital Partners ve Stephenson Harwood tarafından danışmanlık yapılmıştır.

Blackstone Hakkında

Blackstone, dünyanın en büyük alternatif varlık yöneticisidir. Yatırımcılarımız, yatırım yaptığımız şirketler ve içinde çalıştığımız topluluklar için olumlu ekonomik etki ve uzun vadeli değer yaratmaya çalışıyoruz. Bunu, şirketlerin sorunları çözmelerine yardımcı olmak için olağanüstü insanlar ve esnek sermaye kullanarak yapıyoruz. 684 milyar dolarlık yönetim altındaki varlıklarımız, tümü küresel bazda özel sermaye, gayrimenkul, kamu borcu ve öz sermaye, yaşam bilimleri, büyüme özsermaye, fırsatçı, yatırım dışı kredi, gerçek varlıklar ve ikincil fonlara odaklanan yatırım araçlarını içermektedir. Daha fazla bilgi şu adreste mevcuttur: www.blackstone.com. Blackstone’u Twitter’da takip edin Twitter@Blackstone.

Hipgnosis Song Management Ltd Hakkında

Hipgnosis Song Management Ltd, eski adıyla The Family (Music) Ltd, Hipgnosis Songs Fund Ltd'nin (SONG) Yatırım Danışmanıdır. Her ikisi de Elton John, Guns N' Roses, Morrissey, Iron Maiden ve Beyoncé gibi dünya çapında başarılı kayıt sanatçılarının ve Diane Warren, Justin Tranter ve The-Dream gibi hit şarkı yazarlarının eski yöneticisi Merck Mercuriadis tarafından kuruldu. Yatırım Danışmanı, tümü müzik yayıncılığı konusunda derinlemesine bilgi sahibi olan sanatçı, söz yazarı, yayıncılık, hukuk, finans, kayıtlı müzik ve müzik yönetimi topluluklarının ödüllü üyelerini içeren son derece başarılı müzik endüstrisi uzmanlarından oluşan bir Danışma Kurulu oluşturdu. Hipgnosis Song Management Ltd Danışma Kurulu üyeleri arasında Nile Rodgers, The-Dream, Giorgio Tuinfort, Starrah, David A. Stewart, Poo Bear, Bill Leibowitz, Ian Montone ve Rodney Jerkins bulunmaktadır.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya: Blackstone Giles Croot +44 7881 749 614 giles.croot@blackstone.com Felix Lettau +44 7587 020 020 felix.lettau@blackstone.com
Teneo Nick Claydon +44 7974 982 547
nick.claydon@teneo.com Tim Burt +44 7583 413 254 tim.burt@teneo.com

 

Kaynak: Blackstone