Euro
6.88
Dolar
6.23
BIST 100
105,284.30
Altın
1,577.35

Aker BP ve Cognite Petrol ve Gaz Endüstrisinde Robotların Potansiyelini Keşfetmek için İş Birliği Yapıyor

Aker BP ve Cognite Petrol ve Gaz Endüstrisinde Robotların Potansiyelini Keşfetmek için İş Birliği Yapıyor

OSLO, Norveç--(BUSINESS WIRE)-- Dünya genelinde ağır sanayilerin tam ölçekli dijital dönüşümünü destekleyen hizmet olarak AI yazılımı sunan global bir endüstriyel şirket (SaaS) olan Cognite, bugün Avrupanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden biri olan uzun süreli partneri Aker BP ile robot sistemlerinin deniz aşırı operasyonları nasıl daha güvenli, daha verimli ve daha sürdürülebilir kılmak için kullanılabileceğini incelemek üzere stratejik bir girişimi duyurdular.

Cognite ve Aker BP, 2020 boyunca Norveç Denizi'ndeki Skarv tesisinde robotları ve dronları kullanarak çok sayıda test yapacak. Robot sistemleri, otonom inceleme, yüksek kaliteli veri yakalama ve otomatik rapor oluşturma alanlarında performanslarını ölçmek için test edilecek. Görevler arasında, havadan ve su altı operasyonları, sızıntılara müdahale, insanların zarar görmelerini engelleyen işleri yapma ve deniz aşırı operatörlere denizaşırı kurulumlarda uzaktan çalışma ve yönetme yeteneğini sağlama bulunuyor.

Girişime dahil edilen robotlar arasında, Boston Dynamics tarafından geliştirilen dört ayaklı Spot robotu da bulunuyor. Cognite ve Aker, Spotun hareket yeteneğini geleneksel otomasyon yoluyla erişilmesi zor olan bu tesislerdeki konumlara erişebileceğinden emin olmak için simüle edilmiş petrol ve gaz ortamlarında test ettiler.

Spot, 11 Şubat 2020 tarihli Aker BPnin Sermaye Piyasaları Güncellemesinde tanıtıldı.

Dijitalleşme, düşük maliyet ve düşük emisyonları sağlayabilmek amacıyla dünyadaki petrol şirketleri arasında farklılaştırıcılardan biri olacak. Vizyonumuz, üretkenliği artırmak, kaliteyi geliştirmek ve çalışanlarımızın güvenliğini iyileştirmek amacıyla tüm operasyonlarımızı baştan aşağı dijital hale getirmektir. Deniz aşırı operasyonlarda robotların potansiyelini keşfetmek, dijital yolculuğumuzu desteklemektedir. diyor, Aker BP CEO'su Karl Johnny Hersvik ve ekliyor.

Cognite gibi yenilikçi ortaklarımızın Spotun insanlara yönelik riski azaltma ve enerji endüstrisi için değer sağlama yeteneğini doğruladığını görmekten dolayı heyecan duyuyoruz. diyo görüşlerini belirtti, Boston Dynamics İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michael Perry.

Cogniteın ana yazılım ürünü Cognite Data Fusion (CDF) girişim için veri altyapısı olarak işlev gösterecek. Bulut tabanlı endüstriyel veri operasyonları ve zeka platformu olan CDF bulut, edge ve sahada mevcut IT ve OT uygulamalarını kesintisiz biçimde entegre etmektedir. CDF, insanlar ve uygulamalar için kolaylıkla erişilebilir açık, birleştirilmiş bir endüstriyel veri modeli sağlayarak ve daha iyi analitik operasyonlara ve veri odaklı kararlara imkân tanıyarak endüstriyel veriyi bağlam olarak zenginleştirmektedir.

Aker BP ve Cognitein robot girişimi için anahtar, endüstride önde gelen donanım ve yazılımı birleştirmesidir. Robotlar tarafından toplanan verinin Cognite Data Fusiona beslenmesiyle, Aker BP mühendisleri şirket operasyonları genelinden veriyi bağlam içinde görebilecek ve verimlilik ile güvenliği artıran veri odaklı kararlar alabilecek, diye görüşlerini ifade ediyor, Cognite CEO'su John Markus Lervik.

Cognite Hakkında

Cognite, dünyadaki ağır sanayilerin tam ölçekli dijital dönüşümünü destekleyen Yazılım olarak AI Hizmeti (SaaS) sunan global bir şirkettir. Önemli ürünleri Cognite Data Fusion (CDF) güvenliği, sürdürülebilirliği ve verimliliği artırmak ve geliri desteklemek için bağlam içinde kullanılan OT/IT verileriyle şirketleri güçlendirmektedir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Michelle Holford
Halkla İlişkiler Global Başkanı
Cognite
+1 512 744 3420
michelle.holford@cognite.com

 

Kaynak: Cognite