Dolar
18.08
Euro
18.24
Altın
1,758.18
ETH/USDT
1,865.30
BTC/USDT
23,335.00
BIST 100
3,020.01
Dünya

Türk, Yunan ve Bulgar heyetleri Kapıkule'deki Ortak Temas Merkezinde toplantı yaptı

Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında yaşanan sorunların çözümü için oluşturulan Ortak Temas Merkezinin kuruluşunun 5. yıl dönümü dolayısıyla toplantı düzenlendi.

Gökhan Zobar   | 03.12.2021
Türk, Yunan ve Bulgar heyetleri Kapıkule'deki Ortak Temas Merkezinde toplantı yaptı

Edirne

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 2016'da üç ülkenin İçişleri bakanlarınca açılışı gerçekleştirilen Kapıkule'deki merkezde düzenlenen toplantıya, Türk, Yunan ve Bulgar heyetleri katıldı.

Türk heyetinde, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Ekrem Canalp, Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık da yer aldı.

Toplantıda, Ortak Temas Merkezinin kuruluşuna uygun şekilde yasa dışı göç, suçla mücadelede etkinliğin artırılması, polis ve gümrük birimleri arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuları ele alındı.

Ayrıca toplantıda, yetkili makamlar arasında bilgi alışverişinin geliştirilmesi, vatandaşların sorunlarına çözüm bulma yönünde iş birliği faaliyetlerine katkı sağlanması konuları görüşüldü.


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın