Euro
9.46
Dolar
7.97
BIST 100
1,190.63
Altın
1,901.82
Dünya, Kurumsal Haberler, Azerbaycan cephe hattı

Azerbaycan haber ajansı AZERTAC'dan AA'ya teşekkür mektubu

Azerbaycan Devlet Haber Ajansı (AZERTAC) Başkanı Aslan Aslanov, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya, Cebrail kentinin Ermeni işgalinden kurtuluşu haberi nedeniyle teşekkür mektubu gönderdi.

Murat Özgür Güvendik   | 04.10.2020
Azerbaycan haber ajansı AZERTAC'dan AA'ya teşekkür mektubu

Ankara

Azerbaycan Devlet Haber Ajansı (AZERTAC) Başkanı Aslan Aslanov mektubunda, doğduğu ve büyüdüğü Cebrail kentinin Ermenistan işgalinden kurtarılması haberini dost ve kardeş AA'dan okumaktan onur duyduğunu belirterek bu vesileyle teşekkürlerini iletti.

AA'nın kendilerine her zaman arkadaş, kardeş ve destek olduğunu kaydeden Aslanov, ''Allah sizleri ve tüm AA çalışanlarını korusun.'' ifadesini kullandı.

“Anadolu Ajansı-AZERTAC kardeşliği ilelebet sürecektir”

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı da Aslanov’a hitaben gönderdiği mesajında, Cebrail kentinin ve bununla birlikte Ermenistan işgali altındaki onlarca bölgenin Azerbaycan ordusu tarafından kurtarılmasının kendilerini ziyadesiyle mutlu ve memnun ettiğini belirtti. 

Kazancı, mesajında şu ifadelere yer verdi: “30 yıldır devam eden haksız işgalin sonlandırılması sürecinde yaşanan gelişmeleri sizler gibi dünya medyasına ve bu şekilde dünya halklarına sunmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. İki devlet tek millet inancıyla bugün kadar olduğu gibi bugünden sonra da Anadolu Ajansı-AZERTAC kardeşliği ilelebet sürecektir. Bu duygularla başta siz olmak üzere Azerbaycan halkının zaferleri kutlu olsun diyor saygılarımı sunuyorum.”

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın