Sport

Tenis, Gjokoviç fiton në Japan Open

Pasi u rikuperua nga lëndimi, tenisti serb Novak Gjokoviç ka mposhtur australianin John Millman

Fatih Erel   | 07.10.2019
Tenis, Gjokoviç fiton në Japan Open

Stamboll

Tenisti numër një në botë, Novak Gjokoviç, ka mposhtur John Millman-in në finalen e turneut Japan Open, raporton Anadolu Agency (AA).

Pasi u rikuperua nga lëndimi, 31-vjeçari serb Novak Gjokoviç ka mposhtur 30-vjeçarin nga Australia me rezultate 6-3 dhe 6-2 në finalen e zhvilluar në Tokyo.

Në muajin shtator, Gjokoviç u tërhoq nga US Open shkaku i lëndimit të shpatullës.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın