Euro
10.11
Dolar
8.31
BIST 100
1,449.07
Altın
1,833.20

Workiva Cloud Platform, Dünya Genelindeki Şirketler İçin ESG Raporlamasını Basitleştirir ve Hızlandırır

Workiva Cloud Platform, Dünya Genelindeki Şirketler İçin ESG Raporlamasını Basitleştirir ve Hızlandırır

Bağlantılı Bulut Teknolojisi, Küresel Ayak İzi ve Düzenleme Uzmanlığı Workiva'yı ESG Verilerini ve Raporlama Zorluklarını Çözmek için Benzersiz Bir Şekilde Konumlandırmaktadır

AMES, Iowa--(BUSINESS WIRE)-- Workiva Inc. (NYSE: WK) bugün, şirketlerin hızla değişen Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) raporlama ortamını karşılamalarına yardımcı olmak için bulut platformu yeteneklerini amaca uygun ESG çözümü ile genişlettiğini duyurdu.

Uçtan uca çözüm, işletmelerin düzenleyiciler, derecelendirme kurumları, kurumsal yatırımcılar ve diğer paydaşların güvenilir, şeffaf veriler ve ESG'nin ileriye dönük iş hedeflerinin kanıtı taleplerine ayak uydurmasını sağlar.

Workiva'nın baş işletme sorumlusu Julie Iskow, “Workiva, finansal, finansal olmayan ve ESG verilerini yönetme ve raporlama ve değişen yönetmeliklere uyma dahil olmak üzere dünyanın en büyük kuruluşları için karmaşık iş sorunlarını çözme konusunda yılların deneyimine sahiptir,” demiş ve eklemiştir: “Kuruluşların, daha geniş bir şirket değerlemesi sağlamak için bilanço ile ESG verilerini rapor etmeleri için güçlü bir motivasyon vardır. Workiva, küresel organizasyonların karmaşık ESG ekosistemini anlamlandırmasını ve daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik elde etmesini sağlayan yenilikçi teknoloji çözümleri sunma konusunda benzersiz niteliklere sahiptir. "

ESG raporlama süreci, kuruluşların birçok finansal ve finansal olmayan veri kaynağından veri toplamasını ve yönetmesini gerektirir. Veriler daha sonra organize edilmeli ve Sustainability Accounting Standards Board (SASB), Global Reporting Initiative (GRI) ve Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD) gibi kurumların çoklu raporlama standartlarıyla eşleştirilmeli ve derecelendirme kuruluşları ve hissedarlar ile paylaşılmalıdır.

Workiva'nın bütünleşmiş ESG çözümü, önemli paydaşlara yüksek kaliteli açıklamalar sunmak için ekip arkadaşlarını, veri kümelerini ve veri kaynaklarını bir araya getirir. ESG çözümü aşağıdaki bütünleşmiş yeteneklere sahiptir:

  • Her yerden, her türlü veriyi toplayın. Veri toplamayı otomatikleştirin ve doğrudan kaynak sistemlere bağlanın.
  • Tüm çerçevelerle bir ESG stratejisi oluşturun. Dünya çapında tanınan ESG çerçevelerini kullanın veya verileri derlemek için tescilli bir şirket çerçevesi kullanın.
  • Denetime hazır olun. ESG açıklamalarının en yüksek düzeyde incelemeye dayanmasını sağlamak için finansal raporlama ekipleriyle aynı denetime hazır ortamda çalışın.
  • Güvenle rapor verin. Sürdürülebilirlik raporları, anketler, yasal açıklamalar, yıllık raporlar, SEC başvuruları, kazanç çağrı metinleri ve daha fazlası genelinde bilgileri doğru, tutarlı verilerle birleştirin ve bağlayın.
  • XBRL etiketleme. Tam genişletilebilir iş raporlama dili (XBRL) ve Inline XBRL özellikleriyle daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik elde edin.

Iskow, "ESG'nin gelişmeye devam etmesini ve Workiva platformumuzun müşterilerimizin organizasyonlarında benimsenmesini daha da ileriye taşımasını bekliyoruz," diye eklemiş ve şöyle devam etmiştir: "Şirket paydaşlarının değişen ESG açıklama gereksinimlerini ele alan yenilikçi işlevsellik ve özellikler geliştirmeye devam edeceğiz."

Workiva, 180'den fazla ülkede 3.700'den fazla şirkete yardımcı olan yılların tecrübesiyle karmaşık sorunları çözmek için alan uzmanlığına sahiptir ve 75'ten fazla danışman ortağından oluşan geniş bir ağ tarafından desteklenmektedir. Workiva'nın amaca uygun ESG çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: workiva.com/solutions/esg-reporting.

Workiva Hakkında

Workiva Inc. (NYSE: WK), dünya çapında binlerce kuruluş için karmaşık işleri basitleştirir. Müşteriler, verileri, belgeleri ve ekipleri birbirine bağlamak için Workiva'nın açık, akıllı ve sezgisel platformuna güveniyor. Sonuçlar: geliştirilmiş verimlilik, daha fazla şeffaflık ve daha az risktir. Daha fazla bilgi edinin: workiva.com.

Workiva demosu talep edin: www.workiva.com/request-demo Workiva blogunu okuyun: www.workiva.com/blog Workiva'yı LinkedIn üzerinden takip edin: www.linkedin.com/company/workiva Facebook'taki Workiva'yı beğenin: www.facebook.com/workiva/ Workiva'yı Twitter'da takip edin: www.twitter.com/Workiva Workiva'yı Instagram'da takip edin: www.instagram.com/workivalife

İletişim

Medya bağlantısı: Kevin McCarthy Workiva Inc. (515) 663-4471 press@workiva.com

Yatırımcı ilişkileri: Adam Terese Workiva Inc. (515) 663-4493 investor@workiva.com

 

Kaynak: Workiva Inc.