Euro
10.27
Dolar
8.47
BIST 100
1,454.25
Altın
1,866.80

Amazon ve Ulusal Güvenlik Konseyi ABD’de En Yaygın İş Yeri Yaralanmasını Çözümlemek için Türündeki İlk İş birliğini Yapıyorlar

Amazon ve Ulusal Güvenlik Konseyi ABD’de En Yaygın İş Yeri Yaralanmasını Çözümlemek için Türündeki İlk İş birliğini Yapıyorlar

Amazon ve NSC arasındaki beş yıllık iş birliği, burkulma ve incinme gibi yaygın kas-iskelet yaralanmalarını önlemenin yeni yollarını bulmak için çalışacak

SEATTLE & CHICAGO--(BUSINESS WIRE)-- Bugün Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC), ABD’de en yaygın iş yeri yaralanma kategorisi olan kas-iskelet rahatsızlıklarını (MSD’ler) önlemeye yönelik yeni yollar bulmak için beş yıllık bir iş birliğini duyurdu. Amazon ve NSC, bu türündeki ilk iş birliğinde aylar boyunca birlikte çalışmıştır.

“Bu iş birliği yoluyla, insanların her gün karşılaştıkları sorunları çözebileceğiz, böylece yaşamlarını dolu dolu yaşayabilecekler” diyor, Ulusal Güvenlik Konseyi başkanı ve CEO’su Lorraine Martin ve ekliyor. “İşe gitmek, olumlu, ödüllendirici ve güvenli bir deneyim olmalıdır. Amazon’un, iş yerinde çalışanlarımızı güvende tutmaya yönelik kâr gütmeyen misyonumuzu desteklerken, dünya genelindeki şirketlere bu önemli sorunu çözmelerine yardımcı olmak için yaptığı cömert destekten dolayı minnettarız.”

“Amazon’un sahada güvenlik ekibinin bir üyesi olarak, hedefim hepimizin arkadaşlarımıza ve ailelerimize güvenle gidebilmemiz için, işte çalışanlarımızı güvende tutmak üzere yapabileceğim her şeyi yapmaktır” diyor, Baltimore, MD'deki Amazon sipariş karşılama merkezinde saatlik bir çalışan olan Chelsea Weimer ve ekliyor. “Amazon, güvenlik için yüksek bir standarda sahiptir; bu iş birliği bunun daha büyük bir kanıtıdır ve MSD’lerin azaltılmasına yardımcı olmak için yapılan işi görmeye sabırsızlanıyorum.”

İş birliği, önemli paydaşlarla etkileşime geçilerek, araştırma yapılarak, yeni teknolojiler ve süreçler bulunarak ve sonuçlar ölçeklendirilerek çeşitli sektörler genelinde MSD’leri önlemeyi hedefleyecektir. İş birliği, NSC’nin tarihinde en büyük kurumsal katkı olarak Amazon’un 12 milyon $’lık katkısı ile mümkün hale gelmiştir ve beş önemli bileşeni içerecektir:

Danışma Konseyi: Kamu ve özel sektörlerdeki güvenlik uzmanlarını, kurumları ve araştırmacıları bir araya getirmek için uluslararası bir danışman konseyi oluşturmak. Danışma konseyi MSD’yi önlemeye yönelik en ümit verici yaklaşımları incelemek için birlikte çalışacak, ortaklık bileşenlerinin gelişimini şekillendirecek ve MSD’yi önleme konusunda harici taraflarla etkileşime geçecek.

Öncü Araştırma: Mevcut ve gelecekteki MSD inovasyonlarını ve trendleri keşfetmek için sonraki nesil yapay zekâyı, doğal dil işlemeyi ve makine öğrenme araçlarını kullanan araştırmayı yürütmek. Araştırma, içgörüleri keşfetmek ve incelemek için tüm endüstrilere sunulacaktır.

Küçük İşletme ve Üniversite Bağışları: Küçük işletmelere, üniversitelere ve üniversite öğrencilerine bağışlar sağlamak. Bu bağışlar, tüm ölçeklerdeki şirketlerin etki yaratmalarına yardımcı olan araştırmayı ve inovasyonu finanse edecektir.

Innovation Challenge: Innovation Challenge yarışmaları yoluyla MSD’leri ele almak için yenilikçi ve pratik çözümleri tasarlamak ve desteklemek. Bu yarışmalar, uzmanları teknikler ve fikirler konusunda iş birliği yapmaları, tekrarlamaları ve paylaşmaları için bir araya getirecektir.

Sektöre Eylem Çağrısı – MSD Taahhüdü: Amazon ve NSC, MSD Taahhüdünün ve diğer şirketleri şunları yapmaları için bir çağrının oluşturulması yoluyla değişime ilham vermek üzere, işbirliği yoluyla keşfedilen çözümleri paylaşacaklar:

  • Uygun risk hafifletmesini sağlamak ve veriye dayalı önleme stratejilerini uygulamak için yaralanmaların proaktif göstergelerini izlemek.
  • Çalışanları ve işverenleri yaralanmanın önlenmesi hakkında eğitmeyi içeren bir MSD’yi önleme programını uygulamak.
  • MSD’leri önlemek ve en iyi uygulamaları dünya genelindeki diğer organizasyonlar ile paylaşmak için yenilikçi çözümleri kucaklamak ve geliştirmek.

İş birliği, Ulusal Güvenlik Ayı olan Haziran’da başlatılıyor ve birinci yılında danışma konseyinin uygulamaya geçirilmesine, araştırma ortaklarının belirlenmesine, var olan verinin analiz edilmesine ve bağış ve Innovation Challenge programlarının geliştirilmesine odaklanacaktır.

“Çalışanlarımızın güvenliğinden daha önemli hiçbir şey yoktur ve bu iş birliği MSD’leri en aza indirmek için en iyi yolu derinlemesine araştırmamıza izin verecek” diyor, Amazon dünya geneli iş yeri sağlık ve güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Heather MacDougall ve ekliyor. “Ulusal Güvenlik Konseyi, iş yerinde güvenlik uygulamalarının ilerletilmesine dair uzun bir geçmişe sahiptir ve bu önemli sorun için yenilik getirmek ve bunu çözmek üzere onların yanı sıra diğer pek çok işletme, uzman ve öğrenci ile birlikte çalışmayı umuyoruz.”

NSC iş birliği, Amazon’un uzun dönemli Yeryüzünün Çalışılacak En Güvenli Yeri olma misyonunda diğer bir adımdır. Bu adım, 2021 yılında güvenlik projelerine 300 milyon $’ı aşkın bir yatırımı ve 2025 itibarıyla kaydedilebilir olay oranını %50 oranında azaltma hedefini içerir. Her gün, Amazon sağlık ve güvenlik uzmanları ile yakından çalışır, her binanın içinde binlerce güvenlik teftişleri yürütür ve işte zindeliğin nasıl geliştirileceği hakkında aktif olarak çalışan geri bildirimi alır. Amazon’un iş yerinin içini görmek ve ekibi ile teknolojisi hakkında daha fazlasını öğrenmek üzere, www.amazon.com/FCtours adresinde bir sipariş karşılama merkezi turu için kaydolun.

Ulusal Güvenlik Konseyi, Amerika’nın önde gelen kâr gütmeyen güvenlik savunucusudur—ve 100 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürmektedir. Misyon odaklı bir organizasyon olarak, iş yeri, karayolu ve bozulma konulu girişimlere odaklanarak, önlenebilir ölüm ve yaralanmanın önde gelen nedenlerini ortadan kaldırmak için çalışır. İnsanları sadece işte değil, ayrıca iş yerinin dışında da güvenli tutmak için bir güvenlik kültürü oluşturur.

Amazon’da çalışan güvenliği hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.amazon.com/employee-safety adresini ziyaret edin.

İş birliği hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.nsc.org/amazonpartnership adresini ziyaret edin.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

Amazon.com, Inc. Medya Yardım Hattı Amazon-pr@amazon.com www.amazon.com/pr

 

Kaynak: Amazon