Euro
7.32
Dolar
6.70
BIST 100
89,085.13
Altın
1,588.19
Kurumsal Haberler

AÜ İetişim Fakültesi Dekanı Ayhan: AA'nın iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik çalışması çok önemli

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan, "Değerli ve objektif habercilik açısından AA'nın iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik çalışması, farkındalık oluşturulması ve öğrencilerin motivasyonu açısından çok önemli." dedi.

Ayşe Yıldız   | 12.02.2020
AÜ İetişim Fakültesi Dekanı Ayhan: AA'nın iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik çalışması çok önemli

Antalya

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan, Anadolu Ajansının (AA) "Gelecek 100 Yılın Habercileri" projesine ilişkin, "Değerli ve objektif habercilik açısından AA'nın iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik çalışması, farkındalık oluşturulması ve öğrencilerin motivasyonu açısından çok önemli." dedi.

Ayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olan AA'nın özellikle öğrencilerin farkındalıkları açısından değerli çalışmaları olduğunu söyledi.

Kendisinin de mobil uygulamayla AA'nın haberlerini anlık takip ettiğini vurgulayan Ayhan, AA'nın güncel ve en hızlı haberi sağlayan medya kuruluşu olduğunu aktardı.

Ayhan, AA'nın 100. yılını kutladıklarını belirterek şöyle konuştu:

"Daha nice 100 yıllara. Değerli ve objektif habercilik açısından AA'nın iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik çalışması, farkındalık oluşturulması ve öğrencilerin motivasyonu açısından çok önemli. AA kurumsal bir yapı ortaya koyuyor. Bu çalışmaya, öğrencilerimiz önemli katılım sağlayacaktır. Haberler objektif, etik kodlar çerçevesinde ifa ediliyor. Zaman zaman meslekten bazı arkadaşlarımızı davet edip öğrencilerimizle çalıştay, konferans tarzı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bunların biraz süreklilik arz etmesi çok daha değerli. Ajans önemli bir misyon üstleniyor. Olağanüstü dönemlerde verilen sınavda çok değerli katkısı var. Zeytin Dalı Harekatı'nda AA'nın yaptığı çalışma şapka çıkarılacak bir işti. İyi ki AA var."

AA'nın Türkiye'nin güzide kurumlarından olduğunu anlatan Ayhan, medya sektörüyle doğrudan temas etme gayretinde olduklarını kaydetti.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Çetin: Proje öğrenciler için motivasyon aracı olabilir

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Çetin, projeye ilişkin yaptığı değerlendirmede, teorik derslerin yanında uygulamanın da önemli olduğunu söyledi. 

"Yeni medya" olarak nitelendirilen bir platformun ortaya çıktığına işaret eden Çetin, "Bu birçok şeyi beraberinde getiriyor. Sadece teoride kalırsak, gelişen durum çerçevesinde bu gelişmelere ayak uydurmakta zorluk çekeceğimiz kanaatindeyim. Onun için hızlı şekilde uygulamaya dönük çalışmalar yapmak lazım." diye konuştu.

"Gelecek 100 Yılın Habercileri" projesinin iletişim fakülteleri açısından önemine değinen Çetin, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı, ülkemizin güzide kuruluşlarından biri. Ben de Anadolu Ajansının gelişmelerini takip ediyorum. Anadolu Ajansı, küresel aktör olmaya doğru gidiyor. Birçok ülkede büroları, temsilcilikleri var. Gelecek 100 Yılın Habercileri Projesi özellikle gazetecilik bölümünde okuyan öğrenciler için motivasyon aracı olabilir. Öğrencilerimizin burada yaptıkları haberler, daha sonraki yaşamlarında önemli yer edineceği gibi meslek hayatlarına da yön çizecektir."


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.