Dolar
15.88
Euro
16.75
Altın
1,815.53
ETH/USDT
2,052.60
BTC/USDT
30,100.00
BIST 100
2,394.83
Kültür

Hak-İş 4. Kısa Film Yarışması'nda ödüller verildi

Hak-İş Konfederasyonunun "Emeğe Saygı" temasıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği "Hak-İş Kısa Film Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

23.12.2015
Hak-İş 4. Kısa Film Yarışması'nda ödüller verildi

ANKARA

Hak-İş Konfederasyonunun "Emeğe Saygı" temasıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği "Hak-İş Kısa Film Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

Hak- İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yarışmanın ilkini 2012 yılında yaptıklarını anımsattı.

Sendikal mücadelede bilinen kalıpların dışına çıkılması gerektiğini ifade eden Arslan, "Sendikal çalışmalarımıza sanat ve kültür boyutu katmamız gerekiyor" dedi.

Sinema, tiyatro gibi bütün kültür dallarının temelinde "insan" ve "emeğin" olduğunu vurgulayan Arslan, bu anlamda emeğin sanat ve kültürden ayrılamayacağını söyledi.

Arslan, bu yarışmayla gençleri ve sendika üyelerini sinemaya teşvik etmeyi amaçladıklarını anlattı.

Yarışmada dereceye girenler

En iyi film birincilik ödülünü "Emeğin içindeki gizem" adlı kısa filmle Abdülkadir Taş, ikincilik ödülünü " Rüzgar gülü" adlı filmle Muhammet Emin Altınkaynak, üçüncülük ödülünü ise "Kömür kızı" adlı filmle Yunus Sağdıç aldı.

"Emeğin İçindeki Gizem"  adlı kısa filmle en iyi senaryo dalında Abdülkadir Taş ve en iyi yönetmen dalında Ersin Çetintaş ödül alırken, en iyi kurgu dalında "His" adlı filmle Muhammet Ali Atan, en iyi müzik dalında "İstanbul'un sesi" adlı kısa filmle Flört Grubu adına Gökhan Öcal, en iyi kadın oyuncu dalında "Ardından" filmiyle İrem Altuğ, en iyi erkek oyuncu dalında "Hayırlı Yol"  filmiyle Oğuzhan Endürüst, en iyi görüntü yönetmeni dalında "Ateşten Eller" adlı filmle Adnan Sağlam ödüle layık görüldü.

"Necati Çelik jüri özel ödülüne",  "Salyangozun Yolculuğu" kısa filmiyle Şenol Çöm, jüri özel ödülüne de "Hayaller Engel Tanımaz" kısa filmiyle Recep Dere hak kazandı.

"Sendikacı gözünden" dalında, "Emeğe saygı" adlı filmle Mehmet Çakır ve ekibi, "Pamuk ipliği" adlı filmle Ali Demir Aslan ve ekibi, "Bir gün bir kadın" adlı filmle ise Mesut Platin ve ekibi ödül aldı.

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş, Yasemin Kalyoncuoğlu

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın