Euro
8.97
Dolar
7.38
BIST 100
1,488.21
Altın
1,769.70
Türkiye

Sağlık Bakanı Demircan Gazzeli Şerif kardeşleri kabul etti

Sağlık Bakanı Demircan, çeşitli sağlık sorunları bulunan ve tedavileri için Türkiye'ye getirilen Filistinli Şerif kardeşler ile ailesini makamında kabul etti.

24.04.2018
Sağlık Bakanı Demircan Gazzeli Şerif kardeşleri kabul etti Fotoğraf: AA/Güven Yılmaz

ANKARA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Filistinli Secud Şerif, Mahmud Şerif ve Enes Şerif kardeşler ile ailesini Sağlık Bakanlığının Bilkent yerleşkesindeki makamında kabul etti.

Demircan, burada yaptığı konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dün coşkuyla kutlandığını anımsattı.

"Türk kardeşlerinden bir bayram hediyesi"

Demircan, sağlık sorunları bulunan Filistinli çocukların Türkiye'ye getirilmelerini, Türk kardeşlerinden "bir bayram hediyesi" olarak değerlendirdi.

Türkiye'nin sağlık alanında dünyada önder ülkelerden olduğuna işaret eden Demircan, Filistinli çocukların burada sağlıklarına kavuşabilmesi için her şeyin yapılacağını bildirdi.

"Çocuklarımızın tedavi sürecini sonuna kadar takip edeceğiz"

Demircan, çocukların tedavisinin Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile SBÜ Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılacağını, tedavi sürecinin yakından takip edileceğini aktardı.

Şerif kardeşlerin tedavisinin uzun süre devam edeceğini anlatan Demircan, "Onlara yapılabilecek en uygun destek sağlanacak. Tedavi konusunda hekimlerimiz sizlerle sonuna kadar ilgilenecekler. O konuda rahat olun. Biz, çocuklarımızın tedavi sürecini sonuna kadar takip edeceğiz." diye konuştu.

Demircan, baba İmad Al Şerif'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kendisinin ve ailesinin selamlarını iletmesini rica etmesi üzerine, "Bütün bu yaptıklarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde ve yönlendirmesiyle yapılan hizmetler. O konuda rahat olun. İnşallah, sizleri Cumhurbaşkanımızla da görüştürme imkanımız olabilir." ifadelerini kullandı. 

Şerif ailesinden, çocuklarının tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından Filistin'e döndüklerinde, herkese Türkiye'den selam iletmelerini isteyen Demircan, orada da bir hastanenin yakında açılacağını kaydetti.

"Bizi burada ağırladığınız için minnettarız" 

Baba İmad Al Şerif de Türkiye'de olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti. 

Yaklaşık 10 yıldır çok büyük sıkıntı yaşadıklarını anlatan baba Şerif, "10 yıllık yolculuktan sonra bizi burada ağırladığınız için minnettarız. Çocukların ilaçlarını ve diğer sağlık hizmetlerini Türkiye'de almalarını sağladığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz." diye konuştu. 

Anne Rannda Al Şerif ise Türkiye'ye geldikleri andan itibaren çok yakın ilgi gördüklerini belirterek, Bakan Demircan'a desteği için teşekkür etti.

Demircan, daha sonra çocuklara hediye verdi ve birlikte fotoğraf çektirdi. 

"35 yaralının tedavisi sürüyor"

Bakan Demircan, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin de, "Adıyaman'daki depremden 39 kişi etkilendi, 35 yaralının tedavisi sürüyor. Ağır bir hastamız görünmüyor." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Yeşim Sert Karaaslan

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın