Dolar
16.76
Euro
17.48
Altın
1,811.22
ETH/USDT
1,063.00
BTC/USDT
19,134.00
BIST 100
2,443.77
Ekonomi

Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Koç: Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Koç, "Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız"

09.11.2016
Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Koç: Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız

İSTANBUL

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç,  bu yıl Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından 3'üncü kez gerçekleştirilen savunma sanayi ve iş geliştirme platformu High Tech Port by MÜSİAD'daki Otokar standında, Türkiye'nin yurt dışı ve yurt içi pek çok çalkantıya rağmen ekonomik performansıyla dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almayı sürdürdüğünü kaydetti.

Koç, Türkiye'de sanayinin gelişimine milli savunma projelerinin önemli katkı sağladığını ifade etti.

"30 bine yakın aracımız 30'a yakın ülkenin ordusunda hizmet veriyor"

Ali Koç, Otokar'ın ana yüklenicisi olduğu milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazır olduklarını söyledi.

Bu görev için yetişmiş insan kaynakları ve deneyimleriyle ülke için en iyiyi sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Koç, 29 yıldır Otokar ile savunma sanayisinin gelişimine ivme kazandıran önemli projelere imza attıklarını anımsattı.

Koç, "30 bine yakın askeri aracımız bugün başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere 30'a yakın dost ve müttefik ülkenin ordusunda ve Birleşmiş Milletler görev birimlerinde dünyanın çeşitli bölgelerinde hizmet veriyor." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Sümeyye Dalkılınç, Uğur Aslanhan

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın