Sport

Tenistja rumune Halep finalistja e parë në Wimbledon

Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ukrainasen Elina Svitolina

Yunus Kaymaz   | 11.07.2019
Tenistja rumune Halep finalistja e parë në Wimbledon

Stamboll

Tenistja rumune Simona Halep është finalistja e parë e Wimbledon-it të sivjemë në kategorinë për femra, raporton Anadolu Agency (AA).

Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ukrainasen Elina Svitolina.

Ndeshja në fushë zgjati 72 minuta ndërsa tenistja e shtatë në botë kundërshtaren e fitoi me 6:1 dhe 6:3 në sete.

Kjo është finalja e parë në karrierën e saj në Wimbledon.

Halep vitin e kaluar fitoi Grand Slam-in e parë në French Open.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın