Sport

Sarri: Ronaldo nuk është në formë

"Ronaldo nuk është në formën që dëshiron. Ai kishte probleme edhe me gjurin. Gjatë pjesës së parë, problemet me gjurin e tij ishin të dukshme", tha trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri

Bakir Tiro   | 07.11.2019
Sarri: Ronaldo nuk është në formë

Torino

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, në ndeshjen e mbrëmshme të Ligës së Kampionëve, të cilën ekipi i tij e fitoi përballë Lokomotiv Moskës me rezultatin 2:1 në minutën e 81-të e zëvendësoi Cristiano Ronaldon, duke inkuadruar në fushë Paulo Dybalan, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kur u largua nga fusha, Ronaldo ishte i pakënaqur me vendimin e trajnerit, por Sarri dha përgjigjen e tij.

“Ronaldo nuk është në formën që dëshiron. Ai kishte probleme edhe me gjurin. Gjatë pjesës së parë, problemet me gjurin e tij ishin të dukshme. Ai bëri një lëvizje gjatë sprintit dhe kjo nuk dukej si duhet. Kisha frikë se mund të lëndohet dhe më pas bëra lëvizjen më të mirë për të, e nxorra nga loja”, tha Sarri.

Ronaldo në katër xhirot e deritanishme në grupin “D” të Ligës së Kampionëve ka shënuar vetëm një gol ndërsa as në Seria A nuk tund rrjetet si në sezonin e kaluar.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın