Sport

Nadal fiton në finalen e US Open kundër Medvedevit

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka triumfuar ndaj rusit Medvedev me rezultat 3-2 në finalen e US Open 2019

Dilara Hamit   | 09.09.2019
Nadal fiton në finalen e US Open kundër Medvedevit ( Hakan Çopur - Anadolu Ajansı )

Ankara

Rafael Nadal ka fituar në US Open duke marrë titullin e 19-të në turnetë Grand Slam, raporton Anadolu Agency (AA).

Tenisti spanjoll mposhti rusin Daniil Medvedev në pesë sete, 7-5, 6-3, 5-7, 4-6, 6-4, në ndeshjen që zgjati 4 orë e 51 minuta.

Nadal fitoi titullin e tij të katërt në US Open dhe titullin e 19-të të madh në garat individuale në stadiumin Arthur Ashe në New York.

23-vjeçari Medvedev për herë të parë në karrierën e tij luajti në një finale Grand Slam.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın