Sport

Bayern München huazon Ivan Perisicin

Bayern München njoftoi se futbollisti 30 vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë

Berad Büyük   | 13.08.2019
Bayern München huazon Ivan Perisicin

Stamboll

Klubi i Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisic nga klubi italian Inter, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bayern München njoftoi se futbollisti 30 vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë.

Sipas mediave italiane pretendohet se klubi gjerman ka paguar 5 milionë euro për huazimin e tij, ndërsa në rast se e transferon do të paguajë 20 milionë euro.

Perisic sezonin e kaluar me Inter luajti në 45 ndeshje dhe shënoi 9 gola.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın