Турција

Турција: Пусти истанбулските улици во текот на полицискиот час

Полицискиот час стапи во сила во петокот во 21 час по локално време, а ќе трае до пет часот во понеделник

Metin Tokgöz,İbrahim Halil Aktürk   | 27.02.2021
Турција: Пусти истанбулските улици во текот на полицискиот час ( Foto: Muhammed Enes Yıldırım / Anadolu Agency )

ИСТАНБУЛ 

Тишина завладеа на улиците на Истанбул поради полицискиот час воведен во рамките на мерките против ширењето на пандемијата на коронавирусот (Ковид-19).

Полицискиот час стапи во сила во петокот во 21 час по локално време, а ќе трае до пет часот во понеделник

Екипата на Агенција Анадолија (АА) направи снимки од пустите делови на Истанбул, на кои можат да се видат глетки нетипични за истанбуслките населби.

На истанбулските улици може да се видат туристите на кои им е дозволено движење во текот на полицискиот час.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın