Турција

Турција: Земјотрес со интензитет од 5,1 степен ја потресе Датча

Епицентарот на земјотресот е регистриран на отворено море, на 19,6 километри од Датча, југозападна Турицја

Hamdi Çelikbaş   | 14.04.2021
Турција: Земјотрес со интензитет од 5,1 степен ја потресе Датча

АНКАРА (АА) - Земјотрес со интензитет од 5,1 степен го потресе местото Датча во југозападната турска област Мугла, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Епицентарот на земјотресот е регистриран на отворено море, на 19,6 километри од Датча, а го почувствувале жителите на Датча и околните места.

Турското Министерство за внатрешни работи информираше дека нема пријави за негативни последици предизвикани од земјотресот.
На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın