свет

САД: Воз излета од шини, повредени 27 патници

Кеит Вад, од противпожарната служба на Сакраменто изјави дека се хоспитализирани 13 лица, а на другите само им е укажана помош на местото на несреќата

Emel Öz Gözellik   | 23.08.2019
САД: Воз излета од шини, повредени 27 патници

АНКАРА (AA) - Најмалку 27 лица повредени се во Сакраменто во Соединетите Американски Држави (САД), кога патнички воз излета од шините, јавува Anadolu Agency (AA).

Кеит Вад, од противпожарната служба на Сакраменто изјави дека се хоспитализирани 13 лица, а на другите само им е укажана помош на местото на несреќата.

Како што рече, 13 лица се хоспитализирани, а на другите само им е укажана помош на местото на несреќата.

На местото на настанот испратен е голем број амбулантни и противпожарни возила.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın