Dolar
17.95
Euro
18.29
Altın
1,783.80
ETH/USDT
1,766.00
BTC/USDT
23,723.00
BIST 100
2,795.06
Dünya, Rusya-Ukrayna Savaşı

Putin, İsrail Başbakanı Bennet ile Ukrayna meselesi için bir araya geldi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İsrail Başbakanı Naftali Bennett ile Kremlin’de görüştüğünü bildirdi.

Ali Cura, Enes Canlı, Mücahit Aydemir   | 05.03.2022
Putin, İsrail Başbakanı Bennet ile Ukrayna meselesi için bir araya geldi

Moskova/Kudüs

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin’in Bennet ile Kremlin Sarayı’nda görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Devam eden görüşmenin içeriğine yönelik bilgi veren Peskov, “Ukrayna etrafındaki durum müzakere ediliyor.” dedi.

Peskov, görüşme sonunda basına açıklama yapılmasının planlanmadığını da dile getirdi.

İsrail Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, İsrail Başbakanı Bennet'e, tercüme görevini de üstlenecek İsrail İskan ve İnşa Bakanı Ze'ev Elkin'in yanı sıra, Ulusal Güvenlik Kurumu Başkanı Eyal Holata, Başbakanlık Diplomatik Danışmanı Shimrit Meir ve Başbakanlık Sözcüsü Matan Sidi'nin eşlik ettiği aktarıldı.​​​​​​​

İsrail Başbakanı, Putin ile Moskova'da görüşmesinin ardından Zelenskiy ile telefonda konuştu

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da görüşmesinin ardından, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefonda konuştu.

Konuyla ilgili İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Bennett ve Zelenskiy'in görüşmesine ilişkin ayrıntılara yer verilmedi.

Bennett, Ukrayna'yı görüşmek üzere Rusya ve Almanya ziyaretinde

İsrail Başbakanı Bennett, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere sürpriz bir ziyaretle Moskova'ya gitti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin ile Bennett'in Kremlin Sarayı’nda görüşmede “Ukrayna etrafındaki durumu müzakere ettiklerini” kaydetmişti.

İsrailli siyasi bir kaynak, Bennett'in Kremlin'de Putin ile yaklaşık üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdiğini aktarmıştı. Bennett'in ABD, Almanya, Fransa ile koordinasyon içinde olduğu, Ukrayna ile diyaloğunun devam ettiği paylaşılmıştı.

Bennett, Moskova'da Putin ile yaklaşık üç saat görüşmesinin ardından Alman Şansölyesi Olaf Scholz ile görüşmek üzere Berlin'e hareket etti.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Bennett'in Moskova'dan Berlin'e doğru yola çıktığı ve Almanya'da Şansölye Scholz ile görüşeceği belirtildi.

Öte yandan, İsrailli siyasi bir kaynak, Bennett'in Kremlin'de Putin ile yaklaşık üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdiğini aktardı. Bennett'in ABD, Almanya, Fransa ile koordinasyon içinde olduğu, Ukrayna ile diyaloğunun devam ettiği paylaşıldı.

İsrail Başbakanı'nın Putin ile bir araya gelmesinin, geçen hafta boyunca uluslararası liderlerle yaptığı görüşmelerin ardından gerçekleştiğine işaret edildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.