Turqia

Çavuşoğlu: Mbështetja e Turqisë për Libinë do të vazhdojë

Ministri Çavuşoğlu, vuri në dukje se në takimin e zhvilluar në Ankara me homologen libiane kanë vënë theksin mbi vendosmërinë e përbashkët për forcimin e bashkëpunimit dhe miqësisë Turqi-Libi

Şerife Çetin   | 12.04.2021
Çavuşoğlu: Mbështetja e Turqisë për Libinë do të vazhdojë ( Fatih Aktaş - Anadolu Agency )

Ankara

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, zhvilloi një takim me ministren e Jashtme të Qeverisë së Unitetit Kombëtar të Libisë, Najla Mangoush, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria në Twitter, Çavuşoğlu, vuri në dukje se në takimin e zhvilluar në Ankara kanë vënë theksin mbi vendosmërinë e përbashkët për forcimin e bashkëpunimit dhe miqësisë Turqi-Libi.

"Mbështetja jonë për Libinë do të vazhdojë në këtë proces historik", është shprehur ministri Çavuşoğlu.

Kryediplomati turk tha se takimi me homologen libiane u zhvillua përpara takimit të parë për Këshillin e Bashkëpunimi Strategjik të Nivelit të Lartë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın