Sport

Samiti i Futbollit i FIFA-s fillon nesër

Samitin ku do të debatohen çështjet strategjike që do të përbëjnë bazë për reformat e FIFA-s, Turqia e organizon për herë të dytë

Yunus Kaymaz   | 12.02.2019
Samiti i Futbollit i FIFA-s fillon nesër

Stamboll

STAMBOLL (AA) - Samiti i Futbollit i FIFA-s ku do të takohen krerët dhe zyrtarët e lartë të 47 federatave anëtare të FIFA-s, fillon nesër në Stamboll të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Samitin ku do të debatohen çështjet strategjike që do të përbëjnë bazë për reformat e FIFA-s, Turqia e organizon për herë të dytë.

Pas përfundimit të aktiviteteve, kreu i FIFA-s, Gianni Infantino, më 15 shkurt të premten do të organizojë një konferencë për shtyp.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın