Sport

Goli i Messit ndaj Liverpoolit më i miri i sezonit

Goli është përcaktuar sipas vlerësimeve të bëra nga vëzhgues teknikë të përbërë nga ish-trajnerë dhe futbollistë, prej në mesin e 10 golave

Doga Kirmizioglu   | 09.08.2019
Goli i Messit ndaj Liverpoolit më i miri i sezonit

Ankara

Goli i yllit të Barcelonës, Lionel Messi, ndaj Liverpoolit për sezonin 2018-2019 u zgjodh goli më i mirë i sezonit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Goli është përcaktuar sipas vlerësimeve të bëra nga vëzhgues teknikë të përbërë nga ish-trajnerë dhe futbollistë, prej në mesin e 10 golave. Goli i shënuar nga Messi në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve është zgjedhur i pari me më së shumti vota.

Kandidatët tjerë kanë qenë Cristiano Ronaldo, Danilo, David Faupala, Enzo Millot, Nani, Pedro Rodriguez, Ivan Rakitic, Ismaila Sarr dhe Katerina Svitkova.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın