Sport

Dinamo Kiev shkarkon trajnerin Khatskevich

Dinamo u përball me klubin belg Brugge në raundin e tretë të kualifikimeve dhe humbi 4-3

Ekip   | 14.08.2019
Dinamo Kiev shkarkon trajnerin Khatskevich

Kiev

Dinamo Kiev ka shkarkuar trajnerin Alexander Khatskevich një ditë pasi u diskualifikua nga gara e Ligës së Kampionëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Dinamo u përball me klubin belg Brugge në raundin e tretë të kualifikimeve dhe humbi 4-3 pas ekzekutimit të penaltive pas barazimit 3-3 të martën në kryeqytetin ukrainas, Kiev.

Ky është sezoni i tretë me radhë që Dinamo u eliminua në kualifikimin e Ligës së Kampionëve.

Khatskevich mori drejtimin e ekipit në vitin 2017. Dinamo humbi ndaj rivalit Shakhtar Donetsk me dy pikë në ligën e Ukrainës sezonin e kaluar dhe zë vendin e tretë në tabelë këtë sezon pas tre ndeshjeve.

Klubi thotë se "së bashku me të, i gjithë stafi teknik i ekipit të parë është shkarkuar".

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın