Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 83 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend ka arritur në 154.804, ndërsa ai i viktimave në 5.232

18.05.2021
Maqedoni e Veriut, 83 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19

Shkup

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 83 raste të tjera dhe dy viktima nga koronavirusi i ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend ka arritur në 154.804, ndërsa ai i viktimave në 5.232.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi ka arritur në 146.302, me 259 pacientë që fituan betejën kundër virusit brenda ditës së fundit.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore turke kanë kryer 760.498 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 2.704 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 3.270.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın