Bota

OKB dërgon ndihma për popullin sirian

Ndihma e Kombeve të Bashkuara më së shpeshti arrin në Idlib, ku ndodhet një numër i madh civilësh

Cem Genco   | 15.04.2019
OKB dërgon ndihma për popullin sirian Foto: AA/Arhiv

Hatay

Kombet e Bashkuara (OKB) kanë dërguar në Siri 18 maune me ndihma humanitare, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndihmat kaluan përmes pikës kufitare Cilvegözü që ndodhet në provincën turke të Hatay-it, dhe janë dedikuar për popullin sirian që jeton në qendër dhe në periferi të Idlibit.

Kombet e Bashkuara shpesh dërgojnë ndihma humanitare në Siri përmes Turqisë, në mënyrë që të paktën të lehtësojnë situatën e vështirë në të cilën ndodhet populli i atjeshëm nga shkaku i luftës e cila po zgjat për gati një dekadë.

Ndihma e Kombeve të Bashkuara më së shpeshti arrin në Idlib, ku ndodhet një numër i madh civilësh.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın