Bota

OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Një autokolonë prej 106 mauneve që transportonin ndihmë të OKB-së kaloi vendkalimin kufitar Cilvegoz, në komunën Reyhanli, në qytetin turk Hatay

Seda Sevencan   | 02.06.2020
OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Hatay

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka dërguar mbi një qind maune me ndihma humanitare në Idlib, provincë në veriperëndim të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Një autokolonë prej 106 mauneve që transportonin ndihmë të OKB-së kaloi vendkalimin kufitar Cilvegoz, në komunën Reyhanli, në qytetin turk Hatay.

Ndihma do të shpërndahet për banorët e Idlibit dhe zonat rurale pranë.

Siria është shkatërruar nga lufta civile që nga fillimi i vitit 2011, kur regjimi i Asadit shtypi protestuesit pro-demokracisë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın